Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Oferte prin telefon

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
XORIAN_L

XORIAN_L

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,199
  • Înscris: 01.10.2009
Am cumparat si eu doua tigai drycooker de pe top-shop.ro. De atunci ei, avand numerele noastre de telefon, ne stresea mereu cu oferte, pe mine si pe sotie. Am o intrebare, daca stie cineva: sunt ofertele prin telefon legale? Intrebarea este valabila si pentru cazul companiei Vodafone. Multumesc anticipat!

#2
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Ai ajuns in baza lor de date esti mancat. Legal, nelegal, la tigaie ori rotisor, cu sau fara legume.

#3
Nisip_Pietris_PamantNegru

Nisip_Pietris_PamantNegru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 25.03.2013
Cum domnule?
le-ati lasat 2 numere de telefon?

#4
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,404
  • Înscris: 15.12.2009
Trimiteti o cerere scrisa prin care sa cereti in mod expres incetarea oricarei forme de publicitate catre numerele personale. Faceti si una, doua mentiuni despre instanta de judecata.

#5
Wzzz

Wzzz

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,712
  • Înscris: 10.05.2011
Nu poti sa ii Posted Image ?

#6
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,657
  • Înscris: 10.10.2011
asa a patit si o cunoscuta de a mea.a facut greseala sa cumpere ceva de la ei.de 2 ani o streseaza non stop cu "oferte" :)) .deja are vreo 5 numere salvata in memorie cu "nu raspunde". nu prea ai ce face sincer...decat sa te apuci sa ignori numerele

#7
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Iti cumperi smartphone cu android si le pui numerele pe lista neagra.

#8
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
Cred ca erau niste tigai din alea date dracului, daca ai dat datele personale
Trebuia sa le dai si numarul de cont, cardul si codul PIN.


#9
NexT20

NexT20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 24.09.2012
Daca tot vrei sa scapi de ei, cand te suna, raspunde si lasa asa nu le zici nimica...

Ps: Zile sa te scoata din baza de date ca daca nu le dai in judecata ( cate o data mai merge si cu amenintari ) Posted Image

Edited by NexT20, 29 March 2013 - 12:59.


#10
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Sau le spargi urechile cu niste sunete ciudate.

#11
XORIAN_L

XORIAN_L

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,199
  • Înscris: 01.10.2009
Aha, deci este ilegal. Va multumesc pentru raspunsuri! Am sa le spun ca este ilegal.

#12
perseu77

perseu77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 16.07.2010
Si in America e la fel, te vrajesc ca sa participi la diverse concursuri si apoi daca le dai nr te apeleaza cu tot soiul de oferte. Acolo sunt pe felie aia cu farmacii.

#13
blue_wings

blue_wings

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 944
  • Înscris: 24.05.2007
O hai mai, va dau eu o solutie f. buna... comandati multe produse de la ei, de fiecare data cand va suna...

Cand vin pachetele nu le ridicati, refuzati-le. Dupa ce or sa plateasca 2-3 transporturi or sa se linisteasca. Eu asa procedez si cu mesajele spam... comand zilnic cate ceva...

#14
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007

View PostXORIAN_L, on 01 aprilie 2013 - 16:41, said:

Aha, deci este ilegal. Va multumesc pentru raspunsuri! Am sa le spun ca este ilegal.

Nu este ilegal.
Dar, puteti frumos, civilizat, ca atunci cand va suna, sa le spuneti sa va scoata din baza de date. Daca nu stiu cum, va zic eu sa le puteti spune: in partea dreapta sus a ecranului (a programului in care lucreaza ei, ca sa nu creada ca nu stiti despre ce e vb) au acolo un "+". Cereti-i celui care va suna sa apese pe acel +, o sa devina "-" si nu veti mai fi contactati.

#15
old_jhon

old_jhon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 17.05.2009

View Postgumball3000, on 29 martie 2013 - 12:56, said:

Iti cumperi smartphone cu android si le pui numerele pe lista neagra.

Cea mai buna solutie.

View Postwarchilde, on 27 aprilie 2013 - 14:36, said:

Nu este ilegal.
Dar, puteti frumos, civilizat, ca atunci cand va suna, sa le spuneti sa va scoata din baza de date. Daca nu stiu cum, va zic eu sa le puteti spune: in partea dreapta sus a ecranului (a programului in care lucreaza ei, ca sa nu creada ca nu stiti despre ce e vb) au acolo un "+". Cereti-i celui care va suna sa apese pe acel +, o sa devina "-" si nu veti mai fi contactati.

Nu merge. Cand nu le-am raspuns intr-o zi de 3 ori la numerele de RDS, m-a sunat cred ca un fel de "sefa" cu un nr. Orange si m-a intrebat expres daca vreau sa ma scoata din baza de date, am spus un DA hotarat, si surpirza peste o luna iar ma suna. De atunci aplic prima metoda.

Am adunat si vre-o 6 numere de telefon de la ei, daca le vrea cineva pentru BlackList PM.

Edited by old_jhon, 11 May 2013 - 12:00.


#16
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013

View PostWzzz, on 29 martie 2013 - 12:03, said:

Nu poti sa ii Posted Image ?
Eu asa as face.Posted Image

#17
diavloo

diavloo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 19.01.2009
Chiar ieri m-au sunat si pe mine sa-mi faca o oferta de "nerefuzat" . O tigaie(nu-i zic numele ca nu facem reclame aici), o patura sau pilota ce mama supararii o fi, si o oala sub presiune la doar 529 de lei. Bucurie mare. Transportul e gratuit si imi mai da si un blender cadou. Exact ca si initiatorul, am cumparat o data 2 tigai de la ei, si de atunci tine-te nene. Problema a fost ca eu am intrebat-o pe madama respectiva cat costa faimoasa tigaie si imi spune ca doar 99 de lei de la 149 de lei. Eu erm cu site-ul deschis in fata si ii zic ca pe site e o reducere de 47 % si ca acolo costa 79 de lei. Ups. S-a incurcat putin fatuca, dar sunt descurcarete si imi zice: pai stati sa va explic, aia la care va uitati dumneavoastra e din teflon, noi vo dam pe aia ceramica, doamne ce incurcatura era sa facem(si radea ca Boua(a se citi vaca) la poarta noua). I-am zis sa ma sune azi dupa 10 ca nu sunt hotarat. Si deja am vreo 7 apeluri de pe vreo 3 numere care incep cu 0372..... Daca aveam cartela le raspundeam si ii tineam de povesti sa fac minute Posted Image)))

LE: Scuze, abia acum am vazut cand a fost postat ultimul mesaj.

Edited by diavloo, 10 October 2014 - 11:13.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate