Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Laptop Acer Aspire V3-571G-73638G75

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1
kovu_08

kovu_08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 05.04.2012
Laptop Acer Aspire V3-571G-73638G75 Maii cu procesor Intel® CoreTM i7-3632QM 2.20GHz, Ivy Bridge, 8GB, 750GB, nVidia GeForce GT 730M 2GB, Linux, Glossy Gray....
Ce parere aveti despre acest laptop?Despre configuratia lui? Merita?
As vrea sa-l folosesc la filme(HD),muzica,jocuri noi aparute..de toate.
Am vazut ca multi se feresc de Acer..de ce? Ce are sau ce nu are de lumea nu il recomanda?
Eu unu vad treaba in felul urmator:Acer face carcasa si pune in ea componentele diversilor producatori in ea(configuratia pe care o doresc ei)..la fel cred ca fac si restul firmelor.Cred ca ce poate sa difere,este modul cum le aranjeaza inauntru si materialul din care este facuta carcasa...Gresec?sau asa e?
La banii astia gasesc ceva mai bun ca specificatii?

SALUT!

#2
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,732
  • Înscris: 28.12.2008
La ce preţ mai exact ? Laptop-ul este bun, întradevăr Acer-urile sunt mai hulite dar mai nou cu seria V3 sunt OK şi au cel mai bun raport preţ/performanţă.

Quote

Cred ca ce poate sa difere,este modul cum le aranjeaza inauntru si materialul din care este facuta carcasa...Gresec?sau asa e?

Da, cam aşa este, depinde de materialele folosite şi de calitatea asamblării.

#3
kovu_08

kovu_08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 05.04.2012
3000 de lei

#4
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,732
  • Înscris: 28.12.2008
Un link de la un magazin cu preţul până în ~3000 ? Adică unde ai găsit tu. Oricum, mai performant în banii ăştia nu găseşti.

Edited by driftking91, 31 March 2013 - 19:38.


#5
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,451
  • Înscris: 26.02.2012
La 3000 lei este cam cea mai buna solutie. eu zic ca se merita.. asus lenovo... sunt mai slabe la specificatii in bani astia, poate mult mai slabe

#6
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005
@driftking91 e la eMag.

@kovu_08 dar tot ei fac de exemplu sistemul de racire ce poate fi mai mult sau mai putin eficient. Nu mai intru in alte detalii...

#7
kovu_08

kovu_08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 05.04.2012
nu pot sa pun link-ul...nu ma lasa...
Dar e la emag..la ei l-am gasit

Am inteles..deci asta ar putea sa fie un minus la ei fata de restul...
Ar mai fi si altele?

#8
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005
@kovu_08 in general Acer este o solutie de compromis, ori dai mai multi bani pe ceva mai calitativ dar cu performante similare ori iei ceva mai putin performant in bugetul tau sau pur si simplu te multumesti cu un astfel de laptop.

De exemplu nu cred ca ai nevoie de procesor i7, in gaming un i5 cu o placa video similara se descurca perfect. In plus i7 consuma bateria mai repede si se incinge.

Edited by LensFlare, 31 March 2013 - 20:04.


#9
georgik12

georgik12

    Tech Advisor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,515
  • Înscris: 15.02.2011
Solutie de compromis..si da si nu.
Acer V3 cam domina piata in banii respectivi,nu are concurenta dpdv al performantei. Nu sunt ele cela mai solide laptopuri,dar nu mi-ar fi rusine cu unul.
Racirea e ok,tastatura e ok,temperaturile sunt ok,performanta e mai mult decat ok.

In 3000 lei nu le poti avea pe toate,asadar,eu il consider o alegere mai mult decat ok.
Cand era Dell 5720 cu i7 + HD7730 pe la 3000 lei,avea un rival,dar eu unul nu-l mai vad la pretul ala pe nicaieri.

#10
PopescuSilviu

PopescuSilviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 29.09.2012
ferestete de acer aspire Posted Image
eu am un acer aspire 5742 si deja a inceput sa se strice (il am de 5 luni aprox.) (imaginea ingheata)
butoane proaste la tastatuar (am rupt cam 6 butoane), usb-uri proaste (deja am reusit sa rup unul), plastic prost in general

Edited by PopescuSilviu, 31 March 2013 - 20:16.


#11
kovu_08

kovu_08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 05.04.2012
De ce de copromis? As vrea mai multe detalii... Si asa o fi, si i5 se descurca, dar peste un an? Poate nu se mai deacurca.
Si de jucat, nu o sa ma joc pe baterie

#12
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Eu am V3-571G de prin octombrie, merge excelent, fara nici o exagerare.Chiar daca atrage amprentele, carcasa se sterge foarte usor si arata foarte elegant laptopul....la 2150 de lei cat am dat eu pe el, chiar ma felicit, joc Bioshock Infinite la maxim...
Placa aia video ce o are asta ce vrei tu sa il iei nu am mai vazut-o, e un GT645M redenumit sau ?

@kovu_08 daca ai intrebari legat de constructia laptop-ului, te rog sa ma intrebi, iti raspund cu placere....

#13
kovu_08

kovu_08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 05.04.2012
L-am vazut la emag.. Si mi-se pare destul de ok..tu ce parere ai despre el?  Legat de placa video din ce am inteles e mai nou lansata

#14
georgik12

georgik12

    Tech Advisor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,515
  • Înscris: 15.02.2011

View PostPopescuSilviu, on 31 martie 2013 - 20:15, said:

ferestete de acer aspire Posted Image
eu am un acer aspire 5742 butoane proaste la tastatuar (am rupt cam 6 butoane), usb-uri proaste (deja am reusit sa rup unul), plastic prost in general
Realizezi ca aici vorbim de seria V3,nu?
Cu mult peste vechile 5xxx de la Acer,care au fost niste pastai.

View Postkovu_08, on 31 martie 2013 - 20:15, said:

De ce de copromis? As vrea mai multe detalii...
Compromis in sensul ca nu se ridica la mai marii rivali,Dell Special Edition sau Asus K/N dpdv al constructiei.
Insa ii bate la configuratie si nu e cu mult in urma nici la dotari/calitate. Eu unul nu il consider un compromis.

View PostDaniJ90, on 31 martie 2013 - 20:19, said:

Placa aia video ce o are asta ce vrei tu sa il iei nu am mai vazut-o, e un GT645M redenumit sau ?
Da,GT730M e o GT645M redenumita (adica o GT640M cu OC din fabrica).

#15
gamer8martie

gamer8martie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,503
  • Înscris: 26.11.2010

View Postkovu_08, on 31 martie 2013 - 19:25, said:

Laptop Acer Aspire V3-571G-73638G75 Maii cu procesor Intel® CoreTM i7-3632QM 2.20GHz, Ivy Bridge, 8GB, 750GB, nVidia GeForce GT 730M 2GB, Linux, Glossy Gray....
Ce parere aveti despre acest laptop?Despre configuratia lui? Merita?
As vrea sa-l folosesc la filme(HD),muzica,jocuri noi aparute..de toate.
Am vazut ca multi se feresc de Acer..de ce? Ce are sau ce nu are de lumea nu il recomanda?
Eu unu vad treaba in felul urmator:Acer face carcasa si pune in ea componentele diversilor producatori in ea(configuratia pe care o doresc ei)..la fel cred ca fac si restul firmelor.Cred ca ce poate sa difere,este modul cum le aranjeaza inauntru si materialul din care este facuta carcasa...Gresec?sau asa e?
La banii astia gasesc ceva mai bun ca specificatii?

SALUT!
Fix laptopul asta am instalat la cineva i-am pus SSD in el.Zboara cu SSD.Deci cam toate jocurile actuale merg la setari maxime.Inafara de Crysis 3 care merge la setaro medii.

Edited by gamer8martie, 31 March 2013 - 20:33.


#16
kovu_08

kovu_08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 05.04.2012
Deci?  Pot sa-l iau cu incredere?  :)

#17
gamer8martie

gamer8martie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,503
  • Înscris: 26.11.2010
Cum sa nu.In viitor pune un SSD in el nu vei regreta.

#18
kovu_08

kovu_08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 05.04.2012
Am de gand sa cumpar si un ssd :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate