Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

eroare implementare mobilpay

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
star19

star19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 04.01.2011
Salut am si eu o problema,  cu implementarea sms la mobilpay, , am eroarea aceasta dupa ce incarc scrpitul pe site:

Error while loading X509 public key certificate! Reason:error:02001002:system library:fopen:No such file or directory error:2006D080:BIO routines:BIO_new_file:no such file error:02001002:system library:fopen:No such file or directory error:2006D080:BIO routines:BIO_new_file:no such file


iar calea catre acel certificat e in felul urmator.: /www/foldarul cu numele unde este sms.php/foldarul unde sunt certificate/private.key
si la celalalt e la fel. Aveti idee unde gresesc cei care au mai facut din astea? site-ul e pe wordpress( dar nu cred ca re legatura)

#2
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Verifica sa fie calea corecta. Vrei sa faci implementarea SMS online? Ca pentru Offline nu ai nevoie de certificat, trebuie doar sa dai allow unui singur ip de la ei pe scriptul tau de update.

#3
star19

star19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 04.01.2011
da cel online, calea mi se pare corecta, am vorbit si la host la mine si mi-au zis ca ei nu trebuie sa deschida niciun port. pentru ofline la ce script te referi? eu am luat scriptul lor pentru php la sms si l-am modificat cu datele mele.

Edited by star19, 11 April 2013 - 09:01.


#4
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Ala este doar un demo de implementare. S-au schimbat destul de multe in ultimul timp.
Da-i un var_dump($x509FilePath) si vezi daca este calea corecta spre certificatul x509

#5
star19

star19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 04.01.2011
Am inteles o sa vad ce mai fac astea de la suport raspund in ani lumina i-am si sunat si tot degeaba. Zici ca implementarea in mod oflline e mai simpla? ca as crea a sa un produs pana la urma

#6
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Nu este neaparat mai simpla, dar cand a trebuit eu sa implementez trebuia sa o fac offline pentru user privacy (coduri promotionale pentru abonamente pe un site).
la SMS offline scapi de partea cu certificatul. Ai mai multe tipuri de numere in functie de suma platita si operator

public function __construct($data) {
  $this->codes = array(
   '5'  => array( 'Orange' => 1379, 'Vodafone' => 7415, 'Cosmote' => 7415, 'Cosmote2' => 74150),
   '7'  => array( 'Orange' => 7560, 'Vodafone' => 7510, 'Cosmote' => 7510, 'Cosmote2' => 75100),
   '10'  => array( 'Orange' => 7560, 'Vodafone' => 7410, 'Cosmote' => 7410, 'Cosmote2' => 74100),
   '15'  => array( 'Orange' => null, 'Vodafone' => 7566, 'Cosmote' => null),
   '20'  => array( 'Orange' => null, 'Vodafone' => 7377, 'Cosmote' => null),
  );
  $this->setOperator( $data ['destination'], $data["message"] );
  $this->setPhoneNumber( $data ['sender'] );
}




#7
star19

star19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 04.01.2011
pff acum imi da o alta eroare, IDS_Model_Product_Abstract_INVALID_HASH. cat ai vres sa mi0l implementezi tu si cat timp tiar lua ?

#8
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Unde iti da eroarea? in raspunsul XML, in scriptul tau?
Nu fac astfel de implementari decat in scripturi facute de mine, pentru ca o gaura de securitate in alt script poate avea efecte grave.
In orice caz, nu sub 200 euro (+TVA daca vrei factura, 200 si contract prestari servicii daca nu vrei factura).

#9
star19

star19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 04.01.2011
Cand se face elgatura cu site-ul securizat mobilpay. si in cat timp miai putea face functioanla treaba? nu mi-ar trebui factura

#10
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Momentan sunt foarte ocupat, cel mai devreme as putea sa ma ocup de asta saptamana viitoare, miercuri. Dar vineri plec din localitate pentru tot weekend-ul, deci nu as vrea sa te tin incurcat. Ai setat corect package id si signature? parca alea 2 trebuiau setate la plata online, pe langa certificat.

#11
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,723
  • Înscris: 10.12.2006
Eroarea aia e data de locatia gresita a fisierului.

E ciudat.
Pe un domeniu am scriptul si keys in folderul temei wordpress, merge fara probleme cu $x509FilePath = '0000000000000000.public.cer'.
Pe un alt domeniu n-a mai mers, calea de mai sus cautand keys in radacina siteului, nu in tema. N-am idee de ce, fiind ambele siteuri pe acelasi server.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate