Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Casa din containere

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
M_Sgarca

M_Sgarca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 20.01.2008
Am o rugaminte la cei care au construit case din containere sau la alti cunoscatori sa-mi precizeze concret daca sunt necesare autorizatii de constructie planuri sau alte documente. Ma intereseaza legea si articolele din ea referitoare la astfel de constructii.Eu am cautat peste tot si nu am gasit nimic concret.

#20
Ev1L

Ev1L

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 01.11.2007
compres - pune si tu mai multe poze si de la distanta mai mare sa vedem si noi mansarda  , si poze de la interior daca se poate sa ne lamurim si noi
autorizatie de constructie tia trebuit ?
cum ai tras curentu la aceasta casa ?
crezi ca poti locui la nesfarsit intr-o astfel de casa daca e terenul tau ? (ma refer aici la legile din romania daca te lasa ), adica nu te intreaba nimeni daca e provizorie sau definitiva ?
cum e iarna / vara in casa ? iarna cu ce te incalzesti ; vara nu se incing tablele alea ? am vazut ca ai mai adaugat 5 cm de polistiren  - totusi cand sunt 40 de grade afara , care e temperatura dinauntru casei fara AC dat drumu
la mansarda cum ai facut scara ? banuiesc ca tot din fier nu ? jos ai o camera , baie si bucatarie si la mansarda inca 2 dormitoare parca ai zis nu ?

mai am intrebari dar nu imi vin acum in cap

mai multe poze pleaseeeeeeeee Posted Image

#21
PremierHouse

PremierHouse

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 24.05.2014
Am primit un avertisment pentru postarea adresei site-ului unde puteti vedea mai multe detalii la un furnizor care la propriu, cu asta se ocupa.
Noi nu vindem pdf-uri, schite, planuri, proiecte.

Vindem case, reale, care se pot vizita inainte de achizitie.

Probabil ca avertismentul este meritat, era postat linkul. Motivul pentru care am pus acest link este pentru a aduce informatie relevanta si actuala in acest thread.

Daca ceilalti participanti la dialog solicita repostarea linkului, si daca administratorii sunt de acord, acesta ar putea sa reapara.

Va multumesc

#22
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,539
  • Înscris: 10.05.2007
Trebuia banat contul, e interzis sa ai nume de firma pe forum.

#23
PremierHouse

PremierHouse

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 24.05.2014
Am gresit la primul meu post aici. Nu stiam ca alergati dupa forma fara fond.

Mi-am cerut scuze ca nu am respectat regulile casei, politicos.

Unul dintre moderatorii vostri si-a descarcat frustrarile scriind un post ridicol care si-a primit raspunsul cuvenit.

Am fost placut surprins sa constat ca acel moderator si-a sters postul constientizand ridicolul in care s-a situat, fara alt circ.

Acum apare alt moderator... La fel de apetisant:)

Domnilor, forumul vostru mi-a adus 3 vizualizari.
Va multumesc. Sunteti destul de ne-traficati, si asta datorita si moderarii, care in loc sa fie discreta este un circ in sine.

O mentiune normala a greselii mele v-a asigurat scuzele mele.

Derapajul de limbaj al lui conu71 v-a adus ironia mea.

Fervoarea ultimului vostru moderator din acest thread va aduce solicitarea mea sa va cereti scuze la randul vostru.

Voi castigati bani din trafic. Moderatorii vostri, voluntari sau angajati, trebuie sa stie asta.

Astept scuze sau va rog sa stergeti contul si posturile mele.
Va multumesc

#24
dany_beboide

dany_beboide

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 09.04.2013
Nu tin partea nimanui dar ideea unor discutii pe net este de informare.
Eu am vazut "produsul" firmei dvs si l-as fi cumparat fara indoiala dar nu mi-am permis.
Ca ati incalcat nu stiu ce reguli aleacestui forum, personal,nu ma deranjeaza cu nimic.
Moderatorii insa trebuie sa vegheze la reguli.
Spor in afacere.

#25
PremierHouse

PremierHouse

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 24.05.2014
perfect de acord.
Am fost informat despre reguli si mi-am cerut scuze.

Daca insa subiectul se prelungeste artificial, pica in derizoriu.

Sa inteleg ca ne-ati vizitat?
Va multumim pentru interesul Dvs si va astept sa ne sunati cand doriti sa discutam totusi o solutie.

W-end placut!

#26
dany_beboide

dany_beboide

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 09.04.2013

View PostPremierHouse, on 31 mai 2014 - 11:28, said:

perfect de acord.
Am fost informat despre reguli si mi-am cerut scuze.

Daca insa subiectul se prelungeste artificial, pica in derizoriu.

Sa inteleg ca ne-ati vizitat?
Va multumim pentru interesul Dvs si va astept sa ne sunati cand doriti sa discutam totusi o solutie.

W-end placut!
V-am vizitat si fara sa va fac reclama mie mi-a placut casuta.
Este o alternativa la tot ceea ce se construieste acum.
Eu am ales o alternativa tot pe structura metalica dar cu plata in rate.
Dinpacate dvsnu aveti acest sistem.
Sunt convins ca pe viitor si romanii vor cauta variante la beton si caramida.

#27
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,539
  • Înscris: 10.05.2007

View PostPremierHouse, on 31 mai 2014 - 10:45, said:

Am gresit la primul meu post aici. Nu stiam ca alergati dupa forma fara fond.

Mi-am cerut scuze ca nu am respectat regulile casei, politicos.

Unul dintre moderatorii vostri si-a descarcat frustrarile scriind un post ridicol care si-a primit raspunsul cuvenit.

Am fost placut surprins sa constat ca acel moderator si-a sters postul constientizand ridicolul in care s-a situat, fara alt circ.

Acum apare alt moderator... La fel de apetisant:)

Domnilor, forumul vostru mi-a adus 3 vizualizari.
Va multumesc. Sunteti destul de ne-traficati, si asta datorita si moderarii, care in loc sa fie discreta este un circ in sine.

O mentiune normala a greselii mele v-a asigurat scuzele mele.

Derapajul de limbaj al lui conu71 v-a adus ironia mea.

Fervoarea ultimului vostru moderator din acest thread va aduce solicitarea mea sa va cereti scuze la randul vostru.

Voi castigati bani din trafic. Moderatorii vostri, voluntari sau angajati, trebuie sa stie asta.

Astept scuze sau va rog sa stergeti contul si posturile mele.
Va multumesc

Asteapta scuze pentru faptul ca atunci cand te-ai inregistrat, nu ai avut curiozitatea de a citi regulamentul.

i. postarea de reclame sub orice forma (inclusiv imaginile/link-urile din avataruri, semnatura/status, posturi ce nu au legatura cu subiectul...etc).
Este interzisa postarea oricarui link din afara domeniului Softpedia in semnatura/status.
In plus, este interzisa postarea de informatii ce pot fi considerate reclama, in cadrul rubricii "Locatie" (gen adrese web, etc). Fac exceptie insertiile de tip "personal ad" din semnaturi (pentru detalii consultati sectiunea 8 a acestui regulament).

j. folosirea unui nickname asemanator cu unul deja existent (se poate crea confuzie), precum si folosirea drept nickname a numelui unei societati sau a unei pagini personale web (sanctiunea este banarea imediata)

#28
constantinp

constantinp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 525
  • Înscris: 03.04.2012
Este un producator de astfel de case din containere cu sediul in Barlad, vinde casa din 2 containere lipite, 29.54mp ( Lungime exterioara: 6058 mm;
Latime exterioara: 2×2438 mm; Inaltime exterioara: 2591 mm; ) cu acoperis, cu motaj inclus la sediul beneficiarului, in suma totala de 8700 euro. Va atasez aici o poza, a luat cineva in ultima perioada de la aceasta firma? sunt din Iasi si m-ar interesa asa ceva, cu banii astia aprox 295euro/mp nu vad sa te descurci la o asa suprafata 29/30 mp la cheie, o casuta. As dori cateva pareri vizavi de acest tip de locuinta atunci cand nu dispui de mai mult de 9000 euro pret final la cheie.

Attached Files


Edited by constantinp, 01 September 2014 - 12:59.


#29
sammydo

sammydo

    PATRIOT ROMAN

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 04.03.2013

View Postcompres, on 04 aprilie 2013 - 08:50, said:

eu am o casa din containere, si sunt foarte multumit, am luato de la http://www.bogaxa.ro/
am imbracato in lambriuri, si arata foarte bine si sunt foarte multumit de ea
am si facut o mica mansarda cu 2 camere si un hol, acoperis, si ma declar farte multumit
sunt nou pe forum, incerc sa pun si niste poze daca sunt doritori

Pune niste poze detaliate sa vedem si noi.

#30
Iuliaparda

Iuliaparda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 19.02.2014
Doresc sa achizitionez si eu 2 astfel de containere. Ma intereseaza cu ce pot sa incalzesc rentabil pe timpul iernii, sa nu am surprize de condens sau pierderi mari de caldura. Varianta pe lemne nu pot sa o iau in calcul deoarece lucrez pana dupamasa tarziu, si nu are cine sa intretina focul. Am mai incercat varianta asta si ma trezeam dimineata cu 13 grade in camera.Va multumesc pentru orice fel de informatie.

#31
Alex_0722876565

Alex_0722876565

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 19.08.2006

View PostIuliaparda, on 03 septembrie 2014 - 21:13, said:

Doresc sa achizitionez si eu 2 astfel de containere. Ma intereseaza cu ce pot sa incalzesc rentabil pe timpul iernii, sa nu am surprize de condens sau pierderi mari de caldura.Va multumesc pentru orice fel de informatie.

Nu stiu cat este de adevarat dar spun si eu ce mi-au spus si mie altii ...

Am intrebat un paznic care locuia iarna in 2 containere de 2x6m x 2.4m unite si in interior avea 2 radiatoare electrice pe perete , l-am intrebat daca ajung iarma si mi-a zis ca uneori deschidea geamul de cald.

Eu cred ca izoleaza destul de bine , merge ceva si electric ...sau pe gaze , confortul tine de $ , cel mai ieftin este pe lemne , cel mai comod pe gaze sau curent.

#32
justflorin36

justflorin36

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.11.2018

View Postcompres, on 04 aprilie 2013 - 08:50, said:

eu am o casa din containere, si sunt foarte multumit, am luato de la http://www.bogaxa.ro/
am imbracato in lambriuri, si arata foarte bine si sunt foarte multumit de ea
am si facut o mica mansarda cu 2 camere si un hol, acoperis, si ma declar farte multumit
sunt nou pe forum, incerc sa pun si niste poze daca sunt doritori


#33
Cornel_P

Cornel_P

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,489
  • Înscris: 10.11.2018

View Postconstantinp, on 01 septembrie 2014 - 12:56, said:

Este un producator de astfel de case din containere cu sediul in Barlad, vinde casa din 2 containere lipite, 29.54mp ( Lungime exterioara: 6058 mm;
Latime exterioara: 2×2438 mm; Inaltime exterioara: 2591 mm; ) cu acoperis, cu motaj inclus la sediul beneficiarului, in suma totala de 8700 euro. Va atasez aici o poza, a luat cineva in ultima perioada de la aceasta firma? sunt din Iasi si m-ar interesa asa ceva, cu banii astia aprox 295euro/mp nu vad sa te descurci la o asa suprafata 29/30 mp la cheie, o casuta. As dori cateva pareri vizavi de acest tip de locuinta atunci cand nu dispui de mai mult de 9000 euro pret final la cheie.

ii foarte ok pretul , merci pentru post

#34
greenlife

greenlife

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 29.07.2017
Sunt bune doar pentru organizare de santier.

#35
justflorin36

justflorin36

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.11.2018
Sunt interesat de a achiziționa o casa din containare intre 90 si 100 de metri patrati
Este cineva care locuieste intro asemenea casa si poate da informati in legatura cu avantaje si dezavantaje?
La ce suma ajunge întreținerea pe timp de iarna
Va multumesc

#36
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016
Iti dai seama ca pierde caldura la greu.
Pana la urma, este un compromis intre pret si confort.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate