Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

S4 Mini - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
2052 replies to this topic

#2035
pand3mic

pand3mic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 04.07.2015
Am avut inainte de a trece la j5 2015, un s4 mini i9195. De j5 nu sunt prea multumit (nu l-am indragit deloc de când l-am cumparat) si as vrea sa ma intorc la vechiul s4 mini care mi-a ramas la suflet (a fost ingrijit, nesolicitat). Eu il folosesc doar pentru chat, WhatsApp, Facebook si Instagram (si functia de telefon, bineinteles). Vreau sa stiu daca merita sa ma intorc la el, tinand cont ca e root-at deja si ii voi pune un rom custom. Acum il foloseste mama si de aia vreau sa stiu daca e sau nu o alegere inspirata.

Edited by pand3mic, 03 April 2017 - 13:42.


#2036
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,120
  • Înscris: 06.02.2011
Salutare,
Detin S4 mini I9195i cu adroid 4.4.4 de vreun an, de curand am primit un mesaj cu update de software. Merita sa fac acest update sau o sa ma trezesc cu bug-uri si alte minuni care incetinesc telefonul? Nici macar nu spune ce versiune va instala. A facut careva acest update?
Multumesc anticipat!

#2037
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010
Cel mai probabil este vorba de update de securitate sau aplicații samsung.
Pentru android oficial se face update cu Kies.

#2038
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,120
  • Înscris: 06.02.2011

View Postjobist, on 13 aprilie 2017 - 22:40, said:

Cel mai probabil este vorba de update de securitate sau aplicații samsung.
Pentru android oficial se face update cu Kies.
Multumesc de raspuns, intr-adevar are doar vreo 46MB deci nu cred ca e urmatorul android... insa se lauda cu peformanta crescuta bug fixes si alte nebunii. Eu sunt multumit de cum functioneaza telefonul acum, ajuta la ceva acest update, e posibil sa-l faca sa se miste mai greu?

#2039
IonutCrg

IonutCrg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 19.01.2017
Salut!
Scuzați off-topicul
Am un S4 mini care mergea până adineauri, mi-a apărut deodată asta cu "se instalează actualizarea..." și apoi îmi dă eroare.
Am incercat să intru în recovery dar mă dă direct tot aici. Ce i-aș putea face?Attached File  IMG_20170529_153832.jpg   96.26K   34 downloadsAttached File  IMG_20170529_153853.jpg   89.5K   35 downloads

#2040
Yukoto

Yukoto

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 11.09.2012
Dai o reparare cu Kies pe calculator. Dar sa stii ca pierzi toate datele din el..

#2041
IonutCrg

IonutCrg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 19.01.2017

View PostYukoto, on 20 iunie 2017 - 16:38, said:

Dai o reparare cu Kies pe calculator. Dar sa stii ca pierzi toate datele din el..
Chestia e că nu-l mai recunoaște când îl conectez la USB
S-a cam dus...

#2042
Yukoto

Yukoto

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 11.09.2012
Trebuie sa-l recunoasca. Instaleaza driverele pentru telefon samsung, le ai incluse in installer-ul kies.

#2043
IonutCrg

IonutCrg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 19.01.2017

View PostYukoto, on 22 iunie 2017 - 22:02, said:

Trebuie sa-l recunoasca. Instaleaza driverele pentru telefon samsung, le ai incluse in installer-ul kies.
O sa incerc când o sa am acces iar la un calculator, al meu s-a dus.
Merci mult. :D

#2044
ionutsy

ionutsy

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 27.05.2017
Va salut.am instalat de curand pe un s4 mini,rom I9195UBUBNE2_I9195ZTOBNE2_pentru ca nu prea tinea bateria cu kitkat.problema e ca am vrut sa ii pun un modem de europa-I9195XXUBNB3.tar si nu este compatibil.dupa instalarre nu vede sim deloc.nici sunet nu are.Iam pus din nou rom de brazil si merge,are ceva daca nu ii pun modem de europa?adica poate sa radieze ca in brazilia?pentru ca in brazilia s4 mini are valori „sar„ mai mari ca la noi.multumesc

#2045
ionutsy

ionutsy

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 27.05.2017
Poate stie vreun cunoscator?

#2046
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010
Dacă eşti din Bucureşti, mergi cu el la Samsung(Apaca) - metrou Politehnică.
De când îl ai? De unde l-ai cumpărat? Mai e în garanţie?

#2047
ionutsy

ionutsy

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 27.05.2017
Sunt din jud.iasi.il am de 2 luni cumparat de pe olx sh.nu mai este in garantie.telefonul merge foarte bine.semnal bun bateria 4 zile fiindca iam pus si kernel pentru baterry drain.Voiam sa stiu pentru mine daca ar radia mai mult cu softu bubne2 brazil.desi nu cred ca ar avea cum..

Atat timp cat telefonul foloseste releele din Romania si nu din Brazilia banuiesç....as fi vrut o confirmare totusi

#2048
biankapc

biankapc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 02.11.2017
Atata timp cat telefonul e deblocat nu vad ce probleme ai putea avea daca tie iti merge firmware-ul de Brazilia corect.

#2049
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010
Să-l foloseşti sănătos! 9195 este LTE.
Dacă merge bine şi bateria ţine, lasă-l încolo de "sar" că din ce am văzut pe-aici nu mai apare în discuţii.
Ce android are? 4.4.2? 4.2.2?

#2050
biankapc

biankapc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 02.11.2017
I9195UBUBNE2_I9195ZTOBNE2 = 4.2.2

#2051
ionutsy

ionutsy

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 27.05.2017
4.2.2-multumesc

#2052
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,362
  • Înscris: 06.11.2014
Dupa o lunga vreme in care a stat aruncat intr-un sertar, am redescoperit S4 Mini LTE. Exista inclusiv Android Oreo via LineageOS 16 pentru vechitura asta si, culmea, e functional :))

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate