Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Motorola Atrix 2

- - - - -
  • Please log in to reply
115 replies to this topic

#19
chivairinel

chivairinel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 25.02.2010
@Adri28 ai luat husa de pe net? Daca da, poti sa pui un link cu locul de unde ai cumparat-o?
Despre telefon am si eu aceeasi impresie, cred ca si ceilalti detinatori. :) Este un telefon foarte bine construit, are o baterie bunicica, buton dedicat pentru camera (ceea ce e cam rar la telefoable cu android), un ecran care, zic eu, se vede mult mai bine decat foarte multe telefoane si se misca foarte bine. Nu am intalnit pana cum nici o eroare, nu s-a blocat niciodata si nici sa se restarteze din senin cum se intampla pe la alte marci. Pur si simplu nu simti nevoia ca ai nevoie de mai mult sau ca vrei mai mult. Singura "buba" e ca la varianta ME865 inca nu se poate face root pe ICS dar din moment ce nu prea simti nevoia de modificari majore, asta nu-i chiar o mare problema.
Eu nu sunt la primul telefon cu android iar "frumusetea" android-ului o descoperi in timp.

#20
Adri28

Adri28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 13.04.2010
Husa pentru Atrix 2 am cumparat-o dintr-un magazin de la mine din oras, nu de pe net. Dupa cum am mai spus, husele dedicate pentru Samsung Galaxy S2 se potrivesc si pentru Motorola Atrix 2. Motorola Atrix 2 chiar este un smartphone bun, am citit mai multe review-uri despre el pe mai multe site-uri straine de specialitate care l-au testat si a luat 4 stele din 5.

#21
chivairinel

chivairinel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 25.02.2010
Poti sa pui niste poze cu telefonul in noua husa? :)

#22
raluca_du

raluca_du

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 01.04.2013
E husa de tip pouch? De tipul asta am si eu e luata de la un magzin cu accesorii, din piele ecologica, vreo 50 de lei.

#23
chivairinel

chivairinel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 25.02.2010
Va rog, puneti si niste poze! Posted Image

#24
raluca_du

raluca_du

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 01.04.2013
poze facute cu propriul Motorola Posted Image...dupa cum ziceam sunt luate de la un stand dintr-un mall...IQBOX....am intrat si pe site ul lor, dar online nu le-am gasit. Eu mi-as dori una de tipul bumper...dar alea cred k nu se vor gasi niciodata in Ro, asa k cel mai probabil o sa fac comanda pe ebay.uk., ujnde am vazut la cateva lire Posted Image


[sharedmedia=core:attachments:1145499]


Posted Image

Edited by raluca_du, 16 April 2013 - 14:59.


#25
Adri28

Adri28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 13.04.2010
[ http://s21.postimg.org/mf4tzdhwn/M_A2_a.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://s24.postimg.org/68sv20cud/M_A2_b.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Poftim.

#26
chivairinel

chivairinel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 25.02.2010
Multumesc pentru poze! Din acestea se gasesc destul de multe, credeam ca e vorba de un alt tip de huse, tocmai de aceea am cerut si poze :)

#27
raluca_du

raluca_du

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 01.04.2013
Neata! Nu inteleg de ce nu mi merg pozele....anyway ..husa mea seamana cu cea de sus , doar k are fir pt scoaterea telefonului.

#28
guru

guru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 20.02.2006
Cineva mai devreme intreba de difetentele dintre mb si me. Din cate am citit pe net la partea hardware difera procesorul la me e de 1G iar la mb e de 1,2G.
Stie cineva cum pot sa fac apel video sau cum sa-i instalez flashplayer?

#29
chivairinel

chivairinel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 25.02.2010
Se pare ca pentru varianta ME exista o varianta oarecum oficiala de android JB. Mai multe detalii gasiti aici
Cand o sa am ceva timp o sa-l incerc

#30
httpsuser

httpsuser

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 13
  • Înscris: 13.10.2012
Salutare, ma bate gandul sa-mi iau acest telefon si vreau sa va intreb daca trebuie neaparat folie de protectie/husa pentru a nu se zgaria daca il tin langa chei si daca sunteti multumiti de pozele si filmele facute cu el - am vazut pe youtube ceva sample-uri, insa nu in genul care ma interesa, si anume filmari si poze de copii de la 2 - 3 metri distanta.
Multumesc.

#31
chivairinel

chivairinel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 25.02.2010
Iti trebuie protectie daca o sa-l tii cu chei sau orice alte obiecte dure chiar daca are gorilla glass. Dar si daca iti intra praf sau alte paricule dure (gen nisip) trebuie sa-l protejezi si cu folie si cu husa. Daca iti intra nisip in husa tot se zgarie in timp.
Pozele si filmuletele ies foarte bine. Chiar azi am facut comparatie cu Samsung S3 si trebuie sa recunosc totusi ca S3-ul face pozele mai bine dar nu este o diferenta prea mare, insa se vede. Asta avand in vedere ca ambele au camera de 8mp dar stim cu totii ca acesti megapixeli conteaza prea putin si cu mult mai mult conteaza senzorul. Pe partea video diferenta mi s-a parut mai mica dar tot mai bine a iesit S3-ul. Poate aceasta impresie o aveam si din cauza rezolutie diferite a telefoanelor; nu am incercat sa vedem pozele si filmuletele pe ceva neutru, gen un tv full HD dar totusi tind sa cred ca S3-ul este mai bun pe aceasta parte. Toate aceste comparatii le-am facut la lumina zilei, nu am facut teste si noaptea.
Una peste alta, avand in vedere pretul acestui telefon (mai ales acum ca a mai scazut) se merita din plin sa-l cumperi. Iar pe ICS pot sa-ti spun ca merge extraordinar de bine, de cand i-am facut update nu am intalnit nici o eroare, blocare, restart sau orice altceva, tot timpul a mers "ceas"!

#32
bodo3love

bodo3love

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 04.02.2009
Am revenit cu informatii noii..In legatura cu husele pt ME865 am facut comanda pe e-bay si tocmai mi-a ajuns o parte din comanda fiind screen prottector si o husa care e super dedicata modelului acestuia ceea ce va si recomand sa luati cu incredere de pe e-bay ca in tara asteptati mult si bn pna apare plus ca e mai ieftin si de calitate pot sa spun ca tel meu acu e transformat complet arata super cu noua husa si mai astept inca doua plus cablu hdmi mini ce tre sa apara  si in legatura cu filmuletele hd leam testat pe  tv lcd full hd si pot spune ca se vede si se aude super inca nu stiu ce fel se vede s3 ca comparatie da eu unu am fost fff multumit de claritate.Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image In romania poate nu e asa renumit telefonul da ce am citit pe forumurii multii spun ca e un super tel la un pret super acesibil

#33
alexr238

alexr238

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 31.03.2013

View Postbodo3love, on 29 aprilie 2013 - 20:30, said:

Am revenit cu informatii noii..In legatura cu husele pt ME865 am facut comanda pe e-bay si tocmai mi-a ajuns o parte din comanda fiind screen prottector si o husa care e super dedicata modelului acestuia ceea ce va si recomand sa luati cu incredere de pe e-bay ca in tara asteptati mult si bn pna apare plus ca e mai ieftin si de calitate pot sa spun ca tel meu acu e transformat complet arata super cu noua husa si mai astept inca doua plus cablu hdmi mini ce tre sa apara  si in legatura cu filmuletele hd leam testat pe  tv lcd full hd si pot spune ca se vede si se aude super inca nu stiu ce fel se vede s3 ca comparatie da eu unu am fost fff multumit de claritate.Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image In romania poate nu e asa renumit telefonul da ce am citit pe forumurii multii spun ca e un super tel la un pret super acesibil
Salut .Poti sa postezi aici te rog  link-ul cu produsul / vanzatorul de la care ai achizitionat husa si screen protector-ul? Sau eventual daca ai mai putea comanda un set si pentru mine ? (contracost desigur). Mersi frumos.

#34
bodo3love

bodo3love

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 04.02.2009
Sunt ff multe linkuri cu huse ai acessori dedicate acestui telefon sfatu meu e sa iti faci un cont pe ebay tre sa ai un card bancar cu ceva banii pe el automat ti se face si cont pay pall e o siguranta ca nu iei teapa e bn sa fi atent sa urmaresti calicativul useru-lui care ti trimite comanda  si in doua saptamani ajunge acasa la usa gasesti si cu free shipping eu asa am dat rabdare sa ai ca in rest se merita eu cu 12 dolari miam luat 4huse 3 screen protector si cablu hdmi mini  care numai asta la noi e 12 dolari ceea ce pot spune ca am facut o afacere super profitabila si de calitate deci care vreti sa va luati va recomand sa va faceti cont pe ebay.uk si cautati apoi comanda sa o faceti de pd ebay.com ca sa platiti in dolari si nu in lire ca e mult mai iefin in dolarii..Mult succes

#35
alexr238

alexr238

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 31.03.2013
Am inteles.Mersi pentru informatii.O sa caut si eu atunci sa vad ce gasesc. Inca ceva cardul trebuie sa fie in dolari sau se poate face o conversie din lei in dolari. Intreb pentru ca nu am mai cumparat cu cardul din afara si vroiam sa stiu cum se procedeaza.

#36
chivairinel

chivairinel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 25.02.2010
atunci pune si tu o poza - doua cu noua husa :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate