Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Coplatitor-persoana care nu este ruda de gradul 1

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
cosmin_floo

cosmin_floo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 01.03.2012
Salutare,

Doresc sa ma inscriu si eu la acest program , alaturi de viitoare sotie(momentan nu exista niciun act intre noi), si-am observat ca sunt doar cateva banci care accepta ca si coplatitor persoane care nu sunt rude de gradul 1.

Printre ele ar fi Millenium Bank, Leumi , Banc Post sau BCR(doar ca ei dau numai in lei, ceea ce nu ma intereseaza).

Ma puteti ajuta cu vreun sfat, parere in alegerea celei mai potrivite banci?

Multumesc anticipat

#2
Dodo03

Dodo03

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 13.03.2007
Este greu,astazi am fost si eu prima data la banca pentru obtinere credit si am fost la Milenium. Eu raman la ei sau Alpha Bank! Mi-au spus de codebitor care nu este ruda de gradul I dar pe mine nu ma intereseaza.

#3
lx16

lx16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 25.12.2012
La BRD sigur nu accepta codebitor care nu este ruda/sot. Stiu ca majoritatea bancilor resping un astfel de dosar pentru ca este un risc prea mare pentru banca, si in general banca isi ia riscuri cat mai mici.

#4
euggen223

euggen223

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.07.2013
Buna ziua,

Nu stiu daca este ok unde scriu. Daca nu, rog un moderator sa mute topicul in alta parte. Multumesc!

Ma confrunt si eu o problema destul de nasoala din care vreau neaparat sa ies...
In urma cu aprox 6 ani de zile am ajutat niste cunostinte pentru un credit pe o perioada pe 30 de ani, ei spunandu-mi ca in max 2-3 ani il achita. Evident ca nu s-a intamplat ceea ce isi propusesera si a ramas si in ziua de azi cu acel credit, la care eu sunt codebitor.
Nu stiu cum s-a intamplat dar pana acum nu apaream in biroul de credit ca as fi coplatitor la creditul lui... lucru care in mare a fost ok... de vreo 2 saptamani, insa, apar si eu in biroul de credit, iar eu chiar ma pregateam de a-mi face un credit (destul de maricel).
Am fost de am vb cu el sa rezolve, sa gaseasca o solutie pentru a ma scoate ca si coplatitor de la creditul lui. I-am dat solutii sa gaseasca un alt codebitor, sa isi vanda apartamentul si sa achite creditul, sau fata lui, care e tanara, sa isi faca un credit prima casa si sa le cumpere apartamentul.
Nu vrea in niciun mod sa reactioneze...
Ce cale exista pentru a scapa din tampenia pe care am facut-o???

Multumesc,

#5
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,985
  • Înscris: 18.12.2007
Nu apareai pentru ca probabil inca nu era cazul sa se indrepte cu recuprerarea restantei catre codebitor.
Nu ai decat doua solutii: gasesti pe cineva care sa preia datoria in locul tau sau o achiti tu.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate