Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Cel mai scurt drum spre Italia cu ferryboat-ul (Igoumenitsa-Brindisi)

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
Too

Too

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 30.01.2006
Stie cineva de unde se poate rezerva biletul pentru ferry spre Brindisi (Italia)? Am inteles ca este o tipa romanca, Lidia la compania Agoudimos Lines.

Edited by Too, 21 April 2013 - 20:32.


#2
pxrotcenoc

pxrotcenoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 973
  • Înscris: 16.01.2013
Online .
Traghetti .
Vrei link ?

http://www.traghetti...tti-grecia.aspx

http://www.hellenic....OrariPrezzi.htm

Edited by pxrotcenoc, 21 April 2013 - 20:45.


#3
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,745
  • Înscris: 26.08.2008
http://web.anek.gr/p...utes_Timetables

#4
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
Ai o singura ruta!Acum depinde de unde iei biletul,dar vad ca e undeva la 300e!

#5
Too

Too

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 30.01.2006
Aici este problema, de la ce agentie iei biletul. De pe diferite forumuri (de la cei care au calatorit spre Brindisi) am inteles ca linia Agoudimos Lines este cea mai ok si poti face rezervari la ei, evident tratand pretul biletului.

#6
biscatrix

biscatrix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 24.04.2007
Poti incerca direct la Grimaldi http://www.grimaldi-lines.com/en
Si nu te speria, nu e 300 de euro. In perioada asta trebuie sa fie de la 100 si ceva un drum, depinde ce iei. S-ar putea ca la dus-intors sa ai reducere.

Edited by biscatrix, 22 April 2013 - 08:23.


#7
Too

Too

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 30.01.2006
Stiu biscatrix ca nu are cum sa fie 100 E. Eu voi merge singur si cu masina. Drumul il voi face doar dus, deoarece la intoarcere voi alege ruta auto de la sud la nord, probabil prin Slovenia.

#8
Too

Too

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 30.01.2006
Pe 30 august plec in Italia (Sicilia - Catania) prin Bulgaria-Grecia. Daca este cineva interesat sa mearga in sudul Italiei, sunt singur in masina.

#9
biscatrix

biscatrix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 24.04.2007
Drum bun si sa-ti faci rezervare cu mult timp inainte. E o zi de varf. La inceput de august vin italienii spre Grecia si in ultimele zile din august pleaca inapoi.

#10
Too

Too

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 30.01.2006
Zilele acestea fac rezervare la ferry din cauza aglomeratiei de la final de august. Multam de urari.

#11
Too

Too

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 30.01.2006
Credeam ca numai romanii sunt tembeli in ceea ce priveste relatia cu publicul, dar nici cu strainii nu-mi este rusine. Incerc sa fac rezervare la ferryboat si mi se spune ca este prea devreme pentru 31.08.

#12
iacovici

iacovici

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.06.2008
Cu ferry Agoudimos Lines biletul este 47 euro de persoana si 35 euro pentru auto sub 4 m lungime, iar taxa de terminal este de 5 euro/persoana. Un terminal superb in comparative cu tigania din Bridisi.  Plecarea este la ora 24 si 30 si ajunge dimineata in Brindisi /aproximativ 09.30. Biletul este pentru scaun. Daca la imbarcare fugi repede cu o patura la locatie, apuci o bacheta si faci somn pana in Italia. Nu te speria, cei care stiu fac asta permanent si nu este o rusine. Atentie ! cand ai parasite masina si s-a inceput deplasarea nu mai ai voie in cala feribotului. Deci iati la tine : apa, mancare, etc. Pe vas este WIFI.

#13
miki74

miki74

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 20.11.2007
N-am mai fost din 2002-2003 cu ferry din Igoumenitsa. Mergeam foarte des dar pe vremea accea nu era o problema asa mare cu rezervarea. Probleme apareau cateodata cand nu mai gaseai cabina si crede-ma, e chinuitor sa-ti petreci noaptea pe sacune. In masina nu poate sa ramana nimeni, sub nici o forma, chiar daca va fi parcata pe puntile superioare.
Stiu ca vapoarele catre Bari erau mai noi si rapide comparativ cu cele care mergeau in Brindisi dar probabil lucurile s-au mai schimbat.

Imi aduc aminte cu placere ca opream de fiecare data undeva pe un varf de munte pana in Ioanina (atunci nu exista autostrada) la o mica carciuma de provincie unde comandam o minunata salata, imensa, din rosii dulci cu branza si ceapa rosie, bineinteles cu ulei de masline cum nu gasesti in comert. Asa ceva n-am mai mancat prin cate restaurante am umblat.  Incerc cateodata sa reporduc acasa acea salata, dar nu mi-a iesit niciodata 100%.

Sa nu uiti sa ne povestesti cum a fost calatoria.

#14
KSK666

KSK666

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 23.12.2010
Face cineva curse Romania Italia prin Grecia ??? AS vrea sa ajung in Reggio Calabria

#15
Too

Too

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 30.01.2006
Eu voi ajunge in Regio Callabria. Din Grecia ai nevoie de ferryboat pentru a intra in Italia.

#16
jhony08CIM

jhony08CIM

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 16.08.2013
sal...si eu fac Regio Calabria-Romania via Grecia si Bulgaria
anul trecut am plecat pe 4 sept nu a fost nevoie de rezervare...eram pe bac doar 3 romani si restul bulgari
plecarea  a fost la 1 noaptea si am ajuns la 9 dimineata in port la Igoumenitsa
anul acesta plec pe 23 iulie...incepand cu 24 iulie incepe sezonul mare si se scumpesc biletele..in cazul meu cu 40-50€(masina+2 persoane)
din ce am vazut prin agentii on-line doar Grimaldi Lines a ramas pe ruta Brindisi-Igoumenitsa

#17
Olimpian

Olimpian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.03.2013
Sall!!!
Stie cineva daca e din argos autocar direct spre patra???
Si din patra cam cat ar ajunge un bilet spre brindi(italia).multumesc!!!

Edited by Olimpian, 15 September 2014 - 21:04.


#18
matrixuivil74

matrixuivil74

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.02.2015

 jhony08CIM, on 18 februarie 2014 - 17:39, said:

sal...si eu fac Regio Calabria-Romania via Grecia si Bulgaria
anul trecut am plecat pe 4 sept nu a fost nevoie de rezervare...eram pe bac doar 3 romani si restul bulgari
plecarea  a fost la 1 noaptea si am ajuns la 9 dimineata in port la Igoumenitsa
anul acesta plec pe 23 iulie...incepand cu 24 iulie incepe sezonul mare si se scumpesc biletele..in cazul meu cu 40-50€(masina+2 persoane)
din ce am vazut prin agentii on-line doar Grimaldi Lines a ramas pe ruta Brindisi-Igoumenitsa



Salut!
Te rog frumos imi poti spune cat te-a costat feribotul dus - intors cu tot ce trebuie?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate