Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Intilnire utilizatori CATIA

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
ionut76

ionut76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,370
  • Înscris: 05.04.2006
Ce-ar fi daca am organiza o intilnire, a noastra, a utilizatorilor de CATIA ? Ma gindesc ca ar fi frumos sa ne cunoastem, sa schimbam idei, sa bem o cafea, sa vorbim de toate. E doar o idee, putem, in masura in care ideea prinde, sa gasim o locatie, un sponsor etc. pentru a organiza cit mai frumos aceasta intilnire. Sigur, ma gindesc pe viitor la un club al pasionatilor CATIA (si nu numai). Suntem o comunitate si ar fi interesant sa ne cunoastem. As propune sfirsitul lunii mai/inceputul lunii iunie. Pareri, idei ?

#2
ferdo

ferdo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 09.06.2008
Salut,

Mi-ar place sa fim organizati cum sunt cei din America de exemplu, din pacate abia in septembrie voi fi probabil acasa....

#3
LordRevan

LordRevan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 10.12.2007
Mi se pare o idee foarte interesanta, iar ca data este ok, cel putin din punct de vedere al agendei mele. Sper sa prinda la cat mai multi!

#4
ionut76

ionut76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,370
  • Înscris: 05.04.2006
Atunci hai sa dam de veste, din activitatea de pe aceasta pagini nu cred ca exista prea multi doritori.

#5
H1M1

H1M1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.11.2012
Daca sunteti si din Timisoara cu cea mai mare placere.

#6
sadikino

sadikino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 05.03.2011
Din pacate eu sunt din Iasi si imi este dificil sa particip, cu toate ca mi-ar placea nespus de mult. N-am veriticat toate paginile, posibil sa fie deja, dar nu ati vrea sa facem un topic cu lucrarilea noastre? Sa fim mereu conectati si sa adaugam poze cu proiectele in desfasurare sau terminate.

Multumesc! Astept pareri pt topic.

#7
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008
Ar fi interesant sa faceti un astfel de topic, momentan exista 2 thread-uri asemanatoare doar in aria 3ds max, chiar as fi curios sa vad ce poate face catia.

#8
ploiesteanu

ploiesteanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 02.10.2006
Putem sa propunem, sub egida Softpedia, o intalnire a tuturor utilizatorilor de softuri de proiectare, la care pot participa si reprezentantii unor branduri de soft. Daca sunteti de acord, voi promova ideia.

#9
ionut76

ionut76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,370
  • Înscris: 05.04.2006
Si eu sustin aceasta idee !! Pentru CATIA deja am vorbit (in primavara) cu cineva de la CENIT. Daca ideea prinde din nou contur pot sa il intreb daca ne (mai) sustine.

#10
ferdo

ferdo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 09.06.2008
Salut,

Cunostinta noastra comuna de la CENIT ne poate sustine si acum, sigur ca este o problema legata de utilizatorii din alte orase decat Bucuresti (banuiesc totusi ca aici sunt cei mai multi).

Daca ne-am intalni pentru inceput cei din Bucuresti si cu cei care mai pot ajunge aici ar fi super, cei de la CENIT ne pot face o prezentare cu ce ne-ar interesa, noi putem impartasi din experienta noastra....doar noi sa spunem ce vrem...

Mai e o problema legata de locul si timpul intalnirii, banuiesc ca in timpul saptamanii este mai greu, poate ar fi bine sambata...daca ne strangem 15 -20 de oameni ar fi super, ne putem gandi la mai multe atunci....

By the way, putem anunta aceasta intalnire si pe retelele sociale (exista un grup de 150 de membrii CATIA RO pe LinkedIN de exemplu).

Ce ziceti ?

#11
dawin45

dawin45

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 06.01.2007
Ar fi ok o astfel de idee dupa parerea mea,ca o comunitate de CATIA nu insemna neaparat numai Softpedia...
Logistisca relizarii unei astfel de intalniri la acest nivel mi se pare destul de grea,de aceea as propune realizarea unei astfel de intalniri prin lunile martie-aprilie-mai;mai ales ca este nevoie de rezervervarea unui amfiteatru sau sala de conferinte, realizarea de unele parteneriate cu cateva hoteluri si hosteluri,pentru a abtine un pret mai bun la cazare...


Eu as propune daca sunt putine persoane care doresc sa se intalnesca,sa nu ne limitam numai la CATIA ca si program CAD,ar fi mult mai interesant sa se prezinte si alte programe CAD,un fel de intalnire a sectiunii CAD de pe Softpedia si din Romania(in functie de numarul doritorilor,cu cat sunt mai multi cu atat mai bine);plus in acest caz ar veni mai multi producatori si distrubuitori de softuri CAD.

#12
LordRevan

LordRevan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 10.12.2007
Daca se doreste o astfel de intalnire, idee care mie imi surade, trebuie avute in vedere urmatoarele:
1. Scopul acestei intalniri si cum sa se desfasoare;
2. Locul in care se va desfasura.


Daca se vrea o intalnire in care sa prezentam proiecte de-ale noastre, sa impartasim tips&tricks, recomandat ar fi intr-o sala care dispune de video-proiector, iar cineva sa vina cu un laptop pe care sa fie instlata CATIA. Mare logistica nu este; se cauta niste sali si se intreaba privind inchirirerea lor. Cei care sunt din provincie si doresc sa vina se pot ocupa singuri de cazare. Daca era un eveniment oficial in care erau niste organizatori bine definiti, acestia ar fi rezolvat si asigurat problema cazarii. Aici nu se pune problema.
In cazul in care se doreste a fi o simpla intalnire la un pahar de vorba intr-un local, iarasi nu este grav. In Bucuresti sunt destule baruri/puburi/restaurante care sa ofere un mediu ambiant placut si linistit.

Primul pas este sa ne hotaram ce vrem, iar apoi restul vine de la sine. Mie-mi convin ambele idei.

#13
ferdo

ferdo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 09.06.2008
Salut,

Am vorbit cu amicul nostru de la CENIT si ne poate asigura o sala cu video proiector si CATIA (normal, nu ?) de exemplu pe 2 noiembrie (este o sambata, ne putem intalni dimineata incepand de la ora 9). Functie de cati amatori vor fi, sala va fi mai mare sau mai mica.

Eu zic ca cel putin deocamdata nu putem "amesteca" softurile in aceeasi intalnire pentru ca asta ar fi un alt tip de eveniment...ceea ce se doreste aici este mai mult ceva neoficial, sa ne cunoastem, sa spunem unuia din cei doi distribuitori cam ce ne "doare" si sa vedem ceva noutati sau ce ne-ar interesa (asta pentru ca avem ocazia...)... eventual daca vrea cineva sa vina cu ceva prezentari si apoi sa discutam pe marginea lor sau pur si simplu sa vorbim despre CATIA Posted Image

Poate in felul asta o sa convingem DS sa mai organizeze conferinte si prezentari oficiale, la intalnirea asta ne putem gandi ca la o masa rotunda (eventual).

Numai bine
Fernando

#14
ferdo

ferdo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 09.06.2008
Salut,

Desi vad ca sunt multe vizualizari, nimeni nu si-a exprimat dorinta de a veni (pana acum). Daca aveti alte propuneri, de exemplu sa ne intalnim undeva dupa-amiaza in cursul saptamanii, va rog sa le faceti cunoscute.

Oricum, astept confirmari si pe PM, intalnirea chiar poate avea loc....

#15
ionut76

ionut76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,370
  • Înscris: 05.04.2006
Eu sunt interesat sa vin, dar ma gindesc sa fie intr-o duminica, simbata am tot felul de drumuri de facut.

#16
ferdo

ferdo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 09.06.2008
Nu trebuie sa fie neaparat pe 2, putem gasi si o alta data, il intreb pe Alin...nu stiu cum este la WTC Bucuresti :)

#17
ionut76

ionut76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,370
  • Înscris: 05.04.2006
Locatia WTC e potrivita, cred eu, fiindca sunt sali bune, dar si posibilitati de proiector, prinz Posted Image etc

#18
ferdo

ferdo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 09.06.2008
Salut,

Pana acum suntem 5 (cu tot cu Alin), pentru 2 noiembrie, dimineata, la World Trade Center Bucuresti. Eu unul as vrea ceva mai multe detalii despre chestia asta..... si eventual ceva despre v6 .... ce impact exista asupra automatizarii la trecerea pe Win7 (atat v5 cat si v6.....)...alte idei ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate