Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce este cu declaratiile cerute ce...

Focul bacterian,basicarea,mucegai...

infectie zona inghinala

Dua Lipa - Training Season
 Informatii complete despre servic...

tema circuite

Voua va merge sa va logati pe git...

Fara curent casetofon Dacia Dokker
 Schimbare difuzor Golf 7

Recomandare aparat de ras electric

Lant clinici dentare vs cabinete ...

Site-uri bune pentru cumparat Sma...
 Aurora Store

Debit centrala pe circuitul de in...

Sticle de bere

Identificare accidentare

Metin...

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

winchesterhd

winchesterhd

New Member

• Grup: Members
Salut! Am o problema cu metinu... De cand mi-am formatat pc-ul nu-mi mai merge nici un fel de Metin... Inainte de a formata pc-ul imi mergea perfect. Cand ma duc in centru imi apar dungi de diferite si apoi imi apare ca si cum ,,ar fi spart monitorul", apoi isi da restartPosted Image . Ce pot face sa joc din nou?
Ram: 1 gb
Procesor: 1.8 Ghz
Placa Video: 512 mb ATI Radeon Xpress 200

SfantulLike

SfantulLike

Oscilatrix Te iubesc <3 .

• Grup: Senior Members

View Postwinchesterhd, on 14 aprilie 2013 - 15:07, said:

Salut! Am o problema cu metinu... De cand mi-am formatat pc-ul nu-mi mai merge nici un fel de Metin... Inainte de a formata pc-ul imi mergea perfect. Cand ma duc in centru imi apar dungi de diferite si apoi imi apare ca si cum ,,ar fi spart monitorul", apoi isi da restartPosted Image . Ce pot face sa joc din nou?
Ram: 1 gb
Procesor: 1.8 Ghz
Placa Video: 512 mb ATI Radeon Xpress 200
driver placa video trebuie reinstalat.

winchesterhd

winchesterhd

New Member

Am incercat...

SfantulLike

SfantulLike

View Postwinchesterhd, on 14 aprilie 2013 - 15:27, said:

Am incercat...
reinstaleaza windows-ul, vezi sa fie unul bun si ai grija ce drivere bagi. Eventual curata pc-ul/placa video de praf.

winchesterhd

winchesterhd

New Member

Gabry lasama cu asta... ca inainte de a formata pc-ul intram doar seara.... asa ca lasama cu asta

Sfantul placa mea e integrata si nu,are praf.... si windows-ul e de la un profesor de info..

Diseara o sa va dau un video sa vedeti ce are..

winchesterhd

winchesterhd

New Member

Uitati video cum imi face cand intru in metin [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OpIbXA7HrG0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

NeDeX

NeDeX

New Member

achizitioneaza o placa video

adyshor13

adyshor13

New Member

am si eu o problema cu metinul(metin2 ro)
dupa ce il instalzez , ii dau update si imi apare in dreapta jos un patrat cu o bara care se incarca si pe care scrie hackshield pro
pe urma imi da o eroare (hack_shield_update_error : hserror_hsupdate_timeout)
asta este eroarea
ma poate ajuta cineva sa intru in metin?

SfantulLike

SfantulLike

View Postadyshor13, on 18 iunie 2013 - 15:15, said:

am si eu o problema cu metinul(metin2 ro)
dupa ce il instalzez , ii dau update si imi apare in dreapta jos un patrat cu o bara care se incarca si pe care scrie hackshield pro
pe urma imi da o eroare (hack_shield_update_error : hserror_hsupdate_timeout)
asta este eroarea
ma poate ajuta cineva sa intru in metin?
Eu l-am dezinstalat, sters folderul metin, instalat din nou si l-am lasat sa se updateze chiar daca farea ca nu-si face update, daca problema persista dai un restart la pc.

adyshor13

adyshor13

New Member

cum pot dezinstala hshield-ul?

SfantulLike

SfantulLike

View Postadyshor13, on 19 iunie 2013 - 17:02, said:

cum pot dezinstala hshield-ul?
Nu poti :lol: .

adyshor13

adyshor13

New Member

imi face la fel

Ergaust

Ergaust

Member

View Postadyshor13, on 18 iunie 2013 - 15:15, said:

am si eu o problema cu metinul(metin2 ro)dupa ce il instalzez , ii dau update si imi apare in dreapta jos un patrat cu o bara care se incarca si pe care scrie hackshield pro pe urma imi da o eroare (hack_shield_update_error : hserror_hsupdate_timeout)asta este eroareama poate ajuta cineva sa intru in metin? 

Ce sistem de operare si ce antivirus folosesti?

Edited by Ergaust, 22 June 2013 - 16:54.

Alex-Ali-CaineRAU

Alex-Ali-CaineRAU

Junior Member

Lasa-te de metin.
Iti distruge viata un rahat de joc care nu se poate numi MMORPG,ci joc in care te intreci in clickuri(peste tot numa' click)+grafica ii de cacat(mai si consuma,pana mea,ca daca mergea si pe Intel Graphics nu era problema).Pun pariu ca toti "metinistii" cu levele mari(de la 40 in sus)au folosit in viata lor un cod(cheat),ceea ce nu e normal.

Referitor la problema fie reinstaleaza placa video cum o zis SfantulLike fie daca folosesti Windows 7(cu procesor singlecore nu se prea impaca)bagi Windows Xp :)

Edited by Alex-Ali-CaineRAU, 22 June 2013 - 17:08.

SoldierHair

SoldierHair

Active Member

View PostAlex-Ali-CaineRAU, on 22 iunie 2013 - 16:58, said:

Lasa-te de metin.
Iti distruge viata un rahat de joc care nu se poate numi MMORPG,ci joc in care te intreci in clickuri(peste tot numa' click)+grafica ii de cacat(mai si consuma,pana mea,ca daca mergea si pe Intel Graphics nu era problema).Pun pariu ca toti "metinistii" cu levele mari(de la 40 in sus)au folosit in viata lor un cod(cheat),ceea ce nu e normal.

Nu vreau sa te insult sau ceva , dar nu cred ca ii pasa.Nu a deschis topicul pentru a i se spune ce sa faca cu viata lui.Totusi , iti dau dreptate , Metin este un joc extrem de prost dupa cum vad eu lucrurile.Dar nu poti sa ii judeci pe alti doar pentru ca vad diferit , teoretic.

Alex-Ali-CaineRAU

Alex-Ali-CaineRAU

Junior Member

View PostSoldierHair, on 22 iunie 2013 - 18:21, said:

Nu vreau sa te insult sau ceva , dar nu cred ca ii pasa.Nu a deschis topicul pentru a i se spune ce sa faca cu viata lui.Totusi , iti dau dreptate , Metin este un joc extrem de prost dupa cum vad eu lucrurile.Dar nu poti sa ii judeci pe alti doar pentru ca vad diferit , teoretic(da practic?).

Sa nu zica ca nu l-am ajutat ;)
Am zis fie sa renunte la metin,fie sa reinstaleze placa sau sa bage XP

Ergaust

Ergaust

Member

Daca folosesti win7, vista sau 8, da run as administrator la patch updater din folderul metin2 (iconita cu puiutii), isi va face update si la patch si atunci nu ar mai trebui sa ai probleme cu HS-ul. Daca problema persista si dupa updatarea patch-ul sterge folderul HS-ului si da iar update la patch. Sper ca te-am ajutat.

xFaranume

xFaranume

Junior Member

Poate placa video nu mai este functionabila Posted Image

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate