Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Probleme placa retea si wireless dell 1501 in ubuntu 12.04

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,719
  • Înscris: 26.02.2010
Salut! Mi-am pus de curand Ubuntu 12.04, pe un model de laptop dell1501. Toate bune si frumoase, am reusit sa-l instalez in paralel cu windows-ul si nu reusesc sa ma conectez la internet deoarece nu imi vede atat placa de retea cat si cea wireless. Mentionez ca pe windows 7 functioneaza ambele placi fara probleme. Multumesc anticipat, pentru ajutor!

Edited by aris86, 17 April 2013 - 08:25.


#2
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
ai putea sa pui aici rezultatul comenzii
lspci

vezi ca este in dreapta sus o iconita ca un evantai, da click pe ea si joaca-te putin acolo, bifeaza, debifeaza "enable networking, enable wireless"
mai patesc si eu chestii d-astea la un amilo li1705.
daca ai comenzi la tastatura pentru wireless, mai joaca-te si acolo!

#3
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,719
  • Înscris: 26.02.2010
Am dat enable networking, dar nu imi vede cablu nici in router. Nu se aprinde led-ul cu lan-ul

#4
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Led-ul ala ar trebui sa se aprinda cand "vede" o conexiune, indiferent de driveresau de sistemul de operare. De fapt, el se aprinde imediat ce booteaza PC-ul.

Instaleaza hardinfo ca in articol,daca esti invatat cu Aida/Everest,  si la devices-pci devices trebuie sa apara ambele placi.
Attached File  Screenshot from 2013-04-17 10:21:35.png   233.9K   10 downloads

#5
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,719
  • Înscris: 26.02.2010
am descarcat driverul de linux de pe site-ul broadcom, si imi da eroare cu ipconfig. S-a chinuit un coleg de al meu o ora sa configureze driverul de placa. Din pacate nu a reusit. Ceva idei?

#6
flegma

flegma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 09.08.2009
Pune aici toata eroarea.

#7
rocket1982

rocket1982

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 08.05.2008
cred ca nu este o problema grava , linux ul pleaca cu placa de wireless Tot timpul dezactivata....Apoi daca instalezi ndiswrapper si ndisgtk potifolosii driverele de windows xp pt placa ta de retea.
Mai multe eplicatii daca esti interesat....

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate