Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Nu prea retin visele dar asta m-a pus pe ganduri!

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#19
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,413
  • Înscris: 15.12.2009

View PostTLGTLC, on 22 aprilie 2013 - 21:24, said:


Pai vezi? :) Si nu, nu trebuie sa ai de-aface cu cineva ca respectiva persoana sa apara in visele tale; este suficient sa o fi vazut o data.

View PostYOUR_GOD, on 22 aprilie 2013 - 21:29, said:

Poate nu toate visurile sunt la fel.
de ce se disipeaza daca devenim constienti ca nu suntem in realitate? Este o masura de siguranta...?

Posibilitatea inducerii de amintiri false?

#20
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
A, nu as crede asta. Nu am confundat nciodata visul cu realitatea. Visul..nu are ciloare si in plus, nefiind perceput in stare de constienta, in comditii normale, nu se poate fixa ca o amintire reala.

#21
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007

View PostAnn0nyym0us, on 22 aprilie 2013 - 21:41, said:


Pai vezi? Posted Image Si nu, nu trebuie sa ai de-aface cu cineva ca respectiva persoana sa apara in visele tale; este suficient sa o fi vazut o data.
Adevarul e ca as cam prefera sa se refere la trecut, din ce am lecturat se pare ca nu e deloc bine daca se refera la viitor.

#22
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Ar fi un adevarat cosmar sa-ti cunosti viitorul. Sper sa nu fie posibil niciodata.

#23
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,413
  • Înscris: 15.12.2009

View PostTLGTLC, on 22 aprilie 2013 - 21:46, said:


Nu pot sa-ti spun sa nu te temi, sau ce sa crezi, deoarece esti stapan pe propria persoana. Sau nu? Ce anume ai lecturat mai exact?

View PostYOUR_GOD, on 22 aprilie 2013 - 21:47, said:

Ar fi un adevarat cosmar sa-ti cunosti viitorul. Sper sa nu fie posibil niciodata.

Din punct de vedere logic, nu este posibil; sau cel putin peste intelegerea mea. Imagineaza-ti vezi un film despre viata ta, si doar schimband cel mai mic detaliu, ai schimbat viitorul. Nu poti stii dinainte pentru ca automat cunoasterea va duce la schimbarea lui.

#24
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007
Treaba cu noroiul si inotul in apa tulbure din dictionarele de vise.

#25
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,413
  • Înscris: 15.12.2009

View PostTLGTLC, on 22 aprilie 2013 - 21:51, said:

Treaba cu noroiul si inotul in apa tulbure din dictionarele de vise.

De acolo:

Quote

1. Noroi
(Daca te visezi ca esti in noroi) Vei deveni bogat dar cu mari eforturi.

Parerea mea e ca cineva are prea mult timp liber si a scris toate aceste ineptii.

#26
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010

View PostAnn0nyym0us, on 22 aprilie 2013 - 21:51, said:

Sau, orice ai face, sa nu poti schimba nimic. Si mai exista o varianta: utilizand cunostintele despre viitor, tocmai tu ca creezi acel viitor. Desi, oamenii ar folosi in mod cert cunoasterea viitorului pentru atingerea propriilor interese. Ati vazut Paycheck?

#27
frozen_cast

frozen_cast

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,013
  • Înscris: 29.01.2013

View PostAnn0nyym0us, on 22 aprilie 2013 - 20:19, said:

Amintiri, cum a spus colegul de mai sus
Amintiri cand trecea dunarea pe la cazane in Yugoslavia ?Posted Image  Tot timpul erau unii pe urmele tale

#28
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007
Hahaha, cand eram copil, la tara la bunica in curte a intrat o tiganca care nu era de prin partea locului (vindea tamaie si lumanari). Era o vreme oribila, frig, ploua. Bunica fiind o femeie milostiva, a poftit-o in casa, i-a dat sa manance si in semn de multumire s-a oferit sa-mi ghiceasca viitorul. Cam tot ce mi-a zis (profesie, sotie etc.) s-a adeverit. Printre altele mi-a spus ca voi fi bogat, cu mari eforturi la o varsta inaintata :). Daca s-ar adeveri ar fi bine ca as avea bani sa-mi caut sanatatea dar ce folos ca nu m-as mai putea bucura de bogatie :))

View Postfrozen_cast, on 22 aprilie 2013 - 21:55, said:

Amintiri cand trecea dunarea pe la cazane in Yugoslavia ?Posted Image  Tot timpul erau unii pe urmele tale
Ti-as fi recunoscator daca ai avea realmente ceva de zis. Esti ca o musca!

#29
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,413
  • Înscris: 15.12.2009

View PostTLGTLC, on 22 aprilie 2013 - 22:03, said:


Unui amic i-a spus ca daca o sa iesim cu masinile intr-o zi de joi, seara, sa ne plimbam, o sa avem o cumpana. Si numai de-ai dracului am iesit, si nu s-a intamplat nimic. Nu ma intelege gresit, insa tind sa fiu un sceptic convins in anumite aspecte, asta incluzand semnificatiile ezoterice ale viselor.

Si legat de averea la batranete, nu asta este paradoxul vietii? "Daca tineretea ar sti, iar batranestea ar putea..."

Edited by Ann0nyym0us, 22 April 2013 - 22:08.


#30
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 19.08.2012

View PostYOUR_GOD, on 22 aprilie 2013 - 20:55, said:

Premonitie

View PostTLGTLC, on 22 aprilie 2013 - 19:01, said:


Visele nu semnifica nimic in mod special (poate doar niste mici premonitii,de obicei create prin pura coincidenta).Persoanele care le vezi in vise si le crezi necunoscute..defapt sunt cunoscute.Creierul stocheaza peste 70% din informatii fara sa-ti dai seama,trece o tanti prin fata noastra pe strada..noi nu o luam in seama dar creierul o memoreaza :D de acolo vine si deja vu

View PostAnn0nyym0us, on 22 aprilie 2013 - 21:24, said:

Visele dureaza f. putin,in jur de cateva secunde dar noi aceste secunde le percepem ca ore.

#31
ZorbaGrecu

ZorbaGrecu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,450
  • Înscris: 17.12.2012
Nu stii sa inoti. Ascunzi adevarul sub diferite pretexte pentru a iti fi bine.

Si iti este constient bine.

#32
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007

View PostZorbaGrecu, on 23 aprilie 2013 - 16:26, said:

Nu stii sa inoti. Ascunzi adevarul sub diferite pretexte pentru a iti fi bine.

Si iti este constient bine.
Poti sa dezvolti? Intamplator stiu sa inot chiar foarte bine.

#33
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 19.08.2012

View PostTLGTLC, on 23 aprilie 2013 - 18:33, said:

Cred ca a incercat sa spuna ca in vise poti realiza ceva ce nu ai putut realiza in realitate.

#34
Pisa4you

Pisa4you

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 03.09.2011
@TLGTLC

Visele sint legate de intimplarile, gindurile, temerile, dorintele din cursul zilei. Aminteste-ti ziua dinaintea visului. Incearca sa gasesti o legatura intre vis si realitatea care l-a precedat.

Ai amintit ca obisnuiai sa inoti in apa  cu mil cind erai copil. Poate ca visul tau reprezinta dorinta de a scapa de grijile de zi cu zi (reprezentate de urmaritori), iar solutia gasita de creierul tau pentru a-ti satisface aceasta dorinta a fost intoarcerea la copilarie (apa cu mil).

#35
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007

View PostPisa4you, on 23 aprilie 2013 - 21:40, said:

Aminteste-ti ziua dinaintea visului.
O zi banala (duminica) dar frumoasa si cu o realizare micuta (legata de profesie). Adevarul e ca sunt foarte legat de copilarie si multe din amintirile de atunci sunt proaspete cu toate ca sunt 3 decenii de atunci. Am reusit sa depasesc stadiul grijii zilei de maine dar grijile mele se intind pe un orizont mai larg. Am proiecte pe care nu le pot finaliza sau mi-s blocate.
Imi era frica de faza cu boala (de prin talcuiri de vise)...dar din fericire toti cei dragi sunt sanatosi.

#36
frozen_cast

frozen_cast

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,013
  • Înscris: 29.01.2013

View PostGoldMasters, on 23 aprilie 2013 - 19:27, said:

Cred ca a incercat sa spuna ca in vise poti realiza ceva ce nu ai putut realiza in realitate.
Trecerea in yugoslavia, eu eram mic, dar sa mor de nu visam ca tot timpul trec acolo.

View PostTLGTLC, on 22 aprilie 2013 - 22:03, said:

Ti-as fi recunoscator daca ai avea realmente ceva de zis. Esti ca o musca!
La ce trag mustele ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate