Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Galaxy S4 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
30104 replies to this topic

#4429
tofandorin

tofandorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 05.08.2013

View Postcatavlad, on 06 august 2013 - 21:12, said:

=))))))) genial!!!!! si nu mai tarziu de ieri isi dadea aere de cunoscator. de-alea... urat mirositoare.
daca i-l scrii de mana n-o sa-ti dea niciun loop, ito garantez eu. doar alea scrise la masina dau.
siii, oricum, la cate s4-uri a vazut "neam de neamu' tau", te zgarcesti tu la unul? la valoarea ta? eu ma gandeam ca deja ai si trecut la fapte si vii cu rezultatele. sa stim si noi astialalti care n-am mai "scris" romuri pana acum daca patim ceva sau nu.
tu nu observi de cat analfabetism suferi?
am softat s1,s2,s2plus,s3,note1,note2 dar nu aveau optiunea aceea in downloader...iar la s4 nu am avut de sa softez momentan ca il am de la orange si are ultimele update-uri mereu

dar nu stiu de ce bag in seama pustani prapaditi ce se frustreaza la orice chestie si comenteaza....cam asta fac toti din generatia noua,de asta cadeti pe capete la bac,,,esti un foarte bun exemplu de chiulangiu la limba romana

p.s:80-90% din telefoanele ce le vand sunt sigilate,deci nu am timp si nici motiv sa le softez fara rost cand ele sunt noi...asta o vor face proprietarii pentru ca jumate din ele au garantii si facturi....nu am sh-uri primite pomana sa le stric aiurea

Edited by tofandorin, 06 August 2013 - 21:40.


#4430
kvlq

kvlq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,807
  • Înscris: 20.12.2010

View Postiepurasu_poznas, on 06 august 2013 - 18:39, said:


Ce rom ai?

Era cineva care spunea ca vrea sa cumpere ACEASTA protectie! Daca a cumparat-o poate ne spune si noua cum este,cum se simte!
BMG7, ultimul de la Orange.

#4431
tofandorin

tofandorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 05.08.2013

View Postkvlq, on 06 august 2013 - 21:34, said:

BMG7, ultimul de la Orange.
ai observat ca nu se mai incinge asa tare cu versiunea asta?....am folosit acelasi joc pe un s4 cu vers xxuamdd si unul cu xxubmg7 si este o mica diferenta in temperatura,dar tot la 50 grade ajunge

Edited by tofandorin, 06 August 2013 - 21:40.


#4432
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,447
  • Înscris: 26.02.2012

View Posttofandorin, on 06 august 2013 - 21:39, said:

Auzi ma da tu esti chiar culmea. De cand ai ajuns tu sa ma intrebi pe mine de ce postez aici? Te ai inscris de 5 min si deja dai sfaturi unde sa postam si unde nu? Esti vreun administrator de forum ceva si nu stiam de ai ajuns sa mi spui tu mie unde sa postez?
Daca tot te intereseaza am nokia 1100 si postez aici de smecher. Ai ceva impotriva?

#4433
tofandorin

tofandorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 05.08.2013
Te-am intrebat daca ai s4 si ai zis ca nu...ce te supara intrebarea?

#4434
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,447
  • Înscris: 26.02.2012
De cand iei tu lumea la intrebari de ce posteaza unde posteaza? Mai bine vezi ti de treaba ta

#4435
kvlq

kvlq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,807
  • Înscris: 20.12.2010

View Posttofandorin, on 06 august 2013 - 21:39, said:


ai observat ca nu se mai incinge asa tare cu versiunea asta?....am folosit acelasi joc pe un s4 cu vers xxuamdd si unul cu xxubmg7 si este o mica diferenta in temperatura,dar tot la 50 grade ajunge

Pai eu am temperaturile astea pe BMG7...deci e nasoala treaba.

#4436
tofandorin

tofandorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 05.08.2013
Da dar nu mai ajunge la 60grade...testeaza si spune daca e la fel si la tn

#4437
ovidiubasa

ovidiubasa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.08.2013
Salut baieti/fete am si eu o problema cu telefonul asta s4 ma scoate din sarite... vreau sa stiu si eu de ce mi se blocheaza jocurile toate , prin blocat ma refer la intrerupt ..merge sa ma joc 15 secunde , 10  un minut cat vrea si imi intra in meniul jocului sa dau continue... nu pot termina nici o tura la un joc sa nu se blocheze de 100 de ori... jocurile nu sunt demo sau free eu le cumpar... si am incercat si cu elea free.. de la magazin play.. si degeaba face la fel.. e vb.. de jocurile cunoscute angry birds sau cum se cheama  temple run 1 si 2 fruit ninja... si altele.. adica la toate am aceeasi problema... e vb despre varianta de telefon.. GT -I 9505 ..astept un rasuns ms mult


#4438
tofandorin

tofandorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 05.08.2013
curios ce ai explicat....
ai dat restart?
ai verificat sa nu fie memoria ram plina?
cate aplicatii sunt in background deschise pentru monitorizare?

#4439
kvlq

kvlq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,807
  • Înscris: 20.12.2010

View Posttofandorin, on 06 august 2013 - 22:24, said:

Da dar nu mai ajunge la 60grade...testeaza si spune daca e la fel si la tn
Daca erai atent vedeai ca despre BMG7 vorbesc...deci da, pe BMG7 am avut azi 62 de grade dupa 15 minute de browsing. Frigea si display-ul(si frige tot timpul cand se incalzeste telefonul)...abia il tineam la ureche.

#4440
tofandorin

tofandorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 05.08.2013
atunci ce pare ca la s4 nu prea tine de soft pentru ca pana si la aceiasi versiune de soft la mai multe telefoane temperatura difera

deci e un defect la anumite stocuri de s4,

#4441
iepurasu_poznas

iepurasu_poznas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,764
  • Înscris: 18.10.2008

View Postkvlq, on 06 august 2013 - 21:34, said:

BMG7, ultimul de la Orange.

Incearca te rog romul meu sau daca nu vrei sa te complici cu custom incearca cu XXUBMGA stock! Il pui cu odin iar dupa instalare sa dai un wipe data/ factory reset! Verifica pe urma daca ai aceleasi temperaturi! La mine temperaturile cu acest rom is mai mic!

#4442
tofandorin

tofandorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 05.08.2013
Iepuras am intrebat ceva de downloader mode pe pagina anterioara.
Ma poti lamuri ce e cu writing protectiona:enabled?

#4443
kvlq

kvlq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,807
  • Înscris: 20.12.2010
Asta ma gandeam si eu si probabil dupa ce voi ajunge acasa din vacanta voi merge cu el direct la orange.

#4444
iepurasu_poznas

iepurasu_poznas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,764
  • Înscris: 18.10.2008

View Posttofandorin, on 06 august 2013 - 23:19, said:

Iepuras am intrebat ceva de downloader mode pe pagina anterioara.
Ma poti lamuri ce e cu writing protectiona:enabled?

Nu stiu sa iti explic exact ce si cum! Am cautat si eu explicatii acum ceva vreme pe xda insa nu am gasit nimic concludent!
Ideia este ca nu afecteaza cu ceva procedeu de flash! Poti instala fara grija un rom cu odin ca nu se va intampla nimic!

#4445
tofandorin

tofandorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 05.08.2013
E bine de stiut...oricum acum i9505 care il am e pe orange iar i9500 de voi cumpara va fi pe soft german si nu va trebui sa-l schimb

Chiar si dupa ce ai resoftat tot enabled apare?

#4446
kvlq

kvlq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,807
  • Înscris: 20.12.2010
@iepurasu_poznas, o sa incerc sa pun BMGA peste cateva zile pt ca acum nu pot si o sa vad daca persista problema...intrebarea e: daca pun BMGA pierd garantie daca merg cu el asa la Orange? Sau trebuie sa pun BMG7 inapoi inainte? Si e complicat procesul? Gasesc undeva un tutorial complet? Fiind primul android nu am mai facut pana acum asa ceva.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate