Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

LG Nexus 5

- - - - -
  • Please log in to reply
15297 replies to this topic

#19
RaySefo

RaySefo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 17.06.2010
Nexus 4 nu are lag..

#20
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View PostRaySefo, on 18 martie 2013 - 21:20, said:

Nexus 4 nu are lag..
Super atunci, înseamnă că folosești kernelul pt a optimiza consumul bateriei de exemplu. Alte utilizări?

#21
RaySefo

RaySefo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 17.06.2010
Nu ajunge? si pt sunet , chiar i-am redus din voltaj si frecventa si tot n-am lag.

#22
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,035
  • Înscris: 10.04.2006

View PostHider141, on 18 martie 2013 - 11:35, said:

Personal nu mi se par deloc niste specificatii SF. Chipsetul Qualcomm800 e deja anuntat/lansat, ecrane asa mari cu rezolutie FullHD deja exista, memoria ram la fel, doar camera aia ce filmeaza la rezolutie 4k e o surpriza binevenita.
Ca idee, 52 de minute 4K ocupa cam 160 de GB. Sa pui un card de 16 GB la o camera care filmeaza 4K e o gluma proasta.

#23
digital67

digital67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 19.03.2008
Sunt curios daca telefoanele cu windows 8 au lag ,nu de alta, dar sunt pe sistemul de operare microsoft,care e pay ,poate ca atunci, ar trebui investit in S.O.(si nu in octocoarePosted Image )

#24
Blue_Eyed_Devil

Blue_Eyed_Devil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 27.10.2007

View Posttzotzolyno, on 18 martie 2013 - 19:34, said:

Hei pardon...am umblat pe altele echivalente gen S3 și am un Razr HD. Amândouă dacă scrolez prin app drawer în timp ce se instalează ceva mai pompos din Google Play au lag vizibil. În plus  S4 are un mic lag la scroll în video-uri, la fel și One X+ și alea cu procesoare Intel și tot așa. Dă-mi orice Android și ți-l fac să aibe lag. Arhitectura e problema.
Google Nexus are lag...și s-ar fi presupus să nu aibă.

A nu se consodera că urăsc Android, din contră îmi este foarte util dar mi se pare o risipă de resurse hardware inutilă.



1. Omul te-a intrebat daca ai folosit un NEXUS, iar tu vii cu exemple de telefoate ca NU sint Nexus. Deci ori nu ai priceput intrebarea, ori nu vrei sa o pricepi. Plus ca vreau si eu sa vad un alt OS de telefon, la care functioneaza perfect toate functiile in timp ce instalezi ceva mare din App Store (sau cum se numeste pe fiecare OS in parte). Sa nu mai mentionam ca pe iOS nici nu cred ca poti face asa ceva, din moment ce multitaskingul e o chestie SF.
Tocmai weekendul trecut am avut la dispozitie 3 Galaxy S3 pe care am putut sa le compar cu al meu Galaxy Nexus (inferior dpdv hardware). S3 are lag, Nexus nu are. Atat de simplu. TouchWiz iti omoara telefonul. Nu ma crezi? Citeste parerea unui expert:
http://www.theverge....departs-samsung

Quote

The Android developer believes that TouchWiz now "feels like it has been sent a few years back in time to the Froyo days."

Daca nici tipul asta nu stie ce vorbeste, atunci nu stiu cine are habar despre Android.

Cat despre lag in general, lucrez in IT de peste 10 ani, si daca e ceva ce stiu sigur e ca absolut ORICE sistem (ia un i7 cu 16 Gb de ram de ex) poate fi facut sa aiba lag si sa mearga prost. Da sistemul respectiv pe mana unui dobitoc needucat care da click pe toate linkurile care ii apar pe ecran si in max 2 saptamani vei avea un sistem care va fi aproape imposibil de folosit.
Ca sa fac o analogie mai usor de inteles de cei care nu au prea multa experienta in IT, poti sa iti cumperi orice masina mica vrei tu, daca legi o remorca de 20 de tone in spatele ei nu ai nici o sansa sa faci liniute in sub 10 secunde Posted Image.

2. Legat de ultima afirmatie: ti-ai cumparat cumva forum si noi nu stim? Poate ar fi cazul sa ne luminezi. Nu de alta, dar daca e proprietatea ta privata sa stim sa nu o incalcam. Altfel invata ce e ala bun simt si vorbeste civilizat.

#25
HLG

HLG

    Like a baws!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,100
  • Înscris: 08.07.2007

Quote

The Korea Times reports that “the consumer electronics arm of LG Group is working with Internet-giant Google to make another Nexus-branded Google Android smartphone.” LG produced the current Nexus 4 and rumors suggested they would also produce the “Nexus 5″, but this is the first report which openly states LG is making another Nexus smartphone.
If this report is true, we would expect to see the next Nexus smartphone around October. This is when we hear LG will debut the Optimus G 2, and we speculate that their next Nexus will based on this device (just like the Nexus 4 was based on the original Optimus G).
Link.

#26
HLG

HLG

    Like a baws!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,100
  • Înscris: 08.07.2007
Noul Nexus apare in filmuletul de prezentare al noului Android, 4.4 KitKat.
Se pare ca tot LG va fabrica noul model (asa cum era de asteptat).

[ http://cdn.slashgear.com/wp-content/uploads/2013/09/newnexus-1-580x328.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://cdn.slashgear.com/wp-content/uploads/2013/09/nexus-5-580x397.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7GGEbNVG9O8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#27
Shade14

Shade14

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 10.02.2007
Pff, chiar speram sa aiba un ecran mai mic, nu mai mult de 4,7". Asta e Posted Image.

Edited by Shade14, 04 September 2013 - 09:54.


#28
HLG

HLG

    Like a baws!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,100
  • Înscris: 08.07.2007
Apar detalii despre noul Nexus.

Quote

The phone will feature a 4.96-inch screen, it is 131.9mm tall and 68.2mm wide
The Nexus 5 will be using Qualcomm’s Snapdragon 800 CPU and a 2300 mAh battery.
Bluetooth 4.0, NFC and dual-band WiFi 802.11 b/g/n/ac,  wireless charging and it will have a non-removable back plate.
And it is running Android 4.4, Kit Kat.


[ http://androidandme.wpengine.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2013/09/LG-Nexus-5-mockup-630-630x556.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#29
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostShade14, on 04 septembrie 2013 - 09:54, said:

Pff, chiar speram sa aiba un ecran mai mic, nu mai mult de 4,7". Asta e Posted Image.

De ce? Un ecran mai mare intr-un corp de aceeasi dimensiune nu inseamna un telefon mai mare. Si cum ecranul e cel mai important lucru dintr-un "telefon inteligent", mi se pare foarte buna maximizarea lui intr-un corp de aceeasi dimensiune.

#30
buntom

buntom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 11.02.2011
are dimensiunile unui G,ba chiar N5 este mai ingust cu 0.7 mm decat G conform specificatiilor, de grosime se stie ceva?

Edited by buntom, 09 September 2013 - 14:18.


#31
Shade14

Shade14

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 10.02.2007

View PostMembruAnonim, on 09 septembrie 2013 - 09:43, said:

De ce? Un ecran mai mare intr-un corp de aceeasi dimensiune nu inseamna un telefon mai mare. Si cum ecranul e cel mai important lucru dintr-un "telefon inteligent", mi se pare foarte buna maximizarea lui intr-un corp de aceeasi dimensiune.

Pentru ca nu stim dimensiunile lui si la un ecran de 5" nu poate fi prea mic.
Moto X are ca dimensiuni 129.3 x 65.3 x 10.4mm (nu e chiar asa de gros, are de la 5,6 la 10,4 fiind curbat), la un ecran 4,7" si mi se pare destul, nu as vrea sa fie mai mare ca atat.

#32
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
E frumoooos...

#33
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Noutati: http://goo.gl/Tzo2ah

#34
HLG

HLG

    Like a baws!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,100
  • Înscris: 08.07.2007
Noul Nexus va fi anuntat pe 14 Octombrie, iar camera video o sa fie asemanatoare celei de pe LG G2.

Quote

The Nexus 5 will ship together with Android 4.4 KitKat on October 14, 2013.
The Nexus 4 was announced on October 29, 2012 — we remember that, as it should have been an event but because of extreme weather events, it became a press release launch — so it would also fit the yearly-release-cycle pattern
+

#35
caesar_mc

caesar_mc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 20.07.2005
chiar e frumos,mare prostie faceam daca-mi luam one-ul

#36
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Camera aia cam arată ciudat. Ce caca maka e așa mare suprafața aia rotundă? Lentila nu e așa mare. Probabil o cameră banală de 8-13 MPx și cu puțin noroc un OIS acolo aruncat.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate