Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Recomandare traseu auto Barcelona-București

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Aabbcc1

Aabbcc1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.04.2013
Puteți sa-mi recomandati, cei cu experiența , un traseu auto din Barcelona către București , cu mentiunea ca nu vreau sa trec prin Croația sau Serbia ci mai degrabă FR-IT-SI-HU. Nu vreau sa evit autostrazile ba dimpotrivă vreau un traseu cât mai rapid si fără dificultate prin țările enumerate. Se găsesc informații si pe net dar prefer sfaturi de la oameni cu experiența recenta. De la Barca pana la granița cu Franța mă descurc, la fel in România , mă interesează strict traseul ideal prin țările astea 4.

Multumesc mult!

#2
PlasticBoy18

PlasticBoy18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,185
  • Înscris: 03.11.2009
Eu mereu cu unchiul meu am folosit ruta RO-HU-SL-IT-FR-SP. Cred ca este cea mai rapida

#3
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
Inteleg Serbia dar de ce nu Croatia ? Posted Image

 PlasticBoy18, on 18 aprilie 2013 - 22:42, said:

Eu mereu cu unchiul meu am folosit ruta RO-HU-SL-IT-FR-SP. Cred ca este cea mai rapida

Cred ca omul a mentionat ca vrea detalii :D lista de tari a scris-o si el mai sus :rolleyes:

#4
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Am eu soluția, fix drumul pe care am fost acum 2 luni, dar să nu strâmbi din nas la taxe. Posted Image

De la Barcelona ții tot pe autostradă - AP7 parcă, stai să verific harta - spre Girona, treci la francezi, A9 e la ei autostrada spre Narbonne - Monpellier - la Nimes schimbi pe A54 spre Arles - și continui tot spre Cannes / Nisa pe A7 apoi pe A8. Treci de ele și mergi mai departe spre italieni.

Treci la Italieni pe A10, aia cu multe multe tunele și scumpă ca dracu și înainte de Genova ai 2 variante, A26 sau A7 (tot cam pe acolo) spre Tortona. A26 ocolește Genova și e mai cu dealuri și curbe, cealaltă e mai aglomerată. La Tortona intri pe A21 (ocolește Milano dacă nu ai treabă pe acolo) și mergi pe ea până dai pe hiperaglomerata A4, unde te sui frumos către est și traversezi toată Italia până ieși în Slovenia. Asta e zona de dat talpă dacă e trafic aglomerat, o să vezi cum se plimbă 'talienii cu căcărezele de clasă mică cu 150-160, care cum poate. Posted Image

După Trieste intri pe la slovaci, ții tot pe A1 către Lubliana - Maribor, la Maribor faci dreapta către unguri (o să fie plin de semne). Aici e singura porțiune cu drum expres pe câțiva km. Odată ajuns la unguri pe la Letenye intri pe M7 direcția Budapesta, M0 centură și ieși pe M5 spre Szeged. Înainte de Szeged o iei spre Mako pe M43 care te va scoate la Mako (grijă la poliție pe acolo) și welcome to Romania.

În afară de zona de la Genova unde ai de ales între 2 autostrăzi în rest e simplu traseul, e plin de semne ca pentru toți turiștii.

Dacă vii singur recomand să dormi pe undeva pe la jumătatea drumului, e cam imposibil să vii dintr-o bucată fără șoferi de schimb, sunt 20 de ore. Grijă mare la unguri și și mai mare la francezi la radare.

#5
Aabbcc1

Aabbcc1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.04.2013
Multumesc! Acel traseu l-am folosit, am printat si harta + indicatii de pe via michelin :lol:

A fost ok, doar 1-2 ambuteiaje prin IT , duminica

#6
liviulucian

liviulucian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 12.01.2007
a fost cineva mai recent ?
la cat ajung taxele pe autostrada ?
mersi /

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate