Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nici hackerii nu mai sunt ce-au f...

Arici in curte

Telefoane achizitionate de pe OLX

Incalzire pardoseala slim (renova...
 Probleme echitatie amatori

Scurgere chiuveta -> teava co...

Trigger Warning (2024)

Pareri cartiere/zone in care ati ...
 Care este culoarea normala de soia?

Comertul cu arcuri si arbalete

Masini pe benzina usor pretabile ...

Am primit facturi dupa ce am renu...
 Camere video, supraveghere curte....

Epilator care nu smulge puful

Realizare comanda pompa submersib...

Covorase scari/trepte

Program automat de trimitere declaratii catre ANAF

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

potae

potae

Sorosist frumos si liber

• Grup: Senior Members
Pai trimite-le manual... nu trebuie sa platesti nimic. E economie de piata, cerere si oferta... cumpara cine are nevoie si considera ca merita.

Bandit

Bandit

Active Member

• Grup: Members
@softproeuro
Va multumesc pentru raspuns si va apreciez munca si interesul pentru astfel de programe. Insa eu ma refeream la aplicatia 4secunde, nu la aplicatia dvs. Expert394 Plus, despre care nu am gasit informatii cu privire la pret.
Poate, cu aceasta ocazie mi-l si spuneti.
In realitate, declaratiile ce trebuie depuse lunar sunt mai putine, deoarece nu toate au salariatii si majoritatea au perioada trimestriala pt D100,300,394. Deci la trimestru (adica o data la 3 luni) ar fi ceva mai multa munca.
Nu am gasit informatii (poze/demo) despre acel portal de care spuneti, dar va spun din experienta, ca verificarea recipiselor dupa erori se face foarte simplu si prin aplicatia gratuita Clif (dureaza 2 secunde/recipisa si nu trebuie decat sa dai click pe sageata pentru a trece la urmatoarea recipisa).

Deci, daca vreti parerea mea, mi se pare mult 150 lei/luna pt. 40 de firme/100 declaratii. Ca sa le trimit manual, imi ia maxim o ora, cu tot cu generarea, aplicarea semnaturii si listare.Doar trimiterea in sine, descarcarea si verificarea recipiselor, luandu-mi max.15 minute.
Dar hai sa zicem ca dureaza o ora... Daca as angaja pe cineva care sa le trimita in locul meu, cu program de lucru, de o ora pe luna, m-ar costa mult mai putin si sa va explic de ce.
In acest domeniu, salariul mediu este undeva intre 1200-1500 lei, adica 7-9 lei/ora.
Deci, sa pun pe cineva, m-ar costa undeva la 11-15 lei/ora cu tot cu taxe.
Hai sa zicem ca toata treaba dureaza 4 ore. Asta inseamna 50-70 lei.

Un pret corect, mi s-ar parea undeva la 100 lei/an.
Si singura aplicatie care se apropie de aceasta limita este Tdec (care costa 115 lei pt un nr. nelimitat de firme) https://www.g7.ro/tdec-comanda.php

Si deasemenea verifica automat starea recipisei.
[ http://www.g7.ro/img/tdec.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Deci, nu vreau sa o luati ca pe o critica, este munca dvs. si va respect pt asta, dar eu consider ca pretul este mult prea mare, in comparatie cu economia de timp castigata.

P.S. In comparatie, un program de contabilitate bun, de ex. SAGA, care stie sa faca mult mai multe, costa 350 lei/an.

@potae
Pai le trimit manual... am facut o observatie constructiva, zic eu. De aia e un forum si de aia s-au publicat aceste programe, pentru a primii un feedback.

softproeuro

softproeuro

New Member

Programe gen SAGA avem, dar nu vindem, de 20 de ani.

Multumim pentru comentarii, sunt extrem de utile. Ce facem noi in plus este ca ne uitam in recipisa, iar daca recipisa contine erori veti fi atentionat. Deci nu ne uitam doar la starea recipisei, ci si la continutul ei.

Nu stim daca alte softuri fac acest lucru. Clif sigur nu face, pt ca l-am descarcat si testat.

florin1975

florin1975

New Member

View PostBandit, on 21 octombrie 2014 - 18:13, said:

@softproeuro
Va multumesc pentru raspuns si va apreciez munca si interesul pentru astfel de programe. Insa eu ma refeream la aplicatia 4secunde, nu la aplicatia dvs. Expert394 Plus, despre care nu am gasit informatii cu privire la pret.
Poate, cu aceasta ocazie mi-l si spuneti.
In realitate, declaratiile ce trebuie depuse lunar sunt mai putine, deoarece nu toate au salariatii si majoritatea au perioada trimestriala pt D100,300,394. Deci la trimestru (adica o data la 3 luni) ar fi ceva mai multa munca.
Nu am gasit informatii (poze/demo) despre acel portal de care spuneti, dar va spun din experienta, ca verificarea recipiselor dupa erori se face foarte simplu si prin aplicatia gratuita Clif (dureaza 2 secunde/recipisa si nu trebuie decat sa dai click pe sageata pentru a trece la urmatoarea recipisa).

Deci, daca vreti parerea mea, mi se pare mult 150 lei/luna pt. 40 de firme/100 declaratii. Ca sa le trimit manual, imi ia maxim o ora, cu tot cu generarea, aplicarea semnaturii si listare.Doar trimiterea in sine, descarcarea si verificarea recipiselor, luandu-mi max.15 minute.
Dar hai sa zicem ca dureaza o ora... Daca as angaja pe cineva care sa le trimita in locul meu, cu program de lucru, de o ora pe luna, m-ar costa mult mai putin si sa va explic de ce.
In acest domeniu, salariul mediu este undeva intre 1200-1500 lei, adica 7-9 lei/ora.
Deci, sa pun pe cineva, m-ar costa undeva la 11-15 lei/ora cu tot cu taxe.
Hai sa zicem ca toata treaba dureaza 4 ore. Asta inseamna 50-70 lei.

Un pret corect, mi s-ar parea undeva la 100 lei/an.
Si singura aplicatie care se apropie de aceasta limita este Tdec (care costa 115 lei pt un nr. nelimitat de firme) https://www.g7.ro/tdec-comanda.php

Si deasemenea verifica automat starea recipisei.
[ http://www.g7.ro/img/tdec.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Deci, nu vreau sa o luati ca pe o critica, este munca dvs. si va respect pt asta, dar eu consider ca pretul este mult prea mare, in comparatie cu economia de timp castigata.

P.S. In comparatie, un program de contabilitate bun, de ex. SAGA, care stie sa faca mult mai multe, costa 350 lei/an.

@potae
Pai le trimit manual... am facut o observatie constructiva, zic eu. De aia e un forum si de aia s-au publicat aceste programe, pentru a primii un feedback.

Am plătit pe TDec 315 lei, pe perioada cât am valabilitatea semnăturii digitale, este un program foarte ok, lițe, și își face treaba, încarcă Facturile emise în Spv, ETransport, Declarații. Etc. Recomand

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate