Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

reglaj inchidere geam tamplarie pvc

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
ZorbaGrecu

ZorbaGrecu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,450
  • Înscris: 17.12.2012
asa este; il regleaza stg si dr, insa  mi-l apropie de lat cu balamaua, chiar da o face din lateral si nu perpendicular cum doresti. Poti si scoate rama din balamaua de jos si sa vezi ce-i cu ea. Este simplu pentru cine a mai facut treaba asta.
De aia ti-am zis eu sa ai o scula buna, se rup porcariile in balamale sau nu agata deloc. Ai Rehau?

Edited by ZorbaGrecu, 23 March 2013 - 13:56.


#20
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
in ultima poza se veze un buton cu suprafata capului orizontala. Ala are o linie pe el si o gaura pentru torx. este un surub cu excentric. Cu ala trebuie sa te joci. Pentru a regla cat trage geamul pe toc invarti de el incet pana isi da drumul si dupa te uiti atent la coltul geamului cum se misca spre axul balamalei.

#21
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,971
  • Înscris: 06.01.2006
ZorbaGrecu, nu e rehau, am cumparat apartamentul cu geamurile montate, pe feronerie scrie GU
multumesc Super Chief, este exact ceea ce voiam, la surubul ala de sus ma gandeam si eu ca ar fi ultima sansa

#22
mitre

mitre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,167
  • Înscris: 03.09.2006
Salut .... am si eu o problema similara. A niste geamuri si o usa puse de 3 ani. gealan. nu le-au reglat la montaj, pana m-am mutat nu am vazut iar cand au venit nu au facut ce treaba ma asteptam. adica ...
La usa .... Dubla cu o latura care se deschide si se fixeaza cu blocatori sus si jos ... problema s-a cam rezolvat. poate ar trebui un pic ridicat coltul de sus dar asta in ultima instanta.
roblema este insa la  2 geamuri de 160 h. unul inca daca apas cu mana pe marginea lui se inchide dar celalalt in schimb se vede feroneria de inchidere la manerul de inchidere este cred putin curbat spre interior. o sa pun poze dar maine. Intrebarea mea este daca am vreo sansa sa il reglez. baietii nu mai vin decat contra cost si nu as da bani sa nu faca nimic mai ales ca sunt la 20km de oras. Se mai poate eventual pune un punct de inchidere sau nu?
merci mult.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate