Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Cum să șutezi bine de la distanță

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
DavidNr7

DavidNr7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 17.08.2011
După ce postez asta, parcă văd că apar ăștia cu: "Copile! Astea abia acum le-ai aflat Posted Image? Ești penibil Posted Image.". Răspuns: Există mulți care nu știau de acest lucru. Tutorialul este, în special, pentru cei care nu trag bine de la distanță.

După părerea mea, când tragi de la distanță este foarte bine să ții cont de o regulă simplă. Dar, înainte de asta vă zic eu de ce nu vă ies bine șuturile de la distanță: pentru că traiectoria piciorului vostru este o linie curbă. În caz că sunteți dreptaci, voi vă îndreptați piciorul inspre stânga și normal că ratați, iar pentru stângaci, tocmai inversul.
Eu vă indic de ce să țineți cont atunci când trageți de la distanță: trebuie să vă țineți piciorul exact înainte, acolo unde este poarta. Piciorul vostru trebuie să parcurgă o linie dreaptă, nu una curbă. Faceți tot posibilul să vă țineți piciorul fix înainte. Râdeți voi, râdeți!!! Eu de când știu această regulă dau numai gol. Nimeresc cu o precizie extraordinară. Îi las muți pe colegii mei. Au o ciudă pe mine de...
O singură dată am ratat folosind această tehnică. O dată din aproape 20 de încercări. Mie mi se pare foarte bună regula asta. Am tras și cu stângul în câteva rânduri și am dat numai gol. Eu care eram praf cu stângul, acum rup poarta în două.
Exersați și veți reuși! Mult succes Posted Image!

#2
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Du-te la Nationala bah, poate mai castigam si noi vreun meci.Posted Image

#3
gobi_staff

gobi_staff

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 30.06.2010
Sunt confuz...acum că am învățat asta ce trec în C.V? Jucător sau antrenor de fotbal ? :)

#4
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,980
  • Înscris: 24.02.2006
pui "geometru".

#5
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011

View PostDavidNr7, on 18 martie 2013 - 12:47, said:

Eu vă indic de ce să țineți cont atunci când trageți de la distanță: trebuie să vă țineți piciorul exact înainte, acolo unde este poarta. Piciorul vostru trebuie să parcurgă o linie dreaptă, nu una curbă. Faceți tot posibilul să vă țineți piciorul fix înainte.!
Si cum se suteaza ? cu spitul, siretul, cioaca  Posted Image  ? sau tibia ?!

#6
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,492
  • Înscris: 13.10.2010

View Posttom_1133, on 18 martie 2013 - 13:23, said:

cu spitul, siretul, cioaca  Posted Image  ? sau tibia ?!
Cu genunchiul de la piciorul ramei! Posted Image

#7
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
The cheama cumva Havard Rugland ?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jDwbjHV8jLo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#8
Ombilic

Ombilic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 01.04.2011
daca sutezi cum ai zis tu nu poti sa ii dai mingii efect.

#9
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

View PostOmbilic, on 18 martie 2013 - 14:46, said:

daca sutezi cum ai zis tu nu poti sa ii dai mingii efect.

eu i-am spus. si e lipsa de creativitate.

#10
beku111

beku111

    Membru legendar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,452
  • Înscris: 06.12.2012
inchizi ochii cand sutezi

#11
DavidNr7

DavidNr7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 17.08.2011
Da, ăsta e dezavantajul, nu poți da efect mingii. Chiar în filmulețul de mai sus apare cam ce vroiam eu să vă explic. Havard Rugland e rege la șuturi. Numai că acolo e vorba de rugby, nu de fotbal.
@tom_1133: Te apleci, ridici mingea cu capul, faci o săritură excepțională, apoi, în timp ce te afli în aer, faci ruleta și șutezi cu burta. Prinzi un șut de zile mari. Nici trei portari nu vor scoate mingea de acolo. Glumesc! Nu prea mai contează cu ce parte a piciorului șutezi, atâta timp cât ții cont de regula aceea. Sper că nu te-ai supărat pentru gluma aceea ;).

#12
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Ce onoare pe noi sa vina messi aici pe forum sa ne dea lectii :))

Eu nu ma laud cu precizie la suturile de la distanta mare, dar daca e pe poarta, ori e gol ori chemam ambulanta :D

#13
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View Postoauzor, on 18 martie 2013 - 23:25, said:

Ce onoare pe noi sa vina messi aici pe forum sa ne dea lectii Posted Image)

Eu nu ma laud cu precizie la suturile de la distanta mare, dar daca e pe poarta, ori e gol ori chemam ambulanta Posted Image

ambulanta pentru ce? ori te raneste vreo bricheta aruncata din tribune care-ti deranjeaza vreun fir de par?Posted Image

#14
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008

View Postandroholic, on 19 martie 2013 - 00:29, said:



ambulanta pentru ce? ori te raneste vreo bricheta aruncata din tribune care-ti deranjeaza vreun fir de par?Posted Image

Sa stii ca avem galerie mare. Cand joc eu titular se strang spectatori cat camp nou si santiago bernabeu la un loc.

#15
DavidNr7

DavidNr7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 17.08.2011
L-ai văzut pe Messi să tragă de la distanță? Din câte am văzut eu, el șutează doar când e aproape de poartă.
Eu nu am vrut să mă laud când am zis că prind șuturi foarte bune. M-am gândit că poate unii dintre cei care se mai uită pe-aici își doresc foarte mult să șuteze bine de la distanță. Le-am satisfăcut dorința ;).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate