Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

Metoda de a micsora consumul cu aproximativ 20-40 %

- - - - -
  • Please log in to reply
266 replies to this topic

#1
xproof

xproof

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 02.04.2013

View Postirimiaciprian1, on 02 februarie 2013 - 12:52, said:

Mai frate tu crezi Baietii de pe forum daca stiau vreo  metoda de a micsora consumul cu vreo. 50%  ar mai fi dormit pina  nu era gata modificarea. ....


Eu stiu o metoda de a micsora consumul  aproximativ 20-40 % fara vreo modificare a motorului.  daca  sunteti interesat  sa ma contactati. Mentionez ca nu e o pacaleala ca puteti incerca fara nici un cost. Incercati produsul, daca va convine pastrati ( si ulterior platiti) sau returnati, fara a plati nimic.

O oferta mai buna nu cred ca exista in ziua de azi .

#2
irimiaciprian1

irimiaciprian1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,977
  • Înscris: 22.10.2012
40% ....Posted Image

curios !!!!!!!!!  o fi

mie imi comvine consumul asta ...nici mie nu imi comvine sa-ma stringa cineva de git

#3
xproof

xproof

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 02.04.2013

View Postirimiaciprian1, on 02 aprilie 2013 - 12:42, said:

40% ....Posted Image

curios !!!!!!!!!  o fi

mie imi comvine consumul asta ...nici mie nu imi comvine sa-ma stringa cineva de git

Intradevar e greu de crezut dar daca vrei numai din curiozitate poti sa incerci.. Nu pierzi nimic. Scriemi ce fel de tractor ai? Cat consuma intro zi? Si cate CP are? -asa pot sa estimez economisirea .

#4
armandoaxinia

armandoaxinia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,425
  • Înscris: 13.03.2011

View Postxproof, on 02 aprilie 2013 - 11:45, said:



Eu stiu o metoda de a micsora consumul  aproximativ 20-40 % fara vreo modificare a motorului.  daca  sunteti interesat  sa ma contactati. Mentionez ca nu e o pacaleala ca puteti incerca fara nici un cost. Incercati produsul, daca va convine pastrati ( si ulterior platiti) sau returnati, fara a plati nimic.

O oferta mai buna nu cred ca exista in ziua de azi .
Domnul Scaiba da cu maturoiul pe aici ca iar a aparut pacaliciul asta pe aici cu oferte pentru prosti asta chiar nu pricepe ca noi nu sintem chiar asa de decreptiti /

#5
Herculet

Herculet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 23.01.2012
mare dreptate :))

#6
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
Da' matale ţi-e greu să faci un click pe "report" ?
Ori tre' să şadă de prost butonu' cela, nu-l apeşi să nu consumi curent, că oricum îşi face scaiba rondu', nu ?

#7
xproof

xproof

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 02.04.2013

View Postarmandoaxinia, on 02 aprilie 2013 - 19:57, said:

Domnul Scaiba da cu maturoiul pe aici ca iar a aparut pacaliciul asta pe aici cu oferte pentru prosti asta chiar nu pricepe ca noi nu sintem chiar asa de decreptiti /
"oferte pentru prostii"  poti sa-mi spui de ce e prostie ?
ti-am zis ceva de genul ca platesti in avans si dupa aia primesti produsul ?  oamenii au intrebat de consum. eu le-am oferit ceva. Nu trebuie sa ma crezi.  E de ajuns sa dai o sansa produsului si daca nu iti convine ceea ce primesti, im-i returnezi produsul. nu stiu de ce trebuie sa fii atat de rautacios. Care e problema ?
daca nu ma crezi, nu trebuie sa faci nimic. citeste mai departe. daca va pacalesc, atunci poti sa ma reportezi. sau chiar sa te duci la politie ca sant un escroc.

Daca ar fi o pacaleala nu as zice ca am incredere in produs atat de mult incat  va dau produsul pentru 14 zile. Incercati si la urma  decideti daca ati avut rezultate pozitive sau nu.

Edited by xproof, 02 April 2013 - 22:16.


#8
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
Bun...
Hai să hotărâm atunci ce-i de făcut.
Punem discuţia pe bursă, acolo unde trebuie să stea orice ofertă de vânzare, ori deschidem un subiect pe mecanică unde o prezentaţi iar noi vom încerca din răsputeri să înţelegem ?

#9
xproof

xproof

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 02.04.2013
Cum vreti .  Credeam ca in  topicul asta se incadreaza ceea ce am postat. oamenii intrebau de consum,, eu le-am dat un raspuns pentru cei interesati sa ma contacteze fara sa jignesc pe cineva.

#10
s3ekon

s3ekon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 713
  • Înscris: 24.03.2009
din ce am scris eu mai sus, si din ce stiu eu despre mecanica combustie amestecuri etc. asa la nivel de incepator, ceea ce ai expus tu acolo adik reduceri de 20 40 % din consum nu prea e plauzibil.......si cum am gandit eu problema asta, asa o gandesc si multi altii de pe forumul asta, dar ca sa nu zici ca sunt ingust la gandire imi poti explica pe pm despre ce e vb

#11
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
@xproof:
Nu-i vorba despre nicio jignire, o vorbă mai aspră pe agricolă se permite.
Nu mai multe.
Nu se încadrează bine aici, se vede cu ochiul liber din reacţia colegilor.
Mutăm pe bursă deocamdată (trebuie să am şi eu ceva activitate, altfel nu-mi justific salariul).

#12
xproof

xproof

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 02.04.2013
tu scriai despre  debitul de motorina asta e complet altceva(injectarea aburilor in motor, ceea ce mareste puterea arderii astfel micsorand consumul.


Scaiba: reactia colegilor e gresit.. romanii se tem de noutati. aici era vorba de micsorarea consumului. nu stiu de ce nu se incadreaza aici.. eu tocmai "o rezolvam" cu o propunere. n-am ce sa fac ca unii nu vor sa ma creada
nu vreau sa ma cert cu nimeni. cine este interesat poate sa ma contacteze, cine nu crede in tehnologie, poate sa treaca peste postul meu...


iti multumesc pt intelegere si ca nu mi-ai sters contul/postarile mele :D

Edited by xproof, 02 April 2013 - 23:10.


#13
xproof

xproof

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 02.04.2013
AS AVEA O RUGAMINTE LA CEI CARE VOTEAZA... MAI INTAI INCERCATI!!!  
- aveţi 14 zile să incercaţi produsul, si puteti decide daca pastrati sau ni-l returnati

pot sa va spun insa ca cei care au incercat nu aveau nimic de reprosat... erau multumiti!


“Primul tractor la care am montat ECONOKIT este un John Deere 6930, la care am constatat următoarele:
La arat consumul a scăzut de la 34,4 litri la 27,8 litri, realizând o economie de 6,6 litri pe hectar, astfel zilnic economisesc peste 35 de litri de motorină la un singur tractor. Deja am comandat pentru toate tractoarele fermei, asta e afacere curată!”
Bangyan Attila – tel. 0730 133 012 – Câmpul Frumos, jud. Covansa


“Când s-a montat ECONOKIT pe tractorul meu Case 7240 tocmai am discuit. Zilnic făceam 25 hectare în 16 ore. După montarea ECONOKIT consumul s-a redus imediat cu 2 litri / hectar, aşa că zilnic economisesc 50 litri de motorină. Motorul nu mai scoate fum, şi parca a întinerit!”
Nelu Stamate – tel. 0748 151 352 – Topolog jud. Tulcea

Edited by xproof, 02 April 2013 - 23:29.


#14
Fumez_Vodca

Fumez_Vodca

    I'm so mean I make medicine sick

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 04.11.2012
Trebuie sa-ti argumentezi afirmatiile pt ca lumea sa aiba incredere in produsul tau...
Danut nu o sa cumpere de la tine pe vorbe frumoase.

Edited by Fumez_Vodca, 02 April 2013 - 23:19.


#15
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006

View Postxproof, on 02 aprilie 2013 - 23:09, said:

iti multumesc pt intelegere si ca nu mi-ai sters contul/postarile mele Posted Image
Lucrurile simple nu-mi plac.
Era prea simplu să şterg.

Da' să citesc cum susţine cineva un asemenea dispozitiv este o reală provocare, din care sunt convins că vom ieşi mai înţelepţi.

#16
xproof

xproof

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 02.04.2013
Principiul ECONOKIT
Nu este nou: încă din 1898 cercetătorii au constatat că injectând apă în aerul absorbit de motor fumul s-a redus considerabil. De atunci există multe brevete pe tema injecţiei apei: din 1931, 1950, 1998 şi 2006. Mai mult, au fost maşini de serie mare care au avut injecţie de apă din fabrică: Chrysler, Oldsmobile şi Saab 99 turbo.
Invenţia Institutului de cercetari HYPNOW din Franţa constă în adăugarea unui reactor în care vaporii de apă se transformă într-un gaz ionizat, totul pe bază de temperatură ridicată, fără a fi nevoie de curent electric, implicit de intervenţii asupra sistemului electric al utilajului.
Să nu fie iarăşi un produs cu care agricultorii în Europa sunt mai eficienţi, şi care să nu ajungă în România!

ECONOKIT nu are nici un efect negativ asupra motorului
Cantitatea de apă consumată este atât de mică, încât circulând prin ploaie, în motor, în mod normal intră aceiaşi cantitate sau chiar mai mare de apă datorită aerului umed.
Diferenţa este că, dacă circulăm prin ploaie, apa intră în motor în formă pulverizată, iar cu ECONOKIT aceşti vapori de apă sunt ionizaţi în reactor!
Arderea mai curată chiar prelungeşte viaţa motorului! Particule mici de fum şi calamină ajung în uleiul de motor formând un strat abraziv. Prin folosirea ECONOKIT aceste mici particule aproape nu mai există datorită arderii mai curate.

Se poate monta şi pe tractoarele aflate în garanţie
Fiindcă oricând se poate demonta aproape fără urme înainte de revizie. Cum demontaţi  de exemplu un CD player, montat de Dvs în timpul garanţiei, tot aşa se poate demonta ECONOKIT-ul Dvs, ca după revizie să montaţi cât mai repede înapoi, să econoisească în continuare. Dacă mecanicii care fac revizia nu sunt răutăcioşi, nu se leagă de ECONOKIT.


Convingeţi-vă singur, fără a risca nici un leu!
Specialiştii noştri montează ECONOKIT pe un tractor de-al Dvs, şi aveţi 14 zile să decideţi dacă doriţi să-l păstraţi sau ni-l returnaţi.
Paşii de urmat sunt:
1. Vă înscrieţi în listă  să ajungă datele Dvs în lista nostră.
2. Programăm montarea împreună cu Dvs.
3. Specialiştii noştri din zona Dvs montează ECONOKIT pe un tractor al Dvs.
4. Nu plătiţi nimic, începeţi să-l testaţi reducerea consumului.
5. După 14 zile de la montare decideţi dacă plătiţi sau ni-l returnaţi produsul.
Sincer: ofertă mai corectă există în lumea de astăzi?

Ştiţi care este pontul cel mai tare?
În 14 zile Dvs deja aţi economisit preţul produsului din diferenţa de motorină!!!

Ce pierdeţi dacă încercaţi? Dar: Ce pierdeţi dacă nu încercaţi?

View PostFumez_Vodca, on 02 aprilie 2013 - 23:18, said:

Trebuie sa-ti argumentezi afirmatiile pt ca lumea sa aiba incredere in produsul tau...
Danut nu o sa cumpere de la tine pe vorbe frumoase.
Tocmai asta e ideea.Nu trebuie sa cumperi ! dai o sansa produsului
Mai intai incearca, testeaza, dupa aia poti sa decizi daca vrei sau nu !!

#17
Fumez_Vodca

Fumez_Vodca

    I'm so mean I make medicine sick

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 04.11.2012
Pe site-ul vostru nu gasesc nici-un numar de telefon,denumirea intreprinderii,adresa sediului...
De ce?

#18
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
Haidi bre, ne lesi ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate