Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 

Sony Xperia E

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#55
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Ma bucur ca ti-am fost de ajutor. Eu -folosesc Nova si pe Xperia V al meu desi e mai potent, launcherul stoc e aiurea.

#56
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,292
  • Înscris: 13.01.2011
Cel nou se suprapune pe cel original, sau îl dezactiveazã pe cel original ?

#57
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Îl înlocuiește,cel original îl poti activa cand vrei, practic poți avea si 10 launchere daca vrei. E ca la Pc,  poți deschide un mp3 si cu winamp si cu media player dar se deschide cu ce e setat implicit/ default

#58
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,292
  • Înscris: 13.01.2011
Ce face si el bine... Posted Image

Egalizatorul chiar ajuta, functie de ce casti folosesti.

Tot vad discutii cu implementarea a nu's ce serviciu nemaipomenit Orange, parca HD voice.

Ei, daca ai doua Sony poti sa activezi in orice retea, Sony are un difuzor in spate si anuleaza zgomotele parazite, interlocutorul aude clar (cristal) doar vocea, sistemul ,,vinovat ''Active noise cancellation with dedicated microphone.

Am ramas uimit sa constat cat de eficienta este functia (nu doar o gaselnita trecuta pe hartie), daca trece salvarea cu sirenele in functiune, un motociclist teribilist care trage tare de aceleratie... interlocutorul nu aude absolut nimic, doar vocea.

,,Cum, nu ai auzit demarajul descreieratului Posted Image ... Nu am auzit nimic, doar ce spui tu... '' Discutie reala Posted Image

Stamina chiar face treaba, probabil si datorita...

Acumulatorul (-ui) bine gandit ca amperaj pentru aceasta dimensiune de ecran, fata de concurenta.

,,Geamul '', chiar nu se zgarie, purtat fara folie.

Multe sunete placute pentru alarma/sonerie, daca nu preferi mp3-uri.


Pentru ,,nasulii '' cititi postarea #13, nu are rost sa repet ce este expus acolo foarte clar si obiectiv Posted Image

Edited by crisstonne, 24 July 2014 - 15:02.


#59
searcher8206

searcher8206

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,220
  • Înscris: 21.06.2009

View Postcrisstonne, on 11 iulie 2014 - 19:14, said:

Oh, ce bine cu Nova.

Nu putea si Sony sã îl facã asa, nativ ?

Andy, toatã stima ;  )


poti sa il faci tu nativ
instalezi superuser, faci root, instalezi toolbox, instalezi nova, dai instal as a sistem app. Gata!
La urmatoarea resetare la setarile din fabrica, nova va ramane aplicatie de sistem preinstalata

#60
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,292
  • Înscris: 13.01.2011
Am inteles, dar @Andy a explicat ca practic asa cum am facut cam tot aia este, a luat locul celui nativ.

Iar cu modificari de soft, root, nu prea doresc sa ma bag.

Edited by crisstonne, 26 July 2014 - 16:46.


#61
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
La ce bun sa te scarpini invers cu root, toolbox.. bla bla bla... cand merge foarte bine sa il setezi default Nova si gata, poate vrei sa-l vinzi vreodata si cine-l cumpara se uita sa vada daca ti-ai bagat nasu sau nu.

#62
searcher8206

searcher8206

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,220
  • Înscris: 21.06.2009
Root se poate scoate definitiv si fara urme. Exista aplicatii pt asta, iar la cat de varza e telefonul nu valoreaza nimic fara root dupa mine

Edited by searcher8206, 03 August 2014 - 15:28.


#63
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,817
  • Înscris: 31.10.2010
Se da un astfel de telefon... de ce atunci cand apelez imi spune imediat Apel incheiat? Practic nu pot suna...

P.s: am cartela de cosmote

#64
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,857
  • Înscris: 06.01.2008
Ai incercat cartela in alt telefon?

#65
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,817
  • Înscris: 31.10.2010
Da. Inainte a fost intr-un nokia.

#66
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Dupa 1 an de Xperia E a venit vremea sa fac un upgrade sotiei, telefonul merge impecabil nu a facut nici o problema , bateria tine inca 3-4 zile.
Per total cine nu are pretentii telefonul este foarte ok, HD voice-ul, bateria si constructia lui sunt cateva din punctele forte dpdv al meu.

PS: Daca intereseaza pe cineva il vand !

Edited by AndySoft, 25 August 2014 - 09:51.


#67
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Cine stie de unde pot cumpara cod de deblocare retea la Xperia E, un site de incredere ..... Voi ati deblocat acest telefon la service , cat a costat ?

#68
petike779

petike779

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 04.10.2007
Buna ziua la toti
Folosesc acest telefon C1505 de 2 ani si merge destul de bine. Necesita curatenie generala o data la 7-8 luni si inchiderea app-urilor destul de des. Asta cu toate ca nu il folosesc doar la minim de FB, citire mailuri si hartile de Google. Bateria tine 2-3 zile daca inchid datele si wifi cind nu ii folosesc.
Am gasit codul de meniu service pentru acest telefon: *#*#4636#*#*  sau  *#*#7378423#*#*   A se folosi cu grija, mai ales oprirea radio...
O intrebare mai complicata: Exista vreo procedura pentru blocarea in benzi specifice a telefonului, ex WCDMA2100, WCDMA900, GSM900? Desigur co posibilitate de revenire.
Daca nu am nimerit topicul corect, va rog sa ma scuzati.
O zi placuta

#69
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014
Readuc in atentie acest topic dedicat acestei POCNITORI INFECTE,numita Xperia E.
Il are sotia mea din martie 2013 si este folosit si in prezent.Desigur,locul ii va fi luat de alt telefon.
Rezistent la cazaturi pe diverse suprafete,functional inca, dar POCNITOARE la nivel de hardware-software-fotografii-filmari.
Fara prea multe comentarii,la pretul lui (de atunci) ce pretentii sa ai?
L-am rebutonat eu acum (nu prea umblu pe telefonul sotiei) fiindca mergea greu,avea multe joculete instalate pentru fetita mea si se misca greu. Resetare la blana atat memoria interna cat si cardul, (facut back-up la agenda fireste),apoi reasezat setarile si tonurile de apel dupa preferinte,a mai revenit la normal si este folosibil.
Dar fericit as pune barosul pe el,eu fan SonyEricsson (da,cand inca era si Ericsson).
Stiti cu ce va fi inlocuit? Nici nu banuiti!
Cu vechiul meu Xperia Ray din ianuarie 2012 care merge IMPECABIL si acum,arata ca scos din cutie si are vechiul Android 2.3.4 - cel mai bun,nu KKT-ul,esecul tehnologic de Android 4.
Cele mai bune versiuni de Android sunt:
2, 6 si 7.
4 a fost ESECUL TEHNOLOGIC al celor de la Google, 2, 6 si 7 absolut minunate,chiar foarte bune,serios!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate