Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop CS 2

AirGPU (cloud gaming)

KAZA Univisa

Reciclare hard disk-uri defecte v...
 Vacanta 7-10 zile auto

Procedura inmatriculare auto din UE

Pot pune faianta noua peste adezi...

Completare formular Detalii Tehni...
 Investitie intro firma

Buget de vis: ce caravana sa aleg...

Caut un VPN gratuit si un Antivir...

ajutor VPN
 Sfaturi montaj folie antivapori l...

Sistem audio recomandat

Borseta barbateasca

Ce este cu declaratiile cerute ce...

Schimb de modem pe cont RDS.Link

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

akmon

akmon

New Member

• Grup: Members
Salut! Primul meu post... sper ca este in categoria potrivita..

Sunt pe RDS pe abonament de cablu si as vrea sa imi schimb modemul(am cunostinte in straintate si as putea sa fac rost de un modem de cablu motorola ffff-BUN). Oricum intrebarea este daca este posibil sa imi schimb pur si simplu modemul fara sa trebuieasca sa modific orice?
Am auzit ca in general ISPurile identifica utilizatorii prin anumite coduri (adresa de MAC al modemului/etc...)
Multumesc!

Edited by akmon, 25 November 2005 - 01:14.

bit 61

bit 61

Guru Member

• Grup: Senior Members

View Postakmon, on Nov 25 2005, 01:13, said:

Sunt pe RDS pe abonament de cablu si as vrea sa imi schimb modemul(am cunostinte in straintate si as putea sa fac rost de un modem de cablu motorola ffff-BUN). Oricum intrebarea este daca este posibil sa imi schimb pur si simplu modemul fara sa trebuieasca sa modific orice?
Am auzit ca in general ISPurile identifica utilizatorii prin anumite coduri (adresa de MAC al modemului/etc...)
Multumesc!

Numai daca vor cei de la RDS .
MAC-ul este unic pentru fiecare modem.

holmes

holmes

Active Member

Multumesc!

La vitezele pe care le ofera rds,si serviciile lor in general,nu prea ai de ce sa te stresezi sa-ti schimbi modemul.

zuppy

zuppy

elbonian

• Grup: Senior Members
... mai ales pentru ca o sa se renunte la ele odata cu trecerea pe ftth

Edited by zuppy, 25 November 2005 - 09:43.

outsdr

outsdr

Junior Member

Multumesc!

Mie mi-au inlocuit cei de la RDS modemul Webstar cu unul Motorola SBV5120...

Edited by outsdr, 25 November 2005 - 12:33.

akmon

akmon

New Member

View Postoutsdr, on Nov 25 2005, 13:29, said:

Mie mi-au inlocuit cei de la RDS modemul Webstar cu unul Motorola SBV5120...

numa` asa?
de dragul inlocuitului?!?!?

eXXocet

eXXocet

Active Member

• Grup: Banned
Nu, ci pt ca si Motorola ala e la fel de "bun" precum Webstar-ul. E un model strabun de Motorola, cred ca special construit pt ISP de tara din lumea a 3-a.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate