Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

LAPTOP I5 cu placa video dedicata

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#37
shadowgign2

shadowgign2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 01.06.2008
Cum omul este sucit, asa sunt si eu. Sunt in dilema.

1.   http://www.flanco.ro...b-argintiu.html
2.   http://www.flanco.ro...-1gb-linux.html
3.   http://www.altex.ro/...-7670m-free-dos

Care dintre cele 3 ar fi mai bun?

#38
priderzaur

priderzaur

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,309
  • Înscris: 26.02.2010
Toshiba -> 200 lei in plus, 2GB RAM in plus, 140GB in plus la HDD si HDD extern cadou
Dell ->calitate mai buna, ecran mai bun, un USB in plus

Tu decizi. Nu ia altcineva astfel de decizii in locul tau.

#39
shadowgign2

shadowgign2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 01.06.2008
Decizie grea. Dar cele doua dell-uri, par identice. care ar fi diferenta?

Edited by shadowgign2, 06 June 2013 - 15:41.


#40
priderzaur

priderzaur

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,309
  • Înscris: 26.02.2010
Mi se par identice si mie.
Nu-mi mai amintesc toata discutia si trebuie sa plec putin, nu pot sa citesc tot, insa eu as merge pe
http://www.pcgarage....635m-2gb-black/

Ai constructie buna, tastatura superba, ecran anti-glare, tot i5 Ivy M, GT635M (mai buna decat 7670M si nu dai de eventualele probleme de drivere ale AMD), 8GB RAM, camera 720p si rucsac cadou.
Alta varianta ar fi http://www.pcgarage....635m-2gb-brown/ , dar pierzi calitate pentru 500GB.

Edited by priderzaur, 06 June 2013 - 16:30.


#41
shadowgign2

shadowgign2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 01.06.2008
La Lenovo as spune pas. Si as vrea sa cumpar dintr'un magazin fizic. Pe astia de la domo, flanco, emag, altex, media galaxy ii cunosc personal, deci 1. am pe cine sa trag de urechi daca ceva nu iese bine 2. sunt prieten cu ei si daca se intampla ceva cu produsul, nu ar ezita sa ma ajute

#42
priderzaur

priderzaur

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,309
  • Înscris: 26.02.2010
Nu vad de ce-ai spune pas la un Edge cu pret bun, dar nu ma bag in preferintele tale cu firmele (ceva ce n-am inteles niciodata).

La naiba, ii stii pe toti?
Cat despre ajutor...n-au ce face ei. Daca se strica, nu se baga ei in nimic ca s-ar putea sa primeasca vreun cap in gura (la figurat). Tot trimitere la furnizor/service autorizat o sa faca si ei.

Stricat Lenovo Z570 -> nu se mai deschidea in niciun fel, ca si cum incercam sa deschid un laptop fara baterie si nebagat in priza ->  sunat la lenovo, trimis prin curier, dus la service, venit dupa 10 zile (BIOS UPGRADE; cum cacat l-au facut ei fara sa se deschida nu stiu), mers o saptamana, stricat iar, aceleasi simptome, trimis iar, venit in o saptamana (placa de baza schimbata) -> functioneaza de peste un an ireprosabil. Magazinul nici nu stie ce s-a intamplat. Daca era sa ii bag si pe ei la mijloc, mai pierdeam cateva zile, ei fiind "intermediar".

#43
shadowgign2

shadowgign2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 01.06.2008
Nu ma intreba  ca nici eu nu o sa stiu ce sa iti raspund cu privire la "preferinte brand". Na, pitici pe creier, cred Posted Image.

Fiind niste "bani mai multi", as ezita sa iau de pe un site gen pcgaraje sau evomag pt ca nu am avut contact cu ei si nici nu am vreun magazin/reprezentant in zona unde locuiesc. Dar in ceea ce priveste domo, flanco, altex, mediagalaxy, emag, magazinele sunt in oras, sefii de magazine ii stiu deci na, este mai sigur asa. Nu ca ar fi cine stie ce, dar daca sunt probleme cu service-ul, cum auzisem pe forum aici ca ar fi pe la pcgaraje, pcfun etc, am pe cine sa trag de urechi fizic. Ca asa dau telefon si la pcgaraje sau le trimit mailuri, insa altceva e cand vorbesti cu omul in fata.

Ce spui? Daca ar trebui sa il cumperi pt tine, pe care l'ai alege dintre cele 3?

Edited by shadowgign2, 06 June 2013 - 18:11.


#44
priderzaur

priderzaur

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,309
  • Înscris: 26.02.2010
Pai....
1) n-am nevoie de HDD extern (am unul si nu il folosesc adica)
2) 140GB in plus pe HDD pt mine sunt inutili, abia umplu 500GB; nu stochez; vad/joc si apoi sterg
3) 2GB RAM in plus sunt utili, dar prefer sa dau 150 lei pe viitor si sa iau 4GB si gata balciul
4) Garantia NO MATTER WHAT se poate dovedi foarte utila, daca stii ca nu esti cel mai grijuliu sau daca risti sa ti se fure (bine, aici e mai complicat, trebuie si sa confirme politia ca a fost furat)
5) Butonat toshiba si dell din seriile alea -> Toshiba da impresia de ieftin, dell chiar impresioneaza pentr un laptop 'budget'

Cu alte cuvinte: iei dell-ul si mai iei o placuta de RAM si iei cam ca la Toshiba, mai calitativ, dar fara HDD extern si cu 140GB in minus la HDD intern. Tu stii cata nevoie ai de spatiul ala.
http://www.pcgarage....z-cl11-premier/
Vezi pe unde mai gasesti; habar nu am daca au si pe la altex/domo asa ceva. La emag ar trebui sa aiba.
LE: acuma vad - http://www.pcgarage....bulk-pc3-12800/
Eu as da comanda de asta cat inca e la 115 lei :)).

Edited by priderzaur, 06 June 2013 - 19:26.


#45
shadowgign2

shadowgign2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 01.06.2008
caut ceva pe youtube, un review, as vrea sa vad putin dell cum arata. daca gasesti ceva posteaza te rog.
Aa.. si inca ceva, nu specifica, dellu vine cu o sg placuta de 4gb, sau sunt ocupate sloturile amandoua cu cate 2gb?

#46
priderzaur

priderzaur

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,309
  • Înscris: 26.02.2010
Sunt 100% sigur ca e o placuta. Oricum, poti intreba (desi Flanco si raspunsurile pe mail....s-ar putea sa astepti). N-am mai vazut laptop cu 2x2GB de ceva timp.

#47
shadowgign2

shadowgign2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 01.06.2008
ms.

Acum am vazut si semnatura ta Posted Image bun asa. E bine cand exista oameni care sunt dispusi sa ofere sfaturi

Edited by shadowgign2, 06 June 2013 - 20:55.


#48
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,759
  • Înscris: 09.05.2005
@shadowgign2 iti recomand sa faci comanda online cu transport prin curier, daca nu esti multumit de produs ai 10 de zile la dispozitie (prin lege) sa testezi produsul, sa-l trimiti inapoi si sa recuperezi banii. Daca mergi si cumperi direct din magazin pierzi acest avantaj.

P.S. Uite un review la Dell Inspiron 5520.

Edited by LensFlare, 07 June 2013 - 05:01.


#49
shadowgign2

shadowgign2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 01.06.2008
ms, bun review, m'a convins ca ar fi o alegere buna ;)

#50
mateiuli

mateiuli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,027
  • Înscris: 07.08.2006
Am si eu o intrebare despre Thinkpad E530... prin toate review-urile de pe net vad ca se zic numai cuvinte bune, mai putin cand e vorba de display... am vazut ca are o luminozitate slaba... chiar asa e, deranjeaza cu mult indoor/outdoor?

#51
priderzaur

priderzaur

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,309
  • Înscris: 26.02.2010
Fiind ecran mat, nu cred ca-i asa deranjant

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate