Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Cum imi fac NIE temporar in Spania!

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
h1br1d

h1br1d

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 29.03.2013
As dori sa plec in spania pentru 2 luni chear 3 .. si as dori sa stiu daca se poate face NIE temporar pt ca as dori mai mult sa achizitionez si o masina de acolo .. si se pare k nu o pot trece pe numele meu fara NIE .. Deci daca se poate ce acte trebuiesc si care este procedura .. Sau daca in Franta e mai simpla procedura ca as putea lua din Franta si sa circul cu ea in Spania!!

Multumesc celor care au intentia de a ma ajuta!!

#2
lik_lights

lik_lights

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,153
  • Înscris: 31.08.2009

 h1br1d, on 06 aprilie 2013 - 08:22, said:

chear 3 ..
Asta-i un joc pentru pc?
http://adysandu.wordpress.com/tag/nie/

Edited by lik_lights, 06 April 2013 - 10:16.


#3
dumidor

dumidor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.02.2008
procedura este relativ simpla, te duci la politia din orasul in care vrei sa te instalezi, soliciti un formular pt nie pe care il completezi, se plateste o taxa de vreo 7 euro, la banca, dupa care te duci din nou la politi cu taxa platita, pasaportul si dovada ca ai unde locui ( pentru asta trebuie contract de inchiriere inregistrat la primarie )

#4
romaninspania

romaninspania

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.08.2013
Salutare tuturor,
Am si eu o intrebare referitor la NIE.
A incercat cineva sa il obtina de curand? Ma refer aici daca imi poate da si mie cineva mai multe detalii legat de modul in care se poate obtine in momentul de fata.
Sunt in Spania de 3 saptamani, as vrea sa raman aici dar nu cunosc foarte multe referitor la modul in care pot obtine NIE.
Am gasit mai multe site-uri cu informatii cum ar fi http://spania.ajutor...-si-raspunsuri/ dar pe mine ma intereseaza exact cum se poate sau daca se poate.

#5
soarce

soarce

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,467
  • Înscris: 02.10.2008
Eu nu inteleg de ce citesti informatii la mana a cinspea cand ai disponibile toate datele pe pagini oficiale: http://madrid.mae.ro...local-news/1041

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate