Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Autovaccin Acnee Cantacuzino

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
smartalogu

smartalogu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 16.06.2010
Salut tuturor!
Stiu ca sunt foarte multe subiecte deschise pe tema "acnee", insa nu vreau sa aflu alte "remedii magice" din simpla cauza ca am incercat foarte multe produse, atat naturiste, cat si farmaceutice/cosmetice. O sa va spun in 3-4 fraze prin ce-am trecut si unde ma aflu in prezent in legatura cu starea acneei.
Acum 4 ani(acum am aproape 18 ani) m-am ales cu o acnee severa, am incercat sa tratez cu metode naturale/babesti. Acum 2 ani am fost la un dermatolog care mi-a recomandat Zineryt si gel purifiant Ivapur, insa fara succes. In ultimii doi ani am incercat tot felul de produse de la farmacie, chiar si antibiotice(acelasi rezultat dezamagitor).
De curand am auzit ca in Bucuresti la Institutul Cantacuzino se face un "autovaccin" pentru acnee. Stiu ca se ia proba, se fac analize si, daca rezultatul iese "stafilococ", ti se pregateste acest autovaccin.
Trei intrebari am:
-Cate vaccinuri sunt in total?
-Pot lua toate dozele acasa si sa le fac in oras la mine? (nu-mi permit sa merg de 2 ori pe saptamana in Bucuresti)
-Efectele sunt garantate?


Astept, in general, raspunsuri de la cei in cunostinta de cauza. Va multumesc foarte mult!

Edited by smartalogu, 30 March 2013 - 12:50.


#2
alionte

alionte

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 23.06.2005
Sigur aveti stafilococ! Se pare ca sint stafilococi care in conditii de laborator pot fi distrusi dar in organism ,nu . E posibil cu un autovaccin sa fie corectata situatia.Eu as sugera o metoda de distrugere prin biorezonanta a stafilococului.dar trebuie aflat intai ce tip este.Cu antibiotice nu prea se rezolva problema ,ca sa nu zic de efectele secundare pentru organism urmare a tratamentului !

#3
smartalogu

smartalogu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 16.06.2010

 alionte, on 30 martie 2013 - 14:06, said:

Sigur aveti stafilococ! Se pare ca sint stafilococi care in conditii de laborator pot fi distrusi dar in organism ,nu . E posibil cu un autovaccin sa fie corectata situatia.Eu as sugera o metoda de distrugere prin biorezonanta a stafilococului.dar trebuie aflat intai ce tip este.Cu antibiotice nu prea se rezolva problema ,ca sa nu zic de efectele secundare pentru organism urmare a tratamentului !
Va multumesc din tot sufletul pentru raspuns! Imi puteti spune, daca nu va suparati, in ce consta biorezonanta si costurile acesteia? Si daca mai stiti ceva despre metoda autovaccinului(cate doze se administreaza etc.) va rog sa postati aici sa ne lamurim(sigur nu sunt sigurul cu acest gand in minte). Nu o sa mai folosesc antibiotice, multumesc pentru sfat!

Edited by smartalogu, 30 March 2013 - 14:50.


#4
90210

90210

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 10.10.2010
Cauta pe net nr de telefon si da un telefon la cantacuzino, e cel mai bine.
Biorezonanta e buna doar sa te usureze la buzunar.
E foarte amuzant forumul asta, am ras 5 minute incontinuu cand am citit ca stafilococii sunt distrusi prin biorezonanta :)

#5
smartalogu

smartalogu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 16.06.2010

 90210, on 31 martie 2013 - 07:07, said:

Cauta pe net nr de telefon si da un telefon la cantacuzino, e cel mai bine.
Biorezonanta e buna doar sa te usureze la buzunar.
E foarte amuzant forumul asta, am ras 5 minute incontinuu cand am citit ca stafilococii sunt distrusi prin biorezonanta Posted Image
Multumesc pentru raspuns! Zilele astea voi suna sa ma interesez. Am citit despre biorezonanta si am inteles ca e un fel de test pe care-l faci sa afli la ce boli esti predispus sau ce probleme actuale de sanatate ai. Deci daca prin biorezonanta descoperi exact care e cauza acneei o poti trata corespunzator... Insa cred ca ai dreptate, e scumpa si rezultatele nu pot fi concludente.

Edited by smartalogu, 31 March 2013 - 09:01.


#6
k0rtezo

k0rtezo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 04.09.2006
In urma tuturor cremelor, antibioticelor,  am ajuns si eu la Institutul Cantacuzino la indemnul unui medic dermatolog. Pe scurt ti se preleveaza secretia, fie ea purulenta sau nu .... Eu l-am comandat in urma cu 1 an si jumatate. DIn cate imi aduc aminte erau o cutie cu 20  de fiole aprox (imi cer scuze nu-mi aduc aminte exact numarul).

Desigur poti sa iei cutia acasa o ti la frigider, iar la perioada recomandata de medicul dermatolog te duci la orice asistent medical contra unei sume modice de bani sa-ti faci vaccinul.

In urma autoimunizarii pot spune ca am scapat de cosurile de sub piele de sub barbie; au disparut complet, insa acneea rosiatica, severa, inestetica a persistat. Dupa ce am spus ca am incercat majoritatea metodelor am fost de acord sa-mi supun corpul la administrarea cu sotret. 6 luni  tratament , disparut complet, apoi recidivat, iar 2-3 luni de sotret, iar momentan situatia se prezinta favorabila cu 1-2 cosuri trecatoare la 2 sapt.  Acum daca a ajutat si autovaccinul nu stiu, cert e ca fara sotret nu cred ca as fi scapat. Ce spune ficatul meu in urma tratamentul dar deja dam in alt subiect. So good luck !

so pe scurt :
1. aprox 20 de fiole
2. le poti face la tine in oras, sau personal daca te descurci.
3. efectele din pacate nu sunt garantate. Unii medici recomanda autoimunizarea de 2 ori pe an ... dar din ce am auzit de la doamnele asistente de la institut unii s-au vindecat dar tot asa in combinatie tratament prescris de medic + autovaccin.

#7
smartalogu

smartalogu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 16.06.2010

 k0rtezo, on 31 martie 2013 - 10:17, said:

In urma tuturor cremelor, antibioticelor,  am ajuns si eu la Institutul Cantacuzino la indemnul unui medic dermatolog. Pe scurt ti se preleveaza secretia, fie ea purulenta sau nu .... Eu l-am comandat in urma cu 1 an si jumatate. DIn cate imi aduc aminte erau o cutie cu 20  de fiole aprox (imi cer scuze nu-mi aduc aminte exact numarul).

Desigur poti sa iei cutia acasa o ti la frigider, iar la perioada recomandata de medicul dermatolog te duci la orice asistent medical contra unei sume modice de bani sa-ti faci vaccinul.

In urma autoimunizarii pot spune ca am scapat de cosurile de sub piele de sub barbie; au disparut complet, insa acneea rosiatica, severa, inestetica a persistat. Dupa ce am spus ca am incercat majoritatea metodelor am fost de acord sa-mi supun corpul la administrarea cu sotret. 6 luni  tratament , disparut complet, apoi recidivat, iar 2-3 luni de sotret, iar momentan situatia se prezinta favorabila cu 1-2 cosuri trecatoare la 2 sapt.  Acum daca a ajutat si autovaccinul nu stiu, cert e ca fara sotret nu cred ca as fi scapat. Ce spune ficatul meu in urma tratamentul dar deja dam in alt subiect. So good luck !

so pe scurt :
1. aprox 20 de fiole
2. le poti face la tine in oras, sau personal daca te descurci.
3. efectele din pacate nu sunt garantate. Unii medici recomanda autoimunizarea de 2 ori pe an ... dar din ce am auzit de la doamnele asistente de la institut unii s-au vindecat dar tot asa in combinatie tratament prescris de medic + autovaccin.
Multumesc foarte multe pentru raspunsul la subiect! Ma incanta faptul ca pot sa-l fac la mine in oras. Zilele viitoare voi suna la Cantacuzino, urmand ca in saptamana cealalta sa merg la Bucuresti(atunci imi permite programul). Despre Sotret o sa citesc acum cate ceva si, daca un doctor dermatolog mi-l va recomanda, cu siguranta voi urma tratamentul. Sunt si eu ingrijorat de cum ataca ficatul, insa cred ca raportul risc/benefic e in valoarea mea... Sanatate va doresc!

#8
lavinia-angel

lavinia-angel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.05.2013
Buna seara!eu am avut o acnee juvenila ingrozitoare,in facultate.Facand medicina am fost la toti profesorii de derma sa ma tratez.am incercat tot ce seputea,si vaccinul Cantacuzino.din pacate,ulterior lui mi s-a activat stafilococia si mai tare.Am incercat si antibiotie,si am facut candida din cauza abuzului...Deci,destul de neplacut.Pana la urma am  luat anticonceptionale si problema s-a mai ameliorat,iar de cam o luna am gasit pe net o farmacista care face niste tratamente personalizate in farmacie din uleiuri esentiale si mi-a trimis o schema cu care ma simt surprizator de bine.Este pentru vara si rezultatele sunt f ok .Asa ca tot la natura ne intoarcem,pana la urma.

#9
cometto

cometto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 11.09.2009
Salut. Pot sa spun ca am o experienta vasta in ceea ce priveste cunoasterea acestei afectiuni. Am incercat si eu autovaccinul de la Cantacuzino, dar la mine nu a avut efecte pozitive. Am incercat chiar si fiole din farmacii cu anatoxina stafilococica, nimic.
Acum, intr-un final am descoperit un medic fffff bun, de fapt cel mai bun din cati am cunoscut si care mi-a dat un tratament pe care-l folosesc de aprox. 5 saptamani si efectele sunt uimitoare. Nu este vorba de pastile, injectii sau ceva de genul acesta. Sunt doar niste solutii cu care se trateaza zonele cu acnee.
Daca cineva este interesat intr-adevar sa tina sub control aceasta afectiune il invit sa ma contacteze in privat sa ii povestesc despre ce este vorba.
Mentionez ca nu este vorba de reclame la produse sau orice altceva de genul acesta.

#10
zjyghczk

zjyghczk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 04.08.2013
eu am facut de 2 ori vaccinul la cantacuzino, si l-am facut degeaba, nu am scapat de stafilococ deloc, aveam Enterobacter spp + Stafilococ coagulaza negativ
i-am dat de cap pana la urma cu Bactroban Crema, aveam neste vulcani naspa rau de tot :))
acu am o fata normala si curata :P

#11
alinosh

alinosh

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.01.2013
buna ziua! imi puteti spune,va rog,cat a costat autovaccinul la cantacuzino si daca a fost nevoie de ceva acte sau analize cand ati mers?

#12
zjyghczk

zjyghczk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 04.08.2013
pentru analize nu ai nevoie de nimic, doar buletinu, te prezinti acolo le faci si gata, iar in functie de rezultatul lor o sa ai nevoie de o trimitere de la med de familie sau derm. in care sa fie recomandat acel vaccin
analizele costa 55 ron parca, iar vaccinul 260 ron daca mai tin minte bine, sfatul meu e sa NU faci asa ceva, ca sa nu regreti mai tarziu ca mine si multi altii + ca nu au nici un efect, asistentele de acolo o sa-ti zica ca trebuie sa-l repeti de vreo 2-3 ori ca sa aibe efect, o tampenie

#13
peterbald

peterbald

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 27.06.2008
Eu zic că fiecare răspunde diferit la acel autovaccin. Unii spun ca au avut rezultate foarte bune. În cazul meu pot spune că am observat rezultate doar pe perioada administrării autovaccinului. După ce am terminat injecțiile, din păcate, problema a revenit. Totuși, am să îl repet în ianuarie (cam atunci se împlinesc 4 luni).

Edited by peterbald, 19 November 2013 - 16:24.


#14
clauclaudia25

clauclaudia25

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.12.2013
Salut. am inceput si eu tratamentul cu autovaccin  de cateva saptamani. E incredibil ..nu pot sa cred ca au disparut dupa 7 ani de chin. Sper c dupa terminarea tratamentului sa ramana la stadiul acesta. Eu personal recomand stiind ca am facut atatea tratamente si creme ...atatia bani aruncati degeaba. Acum depinde de organismul fiecaruia in parte. Mult noroc tuturor!

#15
DKN1

DKN1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 20.02.2008
Acneea asta deasa, permanenta si persistenta e hormonala, bacteriile de pe piele sunt bonusul nu cauza, trece odata cu adolescenta si nimeni nu are ce-ti face, o sa incerci tone de tratamente dar cu cat umbli si freci mai mult la comedoane si chisturi cu atata vei ramane cu gropite in piele ca de la varsatul de vant. Frati-miu a tot tras de ele, le-a aplicat tratamente si a luat pastile si pana la urma i-au trecut de la sine pe la douazeci si ceva, a ramas doar cu cicatricile. Nu mai umbla la ele si nu le mai arde cu tot felul de solutii tampite ca nu rezolvi nimic iar disparitia bacteriei nu inseamna disparitia acneei.

#16
anto26

anto26

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.01.2014
Buna tuturor!

Vreau sa va zic ca si eu fac parte din categoria persoanelor care le-au cam incercat pe toate pentru a scapa de cosuri.Am fost in urma cu un an la o doamna dr dermatolog ft buna,insa,ca toti medicii mi-a recomandat Sotret,despre care am inteles ca e bun doar dupa ce l-ai luat,o perioada,urmand apoi sa iti reapara cosurile.Am primit si o a doua varianta de tratament,respectiv vaccinul la Bucuresti(tind sa mentionez ca am fost diagnosticata si cu stafilococ auriu cu prelevare proba din comedon),insa era ft costisitor,eu nefiind din Bucuresti,fiind vorba o data la 3 saptamani sa fac acest vaccin....Parerea mea este ca industria farmaceutica este o mare mafie in ziua de azi si nu as mai opta pt medicamente decat in caz de forta majora,asa ca ,dragii mei, mergeti pe cat se poate pe tratamente naturiste.Eu o sa va dau cateva sfaturi ,care,la mine au functionat...1.Eliminati laptele,face foarte mult rau persoanelor care sufera de vreo afectiune,in general si contine hormoni care ne fac si mai rau,persoanelor care au probleme de genul (eu l-am eliminat si am observat schimbari majore) 2.Daca aveti tendinta sa consumati cereale dulci,scoateti-le din alimentatie,fac ft mult rau,au foarte mult zahar!3.Incercati sa inlocuiti cerealele dulci cu lapte cu fulgi de ovaz,musli,grau,incercati ce va place(peste acestea se pune apa fierbinte) cu adaos de amestec de seminte(in,susan,seminte crude de dovleac,de floarea-soarelui etc.),puteti adauga stafide,merisor,fructe...4.Incercati sa beti aproximativ 2 litri de apa pe zi(stiu ca e greu dar hidratarea pt persoanele care au probleme cu  tenul e foarte importanta)5.Includeti in alimentatia dvs.fructe,legume(avocado copt(cand apasati pe fruct sa fie moale)pisat cu furculita,putin ulei de masline si lamaie este foarte bun,aceasta fiind doar o varianta,patrunjelul este foarte bun pentru ten...)6.Tratamente naturiste:eu am incercat 3 luni tratament capsule drojdie cu seleniu si pe fata drojdie amestecata cu putina apa calduta,aceasta varianta am gasit-o pe un site,unde o mamica povestea de fetita ei care avea probleme si au fost in Austria, iar acolo un medic le-a recomandat capsule cu drojdie de bere(si seleniu)-le gasiti la Plafar)la mine s-a cunoscut schimbarea(recunosc ca m-am delasat in ultima perioada, dar voi trebuie sa fiti mai ambitiosi ca mine:D),lamaie cu aplicatie pe cos,crema de galbenele,local,spalare dimineata pe fata(in loc de apa) cu ceai de menta(cazul meu) dar puteti folosi de galbenele,musetel si am auzit si de ceaiul 3 frati patati,dar, inca nu l-am incercat.Succes va doresc,sper ca va voi fi de ajutor!(ps...dulciurile sunt ca un drog,pentru multi dintre noi,si mie imi este foarte greu sa renunt la ele,oameni suntem...ce sa facem?)Hai noroc!(pentru fete demachierea o puteti face cu demachiantul normal si apoi sa va stergeti cu o discheta cu ceai de menta(musetel,galbenele,ce aveti prin casa)

#17
Roxana_Ionescu

Roxana_Ionescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 21.01.2014
Stiu ca parca o amica, zicea ca si-a facut vaccin, dar fara rezultate. La mine a functionat foarte bine impotriva acneei si punctelor negre cremele naturale pe baza de ulei 100% pur din arbore de ceai (Tea tree oil) de la Thursday Plantation. Ti le recomand daca inca ai probleme cu ancee

#18
zjyghczk

zjyghczk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 04.08.2013
@Roxana_Ionescu., da-ti foc spamere cu reclama ta de kkt

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate