Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...

Sony FH 10W reparatie
 

Metoda de a micsora consumul cu aproximativ 20-40 %

- - - - -
  • Please log in to reply
266 replies to this topic

#37
xproof

xproof

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 02.04.2013

View Postshadowgign2, on 03 aprilie 2013 - 16:22, said:

Teapa vine nu de la acest produs, ci din metoda lui de a'l comercializa. Si din modul de prezentare, informatii mincinoase, beneficii mult prea umflate, produs supraevaluat



Ba baiatule, invata sa scrii si dupa poti sa vi sa ne tepuiesti. Macar sa luam teapa de la unul cult decat de la un analfabet
Ai incercat acest produs ? ai luat teapa ? A fost montat produsul si nu era bine  ?  cu ce ai fost pagubit ? Zi-mi te rog cum vei lua teapa daca ai da credibilitate produsului si ai incerca ? Intradevar mai am de invatat, dar important e sa ajunga mesajul meu la tine, indiferent de greselile gramaticale.  Nu trebuie sa-mi dai nici un Leu, deci nai cum sa ramani cu orice fel de paguba....
Dar totus insist sa-mi spui cum ai putea lua teapa de la un analfabet ca mine?

#38
shadowgign2

shadowgign2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 01.06.2008
Zi-mi, te rog, de ce oare am impresia ca mesajul tau plin de bunatate si binefacere seamana oarecum cu cele care au mai fost de'a lungul istorieie pe la FNI, caritas etc???
Si mai spune'mi de ce nu s'au gasit niciun fel de firme, date de identificare a vreunei firme care comercializeaza produsul tau? Fac referire la firma ta!!

Edited by shadowgign2, 03 April 2013 - 16:48.


#39
irimiaciprian1

irimiaciprian1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,977
  • Înscris: 22.10.2012

View Postmacaz2006, on 03 aprilie 2013 - 15:37, said:


orice masina consuma mai putin pe ploaie; ar trebui sa sti daca urmaresti la formula 1.  Acolo insa, conform parerii mele, consumul este mai mic in cea mai mare parte din cauza frecarii mai mici cu asfaltul umezit de ploaie, insa nu exclud si umiditatea din aer ca si cauza a scaderii consumului.
Nu inteleg ce ai impotriva daca omul da produsul in avans si pretinde incasarea pretului dupa 14 zile.
lucrarile agricole se executa mai usor dupa ploaie asta era idea .......nu sa ma duc sa alunec in tarina Posted Image

si pentru aia care se irita de la forum ...

eu nu cumpar nic asa ca berbecu ma documentez  intai intreb discut tatonez piata daca nui comvine vinzatorului imi pare rau asta e banii is in buzunar la mine si oriunde se poate si negocia .

si cel care vinde tre sa iasa la atac si atunci daca e ceva belea iese la vedere .

#40
xproof

xproof

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 02.04.2013

View Postshadowgign2, on 03 aprilie 2013 - 16:46, said:

Zi-mi, te rog, de ce oare am impresia ca mesajul tau plin de bunatate si binefacere seamana oarecum cu cele care au mai fost de'a lungul istorieie pe la FNI, caritas etc???
Si mai spune'mi de ce nu s'au gasit niciun fel de firme, date de identificare a vreunei firme care comercializeaza produsul tau? Fac referire la firma ta!!
unde seamana oferta mea  cu Caritas ? Vreau sa precizez , ca firma care comercializeaza produsul asta in Romania e Gumax. srl si firma este al lui Nyaguly Sandor. Raspunsul referitor la intrebarea ta este ca  el este singurul comercializant in Romania. Dac te documentezi o sa vezi ca in fiecare tara numai un singur importator/comercializant este.

Deja am montat la mai multe utilaje si pana acum niciunul nu sa dus la politie sa faca vreo sesizare... deci nu vad de ce ar trebui sa-ti fie teama ..
Te rog sa-mi precizezi dupa parerea ta unde poate sa fie pacaleala ?
iti montam produsul, pe care poti sa testezi timp de 14 zile.
facem masuraturi impreuna daca vrei, sau o faci tu singur, cum crezi tu ca e mai bine. O sa vezi cu ochii tai diferenta.(sau depinde si de model o sa simti chiar o marire a puterii) dupa expirarea zilelor va contactam din nou si va intrebam daca sunteti multumit de rezultate sau nu? -daca  nu esti satisfacut, ne returnezi. daca ai fost convins de eficienta Econokitului poti sa pastrezi si sa ne platesti pretul.
Totul e pus pe hartie, facem contract, chiar daca vrei poti sa le duci contractul la un avocat sa te lamureasca el ca totul este in regula..

  Te rog precizeaza unde poti lua teapa ?

View Postirimiaciprian1, on 03 aprilie 2013 - 16:56, said:

lucrarile agricole se executa mai usor dupa ploaie asta era idea .......nu sa ma duc sa alunec in tarina Posted Image

si pentru aia care se irita de la forum ...

eu nu cumpar nic asa ca berbecu ma documentez  intai intreb discut tatonez piata daca nui comvine vinzatorului imi pare rau asta e banii is in buzunar la mine si oriunde se poate si negocia .

si cel care vinde tre sa iasa la atac si atunci daca e ceva belea iese la vedere .
Intreaba-ma, documenteaza-te.. :)daca vrei sa te informezi telefonic, iti dau un nr de telefon. Sau chiar va sunam noi sa nu te bagam in nici-un cost :D Eu cred ca daca faci un test pe camp ( vezi Econokitul in functiune) aia merita  orice discutie
Am is de multe ori. daca vrei sa incerci incearca, nu trebuie sa cumperi!  O oferta mai buna nu cred ca exista... prima data incerci, dupa aia platesti...

Edited by xproof, 03 April 2013 - 17:13.


#41
ZDNEJ

ZDNEJ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 17.01.2013
Daca e bun sau nu,nu comentez,dar vorba multa, saracia omului,daca ati montat pe mai multe utilaje agricole,de ce nu puneti cateva numere de telefon pentru cei interesati,asa se poate merge in vizita la un client al Dv,si sa vada/ discute direct? Puneti fotografi cu utilajele pe care a-ti instalat asa ceva,date exacte,nu vorbe!

Edited by ZDNEJ, 03 April 2013 - 17:25.


#42
FeDani

FeDani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,955
  • Înscris: 26.03.2012

View PostZDNEJ, on 03 aprilie 2013 - 17:24, said:

Daca e bun sau nu,nu comentez,dar vorba multa, saracia omului,daca ati montat pe mai multe utilaje agricole,de ce nu puneti cateva numere de telefon pentru cei interesati,asa se poate merge in vizita la un client al Dv,si sa vada/ discute direct? Puneti fotografi cu utilajele pe care a-ti instalat asa ceva,date exacte,nu vorbe!

A pus aici

#43
xproof

xproof

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 02.04.2013

Quote

  #41  ZDNEJ Publicat: cu 10 minute în urmă
Daca e bun sau nu,nu comentez,dar vorba multa, saracia omului,daca ati montat pe mai multe utilaje agricole,de ce nu puneti cateva numere de telefon pentru cei interesati,asa se poate merge in vizita la un client al Dv,si sa vada/ discute direct? Puneti fotografi cu utilajele pe care a-ti instalat asa ceva,date exacte,nu vorbe!
A pus aici
Pe prima pagina a forumului am pus doua comentarii care au lasat is nr.-le de telefon.ca sa fie contactate
in rest mai gasiti si alte poze cu montari pe facebook. https://www.facebook...a/photos_albums
Daca vreti date exacte pt dumneavoastra dati-mi datele cerute de mai sus si va calculez datele exacte. Sau de ce nu incercati dvs. convingeti-va singur si spuneti-mi parerea. De unde sunteti ? probabil am montat deja in zona dvs, si puteti deplasa sa va convingeti  cerezultat au altii..

Tractor Case 7240
In 16 ore de lucru (2 schimburi) economiseste 50 litri de motorina! Investitia se amortizeaza in numai 8 zile!!!

Tractor John Deere 6930
Reducerea consumului la arat este de la 34.4 litri la 27.8 litri, zilnic economiseste 35 litri de motorina. Investitia se amortizeaza in numai 12 zile!!!

Tractor Same vechi
Economia este peste 20%, dupa relatarea clientului (nu s-a facut masurare, ca la ceilalti clienti).

Tractor John Deere 7430
La arat economiseste peste 25% combustibil, astfel investitia se amortizeaza in 12 zile!

Tractor Mc Cormick G165
Economia este de 5 litri / hectar la arat, astfel zilnic se economieste 40 litri de motorina. Investita se amortizeaza in 11 zile!!

Caterpillar excavator (1xPro)
Cel mai mare rezultat obtinut in Romania: de la 24 litri/ora am ajuns la 15-16 litri/ora consum!

#44
FeDani

FeDani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,955
  • Înscris: 26.03.2012
Din cate vad montajul implica gaurirea galeriei de evacuare, dupa turbina. In cazul in care clientul nu este multumit de produs cum ramane cu acea gaura, ii cumparati galerie noua sau ramane cu gaura pe veci?
Va dau eu niste date NH T 6070/2011/141 cp, consum arat 20 l/ha, discuit intre 6-10l/ha. Cu cat s-ar modifica consumul dupa montarea kitului?

Edited by Daniel_Florici, 03 April 2013 - 17:44.


#45
xproof

xproof

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 02.04.2013

View PostDaniel_Florici, on 03 aprilie 2013 - 17:41, said:

Din cate vad montajul implica gaurirea galeriei de evacuare, dupa turbina. In cazul in care clientul nu este multumit de produs cum ramane cu acea gaura, ii cumparati galerie noua sau ramane cu gaura pe veci?
Va dau eu niste date NH T 6070/2011/141 cp, consum arat 20 l/ha, discuit intre 6-10l/ha. Cu cat s-ar modifica consumul dupa montarea kitului?
Daca clientul  nu vrea produsul, gaura aia se va astupa cu o valva tubeles. ( nu se poata lasa cu o gaura fiindca nu va functiona tractorul ) Dar daca insistati  pt dumneavoastra o sa cumpar o galerie noua ! Posted Image

eu am luat ca zilnic faceti 5 Ha (arat) (trebuie sa primesc un consum medie pe zi..) Un John Deere 150 CP aici facea 6 Ha/zi)
Asta inseamna ca consumati 100 L /zi

Produsul destinat Dvs.:
ECONOKIT PRO,
Folosiţi motorul la incărcare de:
42.6 %
Cu ECONOKIT economisiţi zilnic:
20 litri, ceea ce înseamnă 120 Lei zilnic!
Folosind tractorul 100 zile dintr-un an:
12,000 Lei economisit în fiecare an!
ECONOKIT recuperează banii investiţi în:
21 zile de lucru

Am luat pretul motorinei cu 6 Lei.cu arat 5 Ha/ zi
In afara de micsorarea consumului o sa mai fie si alte beneficii ( ex.: marirea puterii-nu stim exact cu cat, dar unii au simtit si o marire semnificativa;  previne formarea calaminei şi scade fumul. Astfel uleiul de motor îşi păstrează mai mult calităţile nemai fiind nevoit să ţine în suspensie particule mici de negru de fum şi alte reziduuri de ardere, de aceea ECONOKIT chiar măreşte viaţa motorului)

Edited by xproof, 03 April 2013 - 18:05.


#46
FeDani

FeDani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,955
  • Înscris: 26.03.2012
O intrebare tehnica, unde vine injectata apa?

#47
xproof

xproof

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 02.04.2013

View PostDaniel_Florici, on 03 aprilie 2013 - 18:05, said:

O intrebare tehnica, unde vine injectata apa?
Aburii de apă ionizata intră în circuitul de aer. astfel arderea va fi mai buna ( deci nu este amestecat cu motorina !! )

#48
FeDani

FeDani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,955
  • Înscris: 26.03.2012
Mai formulez odata intrebarea, unde vine injectata apa ionizata, in sistemul de admisie, de evacuare?

#49
xproof

xproof

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 02.04.2013

View PostDaniel_Florici, on 03 aprilie 2013 - 18:15, said:

Mai formulez odata intrebarea, unde vine injectata apa ionizata, in sistemul de admisie, de evacuare?
Da exact in sistemul de admisie.

Edited by xproof, 03 April 2013 - 18:22.


#50
FeDani

FeDani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,955
  • Înscris: 26.03.2012
Mi-au fost deajuns aceste raspunsuri, multumesc! Dar despre noile motoare SCR cu AdBlue ce comentati sau imi puteti face o comparatie intre cele 2 siteme, Econokit si AdBlue?

#51
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,580
  • Înscris: 31.01.2010
La nivelul de performanta si economie la care au adus fabricantii motoarele voi chiar credeti ca
ar fi ratat modul asta de a reduce consumul?? Chiar asa tantalaii or fi toti proiectantii aia ?
Adica am trecut la injectie pilotata electronic cu cheltuieli de dezvoltare de milioane de $ fara sa aiba careva in vedere
un dispozitiv simplu si economic ? Adica pun un fierbator de oua si reduc consumul ?
Pe site oficial spun clar pina la 27% consum da la noi sare la 40%?
Insa tineti cont ca pina la 27% poate insemna si 0%.
Daca spuneau intre 10% si 27% insemna ceva, asa e fix 0.
Nu poti comenta nimic, 0% este pina la 27%.
Fiti seriosi!

Grig

#52
armandoaxinia

armandoaxinia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,425
  • Înscris: 13.03.2011
Injectati voi apa in motoare daca vreti sa le mai aveti,eu unul las tractorul asa cum l-a facut fabrica ca e mult mai sanatos,poate inventia asta dadea ceva rezultate la primele tractoare alea care functionau cu carbuni.Posted Image

#53
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006
Bai oameni buni! Eu nu ma pricep DELOC nici la tractoare nici la agricultura, nici la motoare. Nu tin cu nimeni, nu ma intereseaza cine ce si cat vinde/cumpara. Ma adresez celor care NU CRED. Omul a zis ca ITI DA JUCARIA 14 ZILE GRATIS. TIe iti pica coaiele daca il montezi 2 saptamani si TESTEZI? Cat te COSTA daca IL TESTEZI? NIMIC! In loc asa va certati puneti-l si spuneti aici impresiile: e buna sau nu e buna jucaria. Ce e asa de greu?

#54
armandoaxinia

armandoaxinia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,425
  • Înscris: 13.03.2011
Se vede ca nu te pricepi la motoare si nici la fizica,de ciclu Carnot ai auzit, nu ai citit ca trebuie gaurita galeria pentru ce sa muncesc degeaba ,ai vazut un motor desfacut,ai vazut ce patesc supapele daca vin in contact cu apa,si nu nu ne pica coaiele numai ca nu punem botul la toate minunile tehnicii in ghilimele,si ai putea sa fii ceva mai civilizat in exprimare ca pe aici sint colegi care ar putea sa-ti fie tata si fii sigur ca sint si destui cu studii superioare.Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate