Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Nu prea retin visele dar asta m-a pus pe ganduri!

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
Corbec

Corbec

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.05.2013

View PostTLGTLC, on 22 aprilie 2013 - 19:01, said:

Probabil nu retin visele pentru ca dimineata rar imi amintesc ceva. Dar pe acesta nu-l pot uita, bine este si foarte recent!
Se facea ca mai eram cu o persoana (nu imi este cunoascuta) si fugeam noaptea. Eram fugari, multi oameni (soldati) fiind pe urmele noastre. Totul se intampla noaptea intr-un oras. Am fugit pe strazi, am sarit obstacole iar la un moment dat am intrat intr-un rau nu foarte adanc. Pe maluri era noroi iar apa mica ne obliga sa innotam prin noroi. Simteam amestecul acela de apa si noroi. Felinare strajuiau raul si ne luminau calea. Adeseori treceam pe sub poduri, de multe ori ne apropiam de mal si fugeam prin noroiul de acolo (vorbesc la plural pentru ca asta facea si tovarasul meu din vis). Auzeam strigatele celor care ne urmareau.
La un moment dat raul s-a varsat intr-o apa mare, un fluviu foarte involburat si cu ape crescute cam cum e Dunarea acum. L-am pierdut pe tovarasul meu insa un urmaritor s-a aruncat in apa dupa mine. M-am scufundat adanc si priveam din adancuri silueta acestuia care incerca sa ma urmareasca dar nu ma putea ajunge. Stand scufundat in apa ma miram cum de imi pot tine respiratia atat de mult. Apoi m-am trezit, era 4 dimineata.
Pe tot parcursul urmaririi nu am simtit firg, senzatia de apa/noroi rece si nici oboseala. Mai mult, aveam o stare de multumire, de satisfactie. Ceva gen wow, pot innota, nu m-au prins.

Traiesti intr-o comunitate unde libertatea iti este limitata,  Esti o fiinta duala, in sensul ca vrei sa evadezi din acel loc si sa lasi in urma partea aceea din tine care te tine pe loc, dar desi ai inceput sa te misti, sa actionezi, acea parte de care vrei sa te debarasezi inca se tine de tine sau te impiedica sa inaintezi din grija ce i-o porti. In realitate demersul tau de a te elibera de o povara iti este nespus de anevoios (raurile maloase) si secretoase (fuga pe sub pod, ferita de ochii trecatorilor) insa ajungerea la gura fluviului ce se varsa in mare este o mare victorie pentru tine. Asta este si semnficatia visului, in urma unui efort imens ai reusit sa te intorci la sursa primordiala sau la tine insuti / insati. Faptul ca ai ramas surprins ca stii sa inoti este un semn ca stii de-acuma sa te descurci mai usor in realitatea cotidiana.

#38
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,699
  • Înscris: 27.06.2007

View PostCorbec, on 07 mai 2013 - 22:04, said:

Trebuie sa-ti dau dreptate. In mare ai pus punctul pe i.
De atunci nu am mai visat (nu-mi aduc aminte) nimic. O vrea Cineva sa-mi transmita neaparat un mesaj! Multumesc mult!

#39
DaDanuca

DaDanuca

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 23.06.2013

View PostTLGTLC, on 22 aprilie 2013 - 19:01, said:

Probabil nu retin visele pentru ca dimineata rar imi amintesc ceva. Dar pe acesta nu-l pot uita, bine este si foarte recent!
Se facea ca mai eram cu o persoana (nu imi este cunoascuta) si fugeam noaptea. Eram fugari, multi oameni (soldati) fiind pe urmele noastre. Totul se intampla noaptea intr-un oras. Am fugit pe strazi, am sarit obstacole iar la un moment dat am intrat intr-un rau nu foarte adanc. Pe maluri era noroi iar apa mica ne obliga sa innotam prin noroi. Simteam amestecul acela de apa si noroi. Felinare strajuiau raul si ne luminau calea. Adeseori treceam pe sub poduri, de multe ori ne apropiam de mal si fugeam prin noroiul de acolo (vorbesc la plural pentru ca asta facea si tovarasul meu din vis). Auzeam strigatele celor care ne urmareau.
La un moment dat raul s-a varsat intr-o apa mare, un fluviu foarte involburat si cu ape crescute cam cum e Dunarea acum. L-am pierdut pe tovarasul meu insa un urmaritor s-a aruncat in apa dupa mine. M-am scufundat adanc si priveam din adancuri silueta acestuia care incerca sa ma urmareasca dar nu ma putea ajunge. Stand scufundat in apa ma miram cum de imi pot tine respiratia atat de mult. Apoi m-am trezit, era 4 dimineata.
Pe tot parcursul urmaririi nu am simtit firg, senzatia de apa/noroi rece si nici oboseala. Mai mult, aveam o stare de multumire, de satisfactie. Ceva gen wow, pot innota, nu m-au prins.

Nu prea e de bine, apa si noroiul insemna boala. Visele sunt limbajul prin care subconstientul tau incearca sa-ti transmita ceva. Vezi aici sau aici.

#40
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,699
  • Înscris: 27.06.2007

View PostDaDanuca, on 23 iunie 2013 - 20:18, said:

Nu prea e de bine
Si uite ca a fost totul bine si multe probleme s-au rezolvat. Chiar as putea spune ca treburile merg din ce in ce mai bine. Unica persoana bolnava din familia mea s-a insanatosit. Ba mai mult au aparut si cateva oportunitati pe care incep sa le fructific. Sper doar sa nu apara neprevazutul si visul sa nu fie cu bataie lunga

#41
Corbec

Corbec

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.05.2013

View PostTLGTLC, on 24 iunie 2013 - 10:45, said:

Si uite ca a fost totul bine si multe probleme s-au rezolvat. Chiar as putea spune ca treburile merg din ce in ce mai bine. Unica persoana bolnava din familia mea s-a insanatosit. Ba mai mult au aparut si cateva oportunitati pe care incep sa le fructific. Sper doar sa nu apara neprevazutul si visul sa nu fie cu bataie lunga

Iti multumesc pentru confirmarea interpretarii mele. Iesirea la gura fluviului si inotand in apa adanca inseamna vindecare, eliberare de constrangeri si griji. Daca vrei sa-mi scrii, las adresa: [email protected]

#42
a3ds

a3ds

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 13,313
  • Înscris: 26.04.2015
Si eu imi amintesc rar despre ce visez, dar e un lucru bun, nu ma macina tampeniile astea, sunt linistit.

#43
cliviusmanr

cliviusmanr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 08.09.2014
Eu imi amintesc chiar foarte bine ce visez, aproape fiecare detaliu...si dupa cand n-am ce face ma gandesc intens la el, ii mai nasol cand ma trezesc ptr. ca nu vreau sa se termine si ma enervez, am senzatia ca sunt treaz, ca sunt chiar eu in acel vis...visez frumos, mie-mi place :)) n-am avut cosmaruri

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate