Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Metoda de a micsora consumul cu aproximativ 20-40 %

- - - - -
  • Please log in to reply
266 replies to this topic

#19
xproof

xproof

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 02.04.2013

View PostFumez_Vodca, on 02 aprilie 2013 - 23:43, said:

Pe site-ul vostru nu gasesc nici-un numar de telefon,denumirea intreprinderii,adresa sediului...
De ce?
le gasiti toate pe sfarsitul paginii

TEL. FIX:
0267 367 168
TEL. MOBIL:
0727 861 627

E-MAIL:
contact [at] gumax.ro
FACEBOOK:
facebook.com/ECONOKIT.Romania
YOUTUBE CHANNEL:
youtube.com/PowerTuningRomania
ADRESA:
com. Turia nr.1058, jud. Covasna, Romania

#20
CountDownMe

CountDownMe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 26.01.2012
Aveti grija, este teapa.  Am facut cateva sapaturi cu niste "ajutoare" care lucreaza undeva de unde se pot obtine info si mi'au furnizat urmatoarea informatie: respectivul care vrea sa va tepuiasca se numeste Nyaguly Sandor. Mai multe informatii despre tepuitor maine cand am sa le primesc si eu.

Aveti mare grija!!

ps: ai grija ce faci in continuare ca sunt cu ochii pe tine. Nu glumesc.

Edited by CountDownMe, 03 April 2013 - 00:04.


#21
irimiaciprian1

irimiaciprian1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,977
  • Înscris: 22.10.2012
io nu m-am lamurit cu apa asta ionizata cu toate ca stiu carei treaba ?

dar ......daca totusi ar mere smecheria asta   avind in vedere si tinind cont ca in majoritatea zonelor apa e destul de dura 12.....17 % NU O SA MAI AVEM CALAMINA  DAR IN SCHIMB O SA AVEM CALCAR SI ALTE DEPUNERI .PRIN MOTOR

te rog sa nu zici ca dispozitivul ista extrage hidrogenu din apa ....Posted Image

istoria asta costa in jur de 1800 ron
310 l motorina

conteaza capacitatea cilindrica?

#22
xproof

xproof

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 02.04.2013

View Postirimiaciprian1, on 03 aprilie 2013 - 08:55, said:

io nu m-am lamurit cu apa asta ionizata cu toate ca stiu carei treaba ?

dar ......daca totusi ar mere smecheria asta   avind in vedere si tinind cont ca in majoritatea zonelor apa e destul de dura 12.....17 % NU O SA MAI AVEM CALAMINA  DAR IN SCHIMB O SA AVEM CALCAR SI ALTE DEPUNERI .PRIN MOTOR

te rog sa nu zici ca dispozitivul ista extrage hidrogenu din apa ....Posted Image

istoria asta costa in jur de 1800 ron
310 l motorina

conteaza capacitatea cilindrica?
nu o sa apara calcarul ca trebuie folosit apa demineralizata, nu apa din robinet. plus cantitatea de apa care este injextat in motor este foarte mic. daca produsul este folosit in toata lume  incepand din franta pana-n Texas.. (cautati pe youtube econokit  si o sa vedeti cum poate sa fie un produs teapa internationala ? Posted Image) Posted Image.) cum este posibil ca ce-ide acolo n-au probleme cu calcarul si ei nu spun ca este teapa ?
-conteaza si PUTEREA MOTORULUI (CP) si cat consuma tractorul intr-o zi. (din asta se poate calcula aproximatic  cam cat este incarcarea motorului si de acolo vine micsorarea consumului.)
nu am zis ca extrage hidrgenul din apa... prin injextarea aburilor ionizati in motor ajuta la arderea mai bine a motorinei, prin urmare depunerile in motor vor fi mai mici astfel marind puterea motorului si prin urmare consumul este redus semnificativ!
Daca sunteti curios puteti incerca ECONOKIT-ul fara sa dati vreun leu. si o sa va convingeti singur daca e teapa sau nu !
scriai 310 L motorina.  -asta-i consumul tau ? te rog zi-mi si CP si iti estimez economisirea.

Edited by xproof, 03 April 2013 - 10:34.


#23
macaz2006

macaz2006

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 20.11.2008
310 l de motorina sunt cei 1800 lei cat zicea ca costa jucaria. Asta vroia irimia sa zica

#24
xproof

xproof

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 02.04.2013

View PostCountDownMe, on 03 aprilie 2013 - 00:02, said:

Aveti grija, este teapa.  Am facut cateva sapaturi cu niste "ajutoare" care lucreaza undeva de unde se pot obtine info si mi'au furnizat urmatoarea informatie: respectivul care vrea sa va tepuiasca se numeste Nyaguly Sandor. Mai multe informatii despre tepuitor maine cand am sa le primesc si eu.

Aveti mare grija!!

ps: ai grija ce faci in continuare ca sunt cu ochii pe tine. Nu glumesc.
Poti sa-mi spui de ce este teapa ? Da, aveti dreptate Econokit -ul este furniazat in Romania de catre dl Nyaguly Sandor. numele lui se poate gasi si pe siteul econokit ului. Informatorul dvs de unde stie ca este teapa produsul ? A fost montat Econokit ul la el si nu a avut rezultate? Cauta un agricultor care are montat Econokit ul in tractor si informeazate de la el ...sau zi-mi unde  locuiesti, ma duc la tine, montez un econokit pe tractorul tau, facem o masurare cum faci tu de obicei sa obtii consumul si daca nu vezi vreo diferenta, demontez produsul, iti fac cinste cu o bere si dupa aia am plecat, fara sa -ti cer nimic.

View Postmacaz2006, on 03 aprilie 2013 - 10:10, said:

310 l de motorina sunt cei 1800 lei cat zicea ca costa jucaria. Asta vroia irimia sa zica
iti multumesc pt lamurire.
Perioada de proba pt aceasta "jucarie" este de 14 zile . daca de exemplu cu ajutorul jucariei economisiti zilnic 150 lei (acuma depinde si cat folositi tractorul) in 14 zile asta 2100 RON. deci practic cat incercati produsul pretul va fi returnat prin economisire.

#25
irimiaciprian1

irimiaciprian1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,977
  • Înscris: 22.10.2012
frate nu ai cum sa faci economie de 150 lei pe zi asta inseamna ca aceasta chestie  nu face economie ci produce motorina  .....nui cam mult ?

sa nu ma intelegi gresit ..chiar de e teapa ...si daca ar fi so iau te gasesc si mort  cea ce ar fi de preferat pt tine  ...

Posted Image  
o fi si adevarat dar las asa cu consumul lui de u 445 ...dupa aia o sa-mi puna fiscu apometru dracului

#26
xproof

xproof

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 02.04.2013

View Postirimiaciprian1, on 03 aprilie 2013 - 10:33, said:

frate nu ai cum sa faci economie de 150 lei pe zi asta inseamna ca aceasta chestie  nu face economie ci produce motorina  .....nui cam mult ?

sa nu ma intelegi gresit ..chiar de e teapa ...si daca ar fi so iau te gasesc si mort  cea ce ar fi de preferat pt tine  ...

Posted Image  
o fi si adevarat dar las asa cu consumul lui de u 445 ...dupa aia o sa-mi puna fiscu apometru dracului
:)) :D    Econokitul ajuta la arderea mai  buna a motorinei. de aici vine economia. in fum este motorina ne arsa. La tractoarele care aveeau montat Econokit se vedea mai putin fum ( datorita ca arderea este mai buna si de aici venea puterea mai mare-acum sincer sa fiu unii n-au observat marirea puterii, dar asta nici nu conteaza findca produsul este la micsorarea consumului nu la marirea puterii.)
la 150 lei economisire ma referam cand tractorul este folosit zilnic 10 ore. poti sa faci si tu un calcul. da-mi consumul zilnic si cati cai putere are  "jucaria" ta si din ce an ?eu scriu cat va economisi , daca nu ma crezi cel mai sigur de a lamuri ar fi sa montam Econokit pe tractor, si facem masuraturi la tine. Nu necesita nic-o modificare pe motor, deci e foarte usor de demontat... fara sa lasam vreo urma. dar eu personal fac pariu cu tine ca dupa masurare n-ai vrea sa demontam ..

#27
irimiaciprian1

irimiaciprian1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,977
  • Înscris: 22.10.2012
da nu scoate fum deloc ....Posted Image

si nu pot sa zic un consum la zi  io stiu ca tractore e consum la suprafata lucrata dor nu semanam din primavara pina in toamna difera consumul in functie de lucrare si teren .

#28
xproof

xproof

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 02.04.2013

View Postirimiaciprian1, on 03 aprilie 2013 - 11:25, said:

da nu scoate fum deloc ....Posted Image

si nu pot sa zic un consum la zi  io stiu ca tractore e consum la suprafata lucrata dor nu semanam din primavara pina in toamna difera consumul in functie de lucrare si teren .
atunci zi-mi un consum mediu pe hectar. Stiu ca consumul difera. dar sa luam o medie.. pe Ha. Totodata scrie-mi te rog Modelul/anul  si CP

Edited by xproof, 03 April 2013 - 11:33.


#29
irimiaciprian1

irimiaciprian1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,977
  • Înscris: 22.10.2012
da dracu sta sa socoteasca  cit consuma asta e ....nam timp de facut calcule de astea ...

mai ales in toamna trecuta cind se dicloca terenu la arat pina sub tractor ..

oricum nu modific nic ....intelegi matale .

dace e asa  ar trebui un motor care functioneaza in danemarca sa consume mai putin decit unu din rusia  avind in vedere diferentele de umiditate .

asa ca gata subiect incheiat  adevaru e ca nici mie nu imi place apa asa tare poate sa fie ea si de izvor:

#30
xproof

xproof

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 02.04.2013
Bine domnule.. E alegerea dumneavoastra.  Poate cu timpul intelegeti.  Insa v-as ruga sa lasam deschis subiectul, cine stie va fi cineva care este interesat si va fi dispus sa incerce o metoda noua de a inbunatatii consumul. Daca incearca nu va pierde nimic

#31
irimiaciprian1

irimiaciprian1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,977
  • Înscris: 22.10.2012
francezii zic ca istoria asta face o economie 15..20% pe ocazii 20..30% si la tine 20....40% ....si depinde cum mergi cu masina (tractorul)

asa ca  daca da domne doamne ploaie facem si economie la combustibil ...

#32
FeDani

FeDani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,955
  • Înscris: 26.03.2012
@irimiaciprian1 nu inteleg de ce tot faci atata galagie pe postul omului, ti-ai spus parerea, ok am inteles. Nu te obliga nimeni sa iti montezi un astfel de dispozitiv, iar cu fiecare postare de-a ta nu faci decat sa te repeti ca tu nu si nu si nu. Poluezi  prea mult topicul omului si devii iritant!

#33
xproof

xproof

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 02.04.2013

View Postirimiaciprian1, on 03 aprilie 2013 - 13:19, said:

francezii zic ca istoria asta face o economie 15..20% pe ocazii 20..30% si la tine 20....40% ....si depinde cum mergi cu masina (tractorul)

asa ca  daca da domne doamne ploaie facem si economie la combustibil ...
Francezii spuneau dupa teorie... economisirea minima.. degeaba spun ca economisiti 30-40% ca depinde de mai multe  factori.
pe ocazii tot eu am pus. daca  vizitezi siteul si te uti pe comentarii, sau pe facebook, vei vedea ca unii spun si de 30-40%. Vad ca ai citit bine, zicand ca depinde si cum folosesti tractorul. daca o soliciti mai bine, (incarcarea motorului este mai mare) cu atat Econokit ul funcioneaza mai bine. Zici ca nu ai timp de masurat consumul, atunci cum lucrezi ?

Am mai zis de cateva ori, mai zic daca trebuie.  nu esti obligat sa cumperi. Mai mult, nu zice nimeni sa cumperi; prima data INCEARCA produsul daca vrei. Am venit cu o modalitate de a micsora  consumul. daca ai vreo intrebare, nelamurire, posteaza, intreaba-ma, daca ma lasi sa te conving ma duc la tine si montez sa vezi cu ochii tai despre ce e vorba, dar daca nu esti dispus sa acorzi o sansa Econokitului n-are rost sa argumentam.

Edited by xproof, 03 April 2013 - 15:31.


#34
macaz2006

macaz2006

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 20.11.2008

View Postirimiaciprian1, on 03 aprilie 2013 - 13:19, said:

asa ca  daca da domne doamne ploaie facem si economie la combustibil ...

orice masina consuma mai putin pe ploaie; ar trebui sa sti daca urmaresti la formula 1.  Acolo insa, conform parerii mele, consumul este mai mic in cea mai mare parte din cauza frecarii mai mici cu asfaltul umezit de ploaie, insa nu exclud si umiditatea din aer ca si cauza a scaderii consumului.
Nu inteleg ce ai impotriva daca omul da produsul in avans si pretinde incasarea pretului dupa 14 zile.

#35
xproof

xproof

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 02.04.2013

View Postmacaz2006, on 03 aprilie 2013 - 15:37, said:

orice masina consuma mai putin pe ploaie; ar trebui sa sti daca urmaresti la formula 1.  Acolo insa, conform parerii mele, consumul este mai mic in cea mai mare parte din cauza frecarii mai mici cu asfaltul umezit de ploaie, insa nu exclud si umiditatea din aer ca si cauza a scaderii consumului.
Nu inteleg ce ai impotriva daca omul da produsul in avans si pretinde incasarea pretului dupa 14 zile.
la formula 1 e altceva. acolo au motoare foarte performante puternice iar caroseria usoara. ( motorul nu este incarcat foarte tare) insa la tractoare din contra... cand se lucreaza pe camp tractorul este mai solicitat.
daca gasiti o modalitate sa injectati apa in motor, asa veti contribui la o ardere mult mai buna a combustibilului, de aici vine si reducerea consumului + marirea puterii motorului. Inginerii francezi au gasit o modalitate, si eu asta vreau sa va prezint.


Nici nu trebuie sa platiti dupa 14 zile. daca nu sunteti convins de eficienta produsului im-i returnati produsul.  Cei care probeaza acest produs nu pierd nimic (  cu exceptia timpului acordat pt montare  intre 60 -100 minute) CHIAR SI DACA SUNTETI MULTUMIT CU CONSUMUL!
Eu zic ca merita incercat. sa fiti deschis la lucruri noi. (tehnologia mereu se schimba)

Edited by xproof, 03 April 2013 - 16:00.


#36
shadowgign2

shadowgign2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 01.06.2008
Teapa vine nu de la acest produs, ci din metoda lui de a'l comercializa. Si din modul de prezentare, informatii mincinoase, beneficii mult prea umflate, produs supraevaluat

View Postxproof, on 03 aprilie 2013 - 15:59, said:


Ba baiatule, invata sa scrii si dupa poti sa vi sa ne tepuiesti. Macar sa luam teapa de la unul cult decat de la un analfabet

Edited by shadowgign2, 03 April 2013 - 16:28.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate