Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Intalnire cu un tip de pe tinder ...

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...
 salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...
 Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto
 Opel Astra K

Romania - tara formelor fara fond?

Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge

Reparare camera video

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

SalieriB

SalieriB

New Member

• Grup: Members
As dori o informatie da m-ati putea ajuta . Am o camera video JVC miniDV si a inceput sa-mi faca figuri la filmare , mai exact joaca imaginea , am incercat cu o gramada de casete , prima data am crezut ca este de la caseta , dar incercand cu mai multe casete si avand accelasi rezultat . Daca ati stii sa-mi spuneti cam ce ar fi problema . Multumesc

pacopaco1967

pacopaco1967

Guru Member

• Grup: Senior Members
Tamburul cu capete video are mizerie , curata cu ceva umed si moale .

SalieriB

SalieriB

New Member

Multumesc

cat3y3_2003

cat3y3_2003

Member

Salut.E posibil sa fie o problema de mecanica si trebuie sa mergi cu ea intr-un service specializat.Daca nu ai mai facut operatii ce necesita "finete" nu iti recomand sa cureti tamburul video (sanse mari sa nu fie de la el) - daca era murdar se curata automat la introducerea a 2-3 casete bune pe care sa le derulezi sau sa faci operatiile de rec/play.Numai bine.

SalieriB

SalieriB

New Member

Multumesc , din pacate la noi in oras ( Oradea ) este un singur service care se ocupa cu reparatii camere video , dar lucreaza foarte scump si nici nu prea vor sa se complice cu camere de amatori Posted Image

Edited by _DelSte_, 16 March 2013 - 23:41.
-scos citat inutil-

_DelSte_

_DelSte_

Softpedia Grup

Cum adica "joaca imaginea"? Concret cum face? Se misca imaginea stanga-dreapta pe LCD? Vezi asta doar pe LCD sau si pe filmarea propriu-zisa?

SalieriB

SalieriB

New Member

Se vede si pe LCD si pe filmarea propriu-zisa . Pun un filmulet in care se vede mai exact cum apare pe filmare .

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wZculpdQ6WI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by _DelSte_, 17 March 2013 - 02:46.
-scos citat inutil-

_DelSte_

_DelSte_

Softpedia Grup

Si eu cred ca este de la tambur. Cateva posibile solutii le gasesti aici.

SalieriB

SalieriB

New Member

Multumesc , voi incerca sa curat tambur-ul , alcool izopropilic se gaseste la metalo-chimice ?

SDHC

SDHC

Junior Member

Mai sigur gasesti la un magazin de componente electronice.

cat3y3_2003

cat3y3_2003

Member

De obicei aceste service-uri sunt mai "scumpe" datorita operatiilor mai complicate si timpul necesar depanarii acestor echipamente.Oricum sunt mai ieftine decat in alte tari din Europa dar tinand cont de salariile noastre tind sa iti dau dreptate....

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate