Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

înalt

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
pg-soare

pg-soare

    Ciclist de mahala

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,533
  • Înscris: 14.09.2008

View Postvimann, on 21 aprilie 2013 - 10:25, said:

E postat la " o viata sanatoasa " si se discuta despre ingrasat. Ma *** mental genul asta de topicuri : Cat timp omul nu duce lipsa de grasimea esentiala(si nu duce, ca vorbeam de alte probleme!) pur si simplu e o tampenie.

Te ingrasi, sa ce ? Sa arati mai bine ? In niciun caz, grasimea aia nu se depune pe tine armonios,sa iti ingroase bratele (ironic, la femei se intampla asta) sau in latimea umerilor.
De ce sa nu practici un sport ? De ce sa nu mergi la sala ?

Intelege-i, deoarece de vreo 3 ani de cand s-a infiintat aceasta subarie in perioada aceasta se gasesc miticii  ca vor sa slabeasca/ingrase. Vine vara si cand arati ca unele mame in luna a 9-a sau stafidit incepi sa-ti pui probleme de ce nu mai arzi cate o gajica...dar nu-si dau seama ca poti babardi cate una si fara sa fi Vandame sau chiar Chuck Norris.

Esti belea fratica, ai un nick care contine un nr hexazecimal, dar pui intrebari cretine. Napsa.  Mancare - Sport - Somn - Recuperare.

#20
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,513
  • Înscris: 06.01.2012

View Postpax0xFF, on 21 aprilie 2013 - 11:43, said:

Îmi place fotbalul, cu toate că nu am jucat pană acum. La orele de sport stau cu laptopul în brațe. Dacă mă apuc serios, 2 ore pe zi, credeți că ajută?
Alergi -> slabesti . Nu cred ca asta vrei .

#21
pax0xFF

pax0xFF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 21.10.2012

View Postjeffy86able, on 21 aprilie 2013 - 11:46, said:

Alergi -> slabesti . Nu cred ca asta vrei .
Și la sală nu slăbesc? Nu fac efort? Eu asta nu înțeleg...

View Postpg-soare, on 21 aprilie 2013 - 11:45, said:

Esti belea fratica, ai un nick care contine un nr hexazecimal, dar pui intrebari cretine. Napsa.  Mancare - Sport - Somn - Recuperare.
Eu am pasiunea mea: programarea. Nu m-a interesat sportul și nici sala. De ce e cretină întrebarea? Am întrebat pentru că nu știu de ce să mă apuc ca să pun ceva pe mine.

Edited by pax0xFF, 21 April 2013 - 11:53.


#22
c14h3r

c14h3r

    Membru nesanatos..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,822
  • Înscris: 12.12.2007
A face sport nu inseamna a slabi. Inseamna autodisciplina, un regim alimentar variat, inseamna aer curat, inseamna dezvoltare fizica (de multe ori, implica luarea in greutate),  nu indolenta statului cu laptop-ul in brate in speranta ca statul degeaba va pune ceva greutate pe tine..

Edited by c14h3r, 21 April 2013 - 11:56.


#23
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,513
  • Înscris: 06.01.2012

View Postpax0xFF, on 21 aprilie 2013 - 11:51, said:

Și la sală nu slăbesc? Nu fac efort? Eu asta nu înțeleg...
Sunt 2 tipuri de efort . Anaerob - cu gantere , greutati , aparate . Nu slabesti de la el .
Si aerob : orice implica efort fizic cu miscare multa : fotbal , alergat , tenis de masa , etc. De la asta slabesti , pt. ca fortezi corpul sa "arda" , sa se consume .

#24
pax0xFF

pax0xFF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 21.10.2012

View Postjeffy86able, on 21 aprilie 2013 - 12:46, said:

Sunt 2 tipuri de efort . Anaerob - cu gantere , greutati , aparate . Nu slabesti de la el .
Si aerob : orice implica efort fizic cu miscare multa : fotbal , alergat , tenis de masa , etc. De la asta slabesti , pt. ca fortezi corpul sa "arda" , sa se consume .
Atunci o să îmi cumpăr nișțe gantere acasă. La sală nu mă duc.
De la flotări slăbesc? Am facut adineauri două. :)))))

#25
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,513
  • Înscris: 06.01.2012
Evident ca nu slabesti de la flotari . Orice exercitiu se face la sala ( exclus alergat ) nu te va face sa slabesti .

#26
echo3

echo3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,567
  • Înscris: 21.12.2012
De unde pana unde e idiotenia asta cu vitamine si pofta de mancare???

View Postjeffy86able, on 21 aprilie 2013 - 13:46, said:

Evident ca nu slabesti de la flotari . Orice exercitiu se face la sala ( exclus alergat ) nu te va face sa slabesti .

Nivel ridicat de testosterone =mai usor de slabit

View Postpax0xFF, on 21 aprilie 2013 - 10:37, said:

Sală nu pot, m-aș face de ras acolo. Nu am forță deloc.
Esti praf atunci. Nu rade nimeni la sala de unul gras sau slab care vrea sa-si schimbe stilul de viata si aspectul fizic in bine. Problema e la puturosii carora nu le pasa si  cand vad unul facut ca lumea zic: Ehhh, asta a luat creatina si prafuri, as putea si eu sa fac asta, dar nu vreau. Eu prima data la sala abia ridicam bara la piept si faceam cu 7 kg gantere la piept,  Peste doua luni faceam cu 20-25kg... Crezi ca mi-a pasat de ce zic cei din jur... ma concentram sa am o forma cat mai buna, sa nu iau greutati mari sa par eu ceea ce nu eram. Daca-ti pasa de cei zic cei din jur nu vei ajungea nicaieri in viata. Iar acum e momentul optim in care trebuie sa te apuci de sala ca hormonii tai sunt la nivel maxim  la varsta ta... cand te vei duce la sala, la 30 de ani cand probabil din cauza lipsei de incredere in tine nu vei putea sa vorbesti cu nicio femeie???

Eu iti recomand sa lasi naiba jocurile pe PC ca pari destul de introvertit si anxios, du-te la sala, o sa te simti ca un cacat prima data pe langa aia care fac sala de peste 2-3 ani si vei crede ca rad de tine etc, dar nici nu le pasa, de 3-4 ori pe saptamana si iesi si la alergat sa-ti dezvolti rezistenta, daca chiar atat de prost stai cu rezistenta incearca sa mergi pe jos 2-3 km in fiecare  zi timp de o saptamana. Problema la tine e vointa, daca vrei... faci, daca stai cu frica, ca rade x de tine etc, nu vei face nimic.

Edited by echo3, 21 April 2013 - 18:40.


#27
tutuhugoneata

tutuhugoneata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 01.02.2012
In afara de sport, ocheste cateva bunaciuni de fete si alege-ti una, mai introvertitaPosted Image , nu zglobie, ca astea sar "din floare-n floare"... Mergeti si dati niste ture cu bicicletele prin parcul tineretului sau ati putea merge la echitatie... Fetele adora sa se dea cu calul Posted Image . Verifica inainte insa, la ce filme se uita, eu i-am dat urgent papucii uneia ce se uita la aberatia aia turceasca de suleymanPosted Image

#28
Abkhaz

Abkhaz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,745
  • Înscris: 19.03.2013
Jeffy are dreptate, nu rade de tine nimeni la sala, dimpotriva, te ajuta.

Si eu acum cativa ani aveam sub 70 de kg la peste 1,80 si nimeni n-a ras de mine, ci unii mi-au aratat cum sa fac exercitiile corect si mi-au dat sfaturi despre alimentatie.

#29
pax0xFF

pax0xFF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 21.10.2012

View Posttutuhugoneata, on 21 aprilie 2013 - 19:26, said:

Mergeti si dati niste ture
Mi-ai dat o idee. De la sex slăbești? :D

Edited by pax0xFF, 22 April 2013 - 09:13.


#30
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,500
  • Înscris: 20.10.2006
Eu din contra zic sa nu te apuci de sport, nu e o alegere prea buna, eu nu m-as (mai) apuca/reapuca.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate