Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...
 

Aliexpress.com - Pareri / Sugestii / Reclamatii (2013 - 2018)

* * * * * 17 votes
  • This topic is locked This topic is locked
16460 replies to this topic

#16453
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008

 Adm, on 18 noiembrie 2018 - 12:52, said:

iar de groaza e Belgian Post, care se misca in reluare + au un tracking groaznic.
Vezi ca astia au facut si greva - https://www.vrt.be/v...spite-promises/ - poate de asta a mers mai greu.

#16454
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
In ultima vreme yanwen se misca rapid. Am 4-5 colete untracked ultimul din 11.11, toate au facut maiputin de o saptamana de la "acceptance" la " arived Romania airport". De aici incolo, D-zeu cu mila si rabdarea...

#16455
george_c_ro

george_c_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 06.04.2012
Comanda 11.11 a ajuns in Romania 17.11 ora 20.00 ;) ; acum sa vedem RO - RO !


Edited by george_c_ro, 18 November 2018 - 16:41.


#16456
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
A ajuns la BSI sau doar apare ca ajunsa in tara de destinatie ?

#16457
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,040
  • Înscris: 22.05.2003
Problema nu e pana ajunge in Romania, ci pana il ia cineva la mana si il scaneaza la Posta Romana...
Aceasta perioada e problema principala.
Coletul sta in limbo, undeva intr-un depozit, sub un munte de colete.

#16458
emilacke

emilacke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 680
  • Înscris: 05.09.2008
Legat de eMag, ce am comandat vineri voiau să imi livreze ieri o parte. Restul mâine.
Pe AliExpress, ce am comandat pe 11.11 a plecat tot către Ro, un colet e acum prin Austria.

#16459
-koss-

-koss-

    Technology apprentice

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017

 TruculMagic, on 17 noiembrie 2018 - 20:35, said:

Pai ajung la BSI pana prin decembrie... problema e la BSI... ca o sa aibe foarte multe comenzi...

S-au facut angajari.. la BSI.. Posted Image ca altfel..
Nu-mi fac probleme ca se pierde ultima comanda de pe aliexpress. e ditamai cutia de 1m pe 40cm Posted Image)
Ultima data cand am fost la posta vamala primisa una din SUA un covor de 2m pe 3 sau ceva de genu.. Posted Image)) M-a bufnit rasu' Posted Image)
Se intrebau si aia de la posta cum a putut ajunge covorul Posted Image la care aia.. pai l-au refuzat aia de la DHL :))

Edited by -koss-, 18 November 2018 - 20:30.


#16460
Vladuut

Vladuut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 16.03.2013

 rumegus, on 16 noiembrie 2018 - 13:54, said:

Logica ta ce zice? Cum sa zici ca a sosit defect, daca nu l-ai primit? Eu ma mir ca a fost pusabdoar intre doua bucati de poliester, asa veneau doar foliile simple, de plastic, ce am primit eu, de sticla, au venit in cutii de poliester de 1cm grosime, imposibil de spart.

daca e sa ne luam dupa logica, ar trebui sa spui ca ai primit coletul, insa fiind nou in 'treaba' asta numita aliexpress, nu am stiut exact cum sta treaba, asa ca am vorbit la support.

 Vladuut, on 15 noiembrie 2018 - 13:57, said:

am comandat 2 folii de sticla, amandoua au venit sparte. cum sa procedez ? deschid disputa sau sa vorbesc cu chinezul ?
modalitatea in care le-a livrat, 2 bucati de polistiren, lasa de dorit, era oarecum de asteptat ca asta se va intampla.
//later edit: i-am dat un mesaj alaturi de o poza cu cele 2 folii, astept sa vad ce spune.

// update: nu am dat ca am primit coletul, am deschis direct disputa, am selectat ca produsele au sosit deteriorate si am primit ca si solutionare: refund la suma de bani achitata initial, fara sa fiu nevoit sa returnez produsele. deci se pare ca, nu intotdeaua logica se pune si in practica.

legat de ambalaj: si aceste 2 bucati de polistiren aveau pana si o adancitura unde erau foliile, de asta si eu am fost surprins ca erau sparte (amandoua chiar ?!), mai ales ca am mai comandat si am primit in folie cu bule si cutie de carton simpla, folia de sticla ajungand intacta la destinatie.

Edited by Vladuut, 18 November 2018 - 21:25.


#16461
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

 -koss-, on 18 noiembrie 2018 - 20:26, said:

S-au facut angajari.. la BSI.. Posted Image ca altfel..
Nu-mi fac probleme ca se pierde ultima comanda de pe aliexpress. e ditamai cutia de 1m pe 40cm Posted Image)


Sa ne arati si noua poze cu, chinezoaica... daca mai traieste...

===================

Se continua aici

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate