Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Link-Academy , merita?

- - - - -
  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#91
alohas

alohas

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.05.2015
Nu merita..va spun asta pt ca deja am dat o gramada de bani..am multe motive sa va spun pt cine doreste!..as scrie o carte cu email-uri trimise..si modul lor de a rezolva in mod profesional un BUSINESS!!

#92
danielcc3

danielcc3

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 29.05.2017
Salut,

Doresc sa ma inscriu la un curs IT la scoala link Academy, imi puteti oferi mai multe informatii legate de scoala:+

-cum vi se pare platforma online de learning?
-cum vi se par traineri?
-care sunt partile negative si pozitive?

PS: nu ma intereseaza calitatea DVD-urilor oferite sau a eventualelor greseli din materiale care sunt firesti.

#93
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,600
  • Înscris: 30.07.2003
Atat topicul asta cat si altele de aici dar cele din categoria invatamant, iti stau la dispozitie a fi lecturate. Rezumat: nu te du'.

Edited by neagu_laurentiu, 22 August 2018 - 18:52.


#94
TurleaLucian

TurleaLucian

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.12.2018
Sunt cursant Link Academy modulul PHP si ce pot spune este ca pentru acest curs, review-urile negative sunt absolut neintemeiate! Experienta mea cu Link Academy este in felul urmator: Am aflat de ei printr-un prieten ce urma cursul de administrator retea, aratandu-mi aplicatia pe telefonul sau. Dorind sa ma specializez in programare (fiind economist) am inceput sa caut mai multe informatii despre Link cat si deapre alti concurenti de pe piata. Desigur, am vazut tot felulnde reviewuri negative, majoritatea fiind despre datele contractuale, ca vor sa plateasca intr-un milion de rate, sa acceseze cursurile inainte de a plati, or alte prostii de genul. Fara a fi  rautacios, dar cand cineva face un astfel de serviciu, nu este normal sa platesti dupa, deoarece tu beneficiezi de acel serviciu in momentul respectiv! E ca si cum te duci la piata si vrei sa mananci un kg de cirese si sa plateati dupa (asta daca o sa mai doresti sa mai platesti). Mai departe, nu te obliga nimeni sa semnezi acel contract si nu iti da nimeni un termel limita pentru a o face! Nu e camatarie! Faptul ca nu il citesti, nu este ca si cum ar vrea sa te tepuiasca si ca ar fi lucruri ascunse. Poti sa iti iei si 6 luni de zile sa il citesti! Semnarea unui contract nu este o targuire ca la piata! Tu ai beneficii si responsabilitati si ESTE normal sa platesti tot contractul daca tu renunti a mai fi cursant chiar si dupa 1 zi! Deoarece NU STII cate parti pot fi implicate dupa semnatura ta. Si anume, pot fi profesori care isi fac o planificare, se pot negocia conditii intre ei si Link, se stabilesc contracte (poate nu sunt angajati , ci doar colaboratori), poate suny din alta parte a tarii, poate isi cauta chirie, etc! Faptul ca rupi o intelegere si nu mai vrei sa platesti, poate determina faptul ca alti cursati sa nu mai poate continua cursul! V-ati gandit voi, cei cu reviewuri agresive despre asta?? Sigur ca nu! Daca vrei calitate, platesti! Te visezi programator dar te targuiesti ca in piata! Programator implica si faptul ca vezi imaginea de ansamblu, vezi cum decurg lucrurile. Acum sa vorbim despre pret. Eu am platit 1200 de euro deoarece m-am inscris in luna mai, iar cursurile incep mereu in noiembrie. Preturile difera, deoarece se ofera discounturi pentru cei ce achita din timp si toata suma. Si in turism este la fel, se numeste early booking. Nu inteleg iarasi de ce atata scandal pentru faptul acesta. Pretul este mare/ pretul este mic? Lucru acesta depinde de fiecare, dar ce pot spune este ca pentru mine a meritat. Am invatat sa dezvolt aplicatii web complexe, parcurgand tot ceea ce eate nevoie pentru acestea, intr-un mod placut (front end, database, server side, cryptography si chiar cateva freamworkuri ca bootstrap, wordpress, simphony). Inca o data, vorbesc doar despre cursul php, nu stiu de altele. Aplicatia este structurata foarte bine, si reda aproape toate functionalitatile platformei e-learning. Spre exemplu, eu am parcurs 9/13 cursuri pana acum. Cursurile sunt compuse din mai multe module, fiecare modul avand un test final. Modulele sunt impartite in mai multe lectii. Fiecare lectie are un text scris si un material video la dispozitie. De asemenea, fiecare curs are mai multe live-classuri unde profesorii explica lectiile respective si fac exemple relevante. Nu as fi scris acest review daca nu as fi vazut atatea lucruri injuste despre ei, deoarece sunt profesionisti, isi fac treaba, iar normalitatea nu ar trebui laudata.

#95
WolframR

WolframR

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.01.2019

View PostTurleaLucian, on 18 decembrie 2018 - 05:44, said:

Mai departe, nu te obliga nimeni sa semnezi acel contract si nu iti da nimeni un termel limita pentru a o face! Nu e camatarie! Faptul ca nu il citesti, nu este ca si cum ar vrea sa te tepuiasca si ca ar fi lucruri ascunse. Poti sa iti iei si 6 luni de zile sa il citesti! Semnarea unui contract nu este o targuire ca la piata!

E adevarat, nimeni nu te obliga sa semnezi un contract si trebuie sa-l citesti inainte de a-l semna. Acest paragraf din contractul lor, singur, denota faptul ca nu e bine sa semnezi un asemenea contract:

"3.2. [...]
Dacă numărul cursanţilor înscrişi la un departament este mai mic decât numărul prevăzut pentru departamentul respectiv, atunci BusinessAcademy poate lua decizia (imediat după înscriere) de a nu organiza predarea în cadrul programului respectiv şi de a transfera cursanţii la un alt program sau de a transfera cursanţii interesaţi de programul respectiv la varianta de şcolarizare online."

Adica: eu ma pot inscrie, la un curs de programare, apoi daca ei pot oricand, sa "considere" (dupa metodologia lor interna, pe care n-o stiu cand semnez), ca nu sunt suficienti cursanti si ma transfera obligatoriu la cursuri de cu totul altceva, care nu ma intereseaza, sa zicem marketing (nu zic cursuri de bucatarie, ca sa fiu rau). Dar desi nu ma intereseaza cursul, ca nu la el m-am inscris, raman dator cu toata suma, ca, de, am semnat contractul. Sa-mi spuna cineva de ce cineva cu intentii oneste ar introduce un asemenea paragraf.

Chestia cu "n-oo sa se intample niciodata asta", nu tine. Daca n-o sa se intample, ar trebui sa nu treaca asta in contract, ca e o aberatie. E un fel de "esti prost si ai semnat? ti-am luat banii". Incredibil.

Deci asa este, trebuie sa citesti contractul. Eu l-am citit si nu-l semnez nici in ruptul capului.

Edited by WolframR, 14 January 2019 - 07:52.


#96
teddy26

teddy26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 26.06.2006
Ceva noutãți despre cei de la link? As vrea sa fac un curs de java si eram curios daca sunt acreditati sau diplomele sunt luate in considerare de angajatori. Cum vi se par cursurile on line? Merita sau nu? Am vrut sa ma inscriu la clasa normala dar am inteles ca mai au doar on line si nu prea sunt impacat cu ideea sa invat de pe tutoriale, nu stiu daca poti acumula informatia la fel ca si cea predata de profesor.


#97
Yolo420

Yolo420

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.04.2023

View Postteddy26, on 08 noiembrie 2019 - 19:08, said:

Ceva noutăți despre cei de la link? As vrea sa fac un curs de java si eram curios daca sunt acreditati sau diplomele sunt luate in considerare de angajatori. Cum vi se par cursurile on line? Merita sau nu? Am vrut sa ma inscriu la clasa normala dar am inteles ca mai au doar on line si nu prea sunt impacat cu ideea sa invat de pe tutoriale, nu stiu daca poti acumula informatia la fel ca si cea predata de profesor.
Nu chiar. 2023 si nu par sa se fi schimbat. Trist, avand in vedere ca am avut ceva incredere in cursuri atunci cand am luat decizia sa incep.
Sunt multe chestii care nu-s conforme si printre cele mai deranjante sunt calitatea informatiilor si testele in raport cu informatiile oferite.
O alta mare problema pe care am constat-o, este legata de faptul ca sunt cursanti care in doua zile parcurg toata materia cu peste 90% teste reusite.
Multe lucruri sunt inca neclare cu Link Grup. O sa incetez si eu contractul..

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate