Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce este cu declaratiile cerute ce...

Focul bacterian,basicarea,mucegai...

infectie zona inghinala

Dua Lipa - Training Season
 Informatii complete despre servic...

tema circuite

Voua va merge sa va logati pe git...

Fara curent casetofon Dacia Dokker
 Schimbare difuzor Golf 7

Recomandare aparat de ras electric

Lant clinici dentare vs cabinete ...

Site-uri bune pentru cumparat Sma...
 Aurora Store

Debit centrala pe circuitul de in...

Sticle de bere

Identificare accidentare

Metin2ro? Pro SI Contra.

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

123adrian

123adrian

Junior Member

• Grup: Members
Buna tuturor,ce ziceti de mmorpg-ul Metin2ro?
Eu personal joc de 3 ani si mam lasat de el de 6 ori.Deci daca nu punem la socoteala pauzele ar fi cam 2 ani si ceva.Acum joc dinou si am un cont destul de bun,dar parca oricat de bun as incerca sa fiu,totul se duce de rapa si parca tie mila de timpul pierdut pentru a procura acei banii/item.(ma refer cand esueaza iteme la fierar si DT,sau tio iei pe spate de la tovarasi sau printese bosumflate).
Nush cate o data mas lasa de Metin dar nu mai gasesc si nici nu stiu alt MMORPG roman,dar doar roman.
Ce ziceti ati patit si voi sa va ganditi asa?

-Andrei-

-Andrei-

Member

Nu te mai juca porcarii din-alea..o sa ai impresia ca si in viata reala zbori si impusti..

xAIMERx

xAIMERx

Junior Member

Ar mai fii 4Story dar e greu din punctul meu de vedere :|

GamerVlad

GamerVlad

Junior Member

Metin 2 a fost un fel de paradis trecator.Mi-a placut doar la inceput dar acum nu suport jocul.Daca vrei un joc roman si numai roman nu o sa gasesti.Nimic nu este facut de romani din cate stiu eu.Daca vrei un MMORPG serios poti incerca:
WoW
Mu Online
LOTR Online

Astea imi plac cel mai mult.

EDIT. 4Story e plin de hackeri!

Edited by GamerVlad, 06 April 2013 - 21:34.

FcRBlessing

FcRBlessing

Junior Member

Toate jocurile MMORPG atrag prosti, parerea mea, sa faci acelasi lucru, de n- ori, crezand ca vei avea finaluri diferite, sa zicem ca ai terminat jocu, ai ajuns la lvl 100, iti iei itemele cele mai bune din joc, dar tu, din cauza vietii, si a generatiei asteia, care este una fara nici-o pregatire, este pur si simplu un esec foarte mare. Cum zicea Einstein, faci acelasi lucru de mai multe ori, crezand ca vei avea alt final. = definitia nebuniei.

On Topic:  Jocul mi se pare o prostie de world class, eu sunt de pe generatia in care stateai si invatai engleza cu ajutorul desenelor, si a benzilor desenate. Gameplay foarte prost, grafica la fel, dar are un plus foarte mare, din cati prieteni am, si i-am intrebat de ce joaca acest joc, pur si simplu ca meniul este in limba romana, si ca gasesti jucatori romani acolo. Dar daca le prezint alt joc, ( sa am si eu cu cine mai conversa pe romana in alte jocuri gen WoW, sau GW 2) ei nu s-ar baga, ca e mai complicata situatia. Ei se multumesc cu ceva usor.
Am incercat si eu acest joc, timp de vreo 30 de minute, si m-a lasat cu gura deschisa, cand am vazut ce penibil este, si cei mai urat, este ca sunt multe alte jocuri FREE, in care s-au bagat poate sute de mii de dolari, sau chiar milioane in cazul unora, si nu primesc atentie deloc....se vede mentalitatea romanului.

O ultima intrebare, ai citit vreo carte la viata ta? de la cap la coada? si te rog fii sincer, nu prea ma intereseaza raspunsu tau, dar vreau sa vad daca te-a distrus deja ocupatia asta de gamer.....

crisysable

crisysable

Junior Member

Dupa mai multe dezamagiri primite de la acest joc ..in momentul de fata ma joc 1 ora pe saptamana de plictisieala ! intradevar din clasa jocurilor de genu asta e cel mai captivant si rapid(si cand zic rapid ma refer la modul de a ataca si la bagatul licorilor!

PopescuSilviu

PopescuSilviu

Member

Mi se pare frumos si in acelasi timp si prost.
Frumos ca joc, prost ca configuratie (mai ales in privinta hack-urilor)
Am jucat cu m2bob pana la lv 48, apoi m-am apucat de pescuit si m-a banat sistemul... deci foarte greu :))

SfantulLike

SfantulLike

Oscilatrix Te iubesc <3 .

• Grup: Senior Members
Am jucat cam 3 ani dar din pacate jocul a evoluat asa mult incat zici ca e privat....

123adrian

123adrian

Junior Member

FcRBlessing ai dreptate,datorita meniului in romana si jucatorilor doar romani ma atrage si pe mine,cu toate ca sunt destul de bun la engleza.Un alt motiv ar fi ca e un MMORPG destul de simplu,si usor de invatat.
In legatura cu ultima data cand am citit o carte,raspunsul e simcer,a fostr de mult foarte mult timp,deoarece preferam sa stau sa ma joc decat sa citesc.

SfantulLike

SfantulLike

Cineva interesat sa faca un server de metin? am cunostinte in promovare/marketing :lol:

GamerVlad

GamerVlad

Junior Member

SfantulLike,mai bine server de Mario deccat de metin !

SfantulLike

SfantulLike

View PostGamerVlad, on 08 aprilie 2013 - 12:25, said:

SfantulLike,mai bine server de Mario deccat de metin !
Super mario n64 :> :naughty:

degitel

degitel

Member

View Post123adrian, on 06 aprilie 2013 - 21:27, said:

Buna tuturor,ce ziceti de mmorpg-ul Metin2ro?
Eu personal joc de 3 ani si mam lasat de el de 6 ori.Deci daca nu punem la socoteala pauzele ar fi cam 2 ani si ceva.Acum joc dinou si am un cont destul de bun,dar parca oricat de bun as incerca sa fiu,totul se duce de rapa si parca tie mila de timpul pierdut pentru a procura acei banii/item.(ma refer cand esueaza iteme la fierar si DT,sau tio iei pe spate de la tovarasi sau printese bosumflate).
Nush cate o data mas lasa de Metin dar nu mai gasesc si nici nu stiu alt MMORPG roman,dar doar roman.
Ce ziceti ati patit si voi sa va ganditi asa?

Bine ar fi daca ai face putin lvl-up pe partea de gramatica! Poate ca ti se pare "cool" si mai usor sa ocolesti semnele de punctuatie decat sa le folosesti, dar crede-ma ca o sa te faci de cacao cand ti se duc anii de lalaiala.

On topic - am jucat si eu Metin 2 si pot spune ca d.p.d.v al graficii este jalnic, story nu are si ca sa faci un level trebuie sa-ti iei vacanta de la viata reala timp de o luna. Cel putin asa era acum 3-4 ani. Concluzia este ca nu se merita, sunt o gramada de alte jocuri mult mai bune out there.

©

CostyCTZ

CostyCTZ

Junior Member

View PostFcRBlessing, on 06 aprilie 2013 - 22:05, said:

Toate jocurile MMORPG atrag prosti, parerea mea, sa faci acelasi lucru, de n- ori, crezand ca vei avea finaluri diferite, sa zicem ca ai terminat jocu, ai ajuns la lvl 100, iti iei itemele cele mai bune din joc, dar tu, din cauza vietii, si a generatiei asteia, care este una fara nici-o pregatire, este pur si simplu un esec foarte mare. Cum zicea Einstein, faci acelasi lucru de mai multe ori, crezand ca vei avea alt final. = definitia nebuniei.

On Topic:  Jocul mi se pare o prostie de world class, eu sunt de pe generatia in care stateai si invatai engleza cu ajutorul desenelor, si a benzilor desenate. Gameplay foarte prost, grafica la fel, dar are un plus foarte mare, din cati prieteni am, si i-am intrebat de ce joaca acest joc, pur si simplu ca meniul este in limba romana, si ca gasesti jucatori romani acolo. Dar daca le prezint alt joc, ( sa am si eu cu cine mai conversa pe romana in alte jocuri gen WoW, sau GW 2) ei nu s-ar baga, ca e mai complicata situatia. Ei se multumesc cu ceva usor.
Am incercat si eu acest joc, timp de vreo 30 de minute, si m-a lasat cu gura deschisa, cand am vazut ce penibil este, si cei mai urat, este ca sunt multe alte jocuri FREE, in care s-au bagat poate sute de mii de dolari, sau chiar milioane in cazul unora, si nu primesc atentie deloc....se vede mentalitatea romanului.

O ultima intrebare, ai citit vreo carte la viata ta? de la cap la coada? si te rog fii sincer, nu prea ma intereseaza raspunsu tau, dar vreau sa vad daca te-a distrus deja ocupatia asta de gamer.....
Uite aici te inseli,si eu joc Metin2 ,dar versiune americana , .com nu aia z8 . Deci totul e in engleza si chiar imi place lucrul asta,am incercat si alte jocuri,chiar si cele enumerate de tine dar nici unu nu m-a atras cum ma atras Metin-ul.
Partea cu cartea ,cand eram mic cred ca am citit extrem de multe carti(desi nu era pentru mine intrebarea dar am zis sa ma bag in seama) ,dar de cand cu "noua generatie" m-am adaptat si le-am lasat deoparte ,in biblioteca pe post de bibelou.Si eu fac parte din generatia care a invatat engleza din desene ,cel mai nou invat din jocuri.Pot sa zic ca e unul din cele mai importante motive pentru care inca il joc.

SfantulLike

SfantulLike

View PostCostyCTZ, on 13 aprilie 2013 - 15:29, said:

Uite aici te inseli,si eu joc Metin2 ,dar versiune americana , .com nu aia z8 . Deci totul e in engleza si chiar imi place lucrul asta,am incercat si alte jocuri,chiar si cele enumerate de tine dar nici unu nu m-a atras cum ma atras Metin-ul.
Partea cu cartea ,cand eram mic cred ca am citit extrem de multe carti(desi nu era pentru mine intrebarea dar am zis sa ma bag in seama) ,dar de cand cu "noua generatie" m-am adaptat si le-am lasat deoparte ,in biblioteca pe post de bibelou.Si eu fac parte din generatia care a invatat engleza din desene ,cel mai nou invat din jocuri.Pot sa zic ca e unul din cele mai importante motive pentru care inca il joc.
Din ce am citit din surse oficiale, metin2.us se inchide :lol: degeaba ai jucat lol

zeusreload

zeusreload

Junior Member

Pro: nimic
Contra: - grafica praf
- complexitate 0
- bani bagati pt nimic
- skilluri praf si alea doar 3-4
- skinuri praf la tot
- hackeri la greu

grapefruit

grapefruit

Member

Jocul are si un avantaj sau mai bine zis o caracteristica care te face sa il joci,si anume concurenta cu ceilalti.

Soryn92

Soryn92

Junior Member

Am avut si eu boala asta cu ro-ul dar mi-a trecut si am vandut conturile, m-am reapucat si am facut intr-o saptamana de la lv 1 la 80 si iar m-am plictisit si m-am retras pe private. Am ajuns la concluzia ca in  orice joc daca vrei cu adevarat sa fii bun trebuie sa scoti bani din buzunar chiar si pe privat desi aici pretul este infim pe langa cel care il bagi in serveru oficial, unde chiar nu faci nimic fara bani.
Inca mai am prieteni din generatia mea care mai joaca si baga bani, deci ma pot rapuca oricand de ro dar nu ma mai atrage asa tare ca la inceput cand nu stiam mare lucru de metin si eram fascinat sa invat lucruri noi si sa cunosc oameni noi...

View PostSfantulLike, on 07 aprilie 2013 - 12:27, said:

Cineva interesat sa faca un server de metin? am cunostinte in promovare/marketing :lol:
sincer sa stii ca m-am gandit sa imi fac un server dar nu am nici cunostintele nici banii necesari intretinerii si creerii unui server si oricum in romania sunt servere cu tona deci...

Edited by Soryn92, 07 September 2013 - 10:43.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate