Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Post Ideal ?

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
GeorGe007Q

GeorGe007Q

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 02.04.2013
salut,as dori sa ma inscriu la un club de fotbal din Bucuresti. ,nu prea stiu ce post mi se potriveste...calitati :  sut,pasa,blocaz,viteza ..dezavantaje : dribling,preluari (la preluari e mai ok,dar nu le reusesc mereu )...Stau aproape de Steaua,dar nu stiu daca primesc jucatori fara experienta...Im puteti recomanda o echipa,sunt nascut in 1998 ,juniori C.

#2
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,411
  • Înscris: 15.12.2009
Mergi la cateva cluburi, fa o impresie buna, si de acolo se ocupa antrenorul.

#3
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,843
  • Înscris: 25.01.2007
Incearca portar. E misto, nu fugi ca naucu'.

Edited by slai, 02 April 2013 - 21:52.


#4
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,411
  • Înscris: 15.12.2009

View Postslai, on 02 aprilie 2013 - 21:52, said:

Incearca portar. E misto, nu fugi ca naucu'.

Stai linistit, ca nu e asa de simplu sa fii portar. Mai ales ca la majoritatea golurilor, se sparg toate in capul tau.

#5
GeorGe007Q

GeorGe007Q

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 02.04.2013

View PostAnn0nyym0us, on 02 aprilie 2013 - 22:07, said:



Stai linistit, ca nu e asa de simplu sa fii portar. Mai ales ca la majoritatea golurilor, se sparg toate in capul tau.
Ok....dar la ce club ? Nu stiu ce sanse am sa ma primeasca la steaua sau echipe mari

#6
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,843
  • Înscris: 25.01.2007
Pai te duci si tu peste tot. Vezi cine te accepta, ma indoiesc ca pe undeva numai bocanesti la poarta si iese antrenou' "frateee, de cand te asteptam!"...

#7
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,411
  • Înscris: 15.12.2009

View PostGeorGe007Q, on 02 aprilie 2013 - 22:10, said:

Ok....dar la ce club ? Nu stiu ce sanse am sa ma primeasca la steaua sau echipe mari

La cel mai mic / slab cotat club din oras.

#8
GeorGe007Q

GeorGe007Q

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 02.04.2013

View Postslai, on 02 aprilie 2013 - 22:15, said:

Pai te duci si tu peste tot. Vezi cine te accepta, ma indoiesc ca pe undeva numai bocanesti la poarta si iese antrenou' "frateee, de cand te asteptam!"...

Pana la urma,ma duc sa invat,nu sa dau clasa antrenorului.

#9
superior

superior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,049
  • Înscris: 19.07.2010

View PostGeorGe007Q, on 02 aprilie 2013 - 21:42, said:

salut,as dori sa ma inscriu la un club de fotbal din Bucuresti. ,nu prea stiu ce post mi se potriveste...calitati :  sut,pasa,blocaz,viteza ..dezavantaje : dribling,preluari (la preluari e mai ok,dar nu le reusesc mereu )...Stau aproape de Steaua,dar nu stiu daca primesc jucatori fara experienta...Im puteti recomanda o echipa,sunt nascut in 1998 ,juniori C.


fundas lateral ( dreapta-stanga in functie de picior).  
sa pui osul la treaba, sa fii mereu concentrat si fara fitze ( joaca simplu, lung de linie sau diagonala, fara craci si calcaie) ! dupa ce mai prinzi tupeu poti incerca si alt post in banda. daca esati mai inalt poti incerca si fundas central (daca-ti va placea). daruirea si tupeul sunt necesare oriunde pe teren !

#10
GeorGe007Q

GeorGe007Q

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 02.04.2013

View Postsuperior, on 02 aprilie 2013 - 23:27, said:




fundas lateral ( dreapta-stanga in functie de picior).  
sa pui osul la treaba, sa fii mereu concentrat si fara fitze ( joaca simplu, lung de linie sau diagonala, fara craci si calcaie) ! dupa ce mai prinzi tupeu poti incerca si alt post in banda. daca esati mai inalt poti incerca si fundas central (daca-ti va placea). daruirea si tupeul sunt necesare oriunde pe teren !


Da,m-am gandit la aceasta optiune..Dar nu driblez

#11
superior

superior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,049
  • Înscris: 19.07.2010

View PostGeorGe007Q, on 03 aprilie 2013 - 08:00, said:

Da,m-am gandit la aceasta optiune..Dar nu driblez


trocmai. crezi ca Iovan era mare dribleur ? ca fundas nu ai mare nevoie de aceasta calitate. daca ai viteza si centrezi bine (asta se rezolva cu mult exercitiu) poti juca lejer si extrema (vezi Banel Nicolita).
orice ai juca nu uita de pregatirea fizica (nu pierde noptile, nu consuma alcool in exces, nu fuma) si fa exercitii cu mingea ( pase/suturi cu stangul, cu dreptul, si multe, multe preluari). Ambitie, Atitudine, Disponibilitate la efort, Control asupra balonului si ajungi fotbalist.

BAFTA !

p.s.cand vei ajunge mare fotbalist sa-mi dai o invitatie la meci !

#12
TerFu

TerFu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 28.06.2013
Poti incerca si mijlocas , in caz ca esti mic de statura , si ai multa energie pentru a ajuta atacul si apararea. Daca nu , fundas lateral , sau extrema. Cat despre club , du-te la unul performant , daca vrei sa inveti.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate