Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Galaxy S4 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
30104 replies to this topic

#29935
oliver44

oliver44

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 04.04.2014
Resurrection remix. 7.1.2 se poate utiliza si pe S4 i9515 ?

#29936
gphg

gphg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 10.05.2008

View Postoliver44, on 23 aprilie 2017 - 08:16, said:

Resurrection remix. 7.1.2 se poate utiliza si pe S4 i9515 ?
Nu

#29937
oliver44

oliver44

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 04.04.2014
imi puteti recomanda o alternativa soft costum pt S4 i9515?

#29938
gphg

gphg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 10.05.2008
Costum nu, custom da!
https://forum.xda-de...d.php?t=3534552
Și Imperium rom Tw.

Edited by gphg, 23 April 2017 - 12:09.


#29939
oliver44

oliver44

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 04.04.2014
Multumesc pentru sugestie si corectare!Posted Image

#29940
StefanGabriel

StefanGabriel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 22.09.2013
Ce inseamna asta ? Am lasat telefonul pe masa cu 29% aseara si azi a chitait ca mai are 5%... Nu am nimic deschis in fundsl, wallpaperul este negru. Ieri dupa amiaza am pus un rom oficial BTU si acum face asa.

Attached File  Screenshot_2017-04-29-09-45-25.png   53.43K   43 downloads

Edited by StefanGabriel, 29 April 2017 - 08:55.


#29941
stanabogdan

stanabogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 03.03.2009
Salut, ajutati-ma va rog cu o problema la un galaxy s4 i9515.
este adus de cineva din germania si il foloseste un copil cu o cartela vodafone. Dintr-o data nu ii mai vede cartela si am probat telefonul cu o cartela tot vodafone dar abonament si aceasta merge. Am fost si am luat alta cartela crezand ca asta e problema dar nici cu cea noua nu merge. Am incercat sa-i fac hard reset dar ramane in downloading mult timp (l-am lasat asa vreo 2 ore) si nu face nimic. Am facut factory reset din telefon dar tot nu merge cartela, ca si cum nu ar fi in telefon. Am bagat apoi cartela cu abonament si am downlodat un update de soft dar cand i-am dat instalare imi dadea o eroare si zicea ca nu poate fi instalat. Inca o problema la el e ca nu merge de nici un fel sa activez wi-fi. Ce pot sa mai incerc avand in vedere ca momentan nu-l pot conecta la un calculator?

#29942
StefanGabriel

StefanGabriel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 22.09.2013

View Poststanabogdan, on 29 aprilie 2017 - 10:00, said:

Salut, ajutati-ma va rog cu o problema la un galaxy s4 i9515.
este adus de cineva din germania si il foloseste un copil cu o cartela vodafone. Dintr-o data nu ii mai vede cartela si am probat telefonul cu o cartela tot vodafone dar abonament si aceasta merge. Am fost si am luat alta cartela crezand ca asta e problema dar nici cu cea noua nu merge. Am incercat sa-i fac hard reset dar ramane in downloading mult timp (l-am lasat asa vreo 2 ore) si nu face nimic. Am facut factory reset din telefon dar tot nu merge cartela, ca si cum nu ar fi in telefon. Am bagat apoi cartela cu abonament si am downlodat un update de soft dar cand i-am dat instalare imi dadea o eroare si zicea ca nu poate fi instalat. Inca o problema la el e ca nu merge de nici un fel sa activez wi-fi. Ce pot sa mai incerc avand in vedere ca momentan nu-l pot conecta la un calculator?

Salut, hard reset faci in recovery, nu in downloading mode... tii apasat tasta home, power si volum up pana scrie recovery booting, si de acolo faci reset. Incearca sa flash-uiesti cu odin 3.09 un firmaware de pe site-ul oficial, il ai mai jos. Problema cu wi-fi posibil sa fie de la firmware, ai alt modem sau ceva de gen.

https://www.sammobil...xy-s4/GT-I9515/

#29943
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,496
  • Înscris: 13.11.2011
Cum vă mai funcționează telefoanele?Fara să par lipsit de modestie,al meu pot spune chiar impecabil dupa 3 ani si 6 luni de la achzitionare.
Chiar si bateria este originală,cea nouă luata de rezervă încă o păstrez,într-adevăr m-am grăbit cu ea,dar măcar stiu ca nu e fake.Ieri i-am dat un factory reset,asta după ce am facut backup in pc cu Kies 3 la tot ce era in memoria internă...Ocazie cu care s-au mai eliberat 2 gb de memorie ,cu toate aplicatiile care le am in telefon,acum am 4.3 gb liberi (am si cardul de 64).
Nu-i dădusem niciodată factory reset in ultimii 2 ani,cred ca de când am făcut updateul oficial la 5.0.1.

Attached Files



#29944
rebbelul

rebbelul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 09.05.2008
Mare grija la bateria noua. Trebuie sa ii faci cate un ciclu de incarcare -descarcare aprox o data pe luna. Isi pierde din capacitatea de incarcare daca sta. S-ar putea ca dupa 2 ani sa ai surpriza sa nu mai fie buna chiar daca nu ai incarcat-o niciodata.

#29945
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,496
  • Înscris: 13.11.2011
Multumesc de atentionare,dar stiu "cu ce se mananca" acumulatorii Li-Ion,am mai folosit-o din cand in cand,mai ales cand plecam undeva unde nu aveam acces la incarcare..bateria noua tine semnificativ mai mult.Sa zic asa ,a fost incarcata de vreo 20-30 ori de cand am luat-o.
Iar depozitarea o fac in spatiul cel mai racoros [locuiesc la munte,nu e problema] al casei intr-o camera unde nu se face focul si incarcata 40-50 %.

Edited by missionnad, 30 April 2017 - 10:20.


#29946
StefanGabriel

StefanGabriel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 22.09.2013
Sunt mai bune Li-Po decat Li-ion ?

#29947
woulfy

woulfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,562
  • Înscris: 11.12.2003

View PostStefanGabriel, on 29 aprilie 2017 - 08:54, said:

Ce inseamna asta ? Am lasat telefonul pe masa cu 29% aseara si azi a chitait ca mai are 5%... Nu am nimic deschis in fundsl, wallpaperul este negru. Ieri dupa amiaza am pus un rom oficial BTU si acum face asa.

Attachment Screenshot_2017-04-29-09-45-25.png

E ciudat ca la consumatori nu iti apare ecranul. La telefoanele cu amoled, de obicei, e printre primii consumatori.

#29948
StefanGabriel

StefanGabriel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 22.09.2013

View Postwoulfy, on 02 mai 2017 - 09:55, said:

E ciudat ca la consumatori nu iti apare ecranul. La telefoanele cu amoled, de obicei, e printre primii consumatori.


Am homescreen negru, nicio iconita, in afara de cele de jos cu contacte, mesaje...etc, si faza era de seara pana dimineata, nu aumblat nimeni la el sa fie ecranul.  Acum am rezolvat, am pus alt firmware de Olanda si merge bine.

#29949
bobo323

bobo323

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,681
  • Înscris: 12.06.2015
As vrea sa-mi cumpar si eu o baterie de aici: http://www.samsungmo...-eb-b600bebecww
Am aflat de acest magazin prin intermediul samsung customer support, banuiesc ca ar trebui sa fie legit totul, fara fake-uri sau ceva.

Cum trebuie sa procedez cu ea atunci cand o voi pune pt prima data in telefon? Sa nu folosesc telul in timpul incarcarii am inteles-o pe propria piele.

#29950
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,496
  • Înscris: 13.11.2011
Prima data o lasi sa se descarce[de obicei ele vin incarcate cam 50-60 %]pana la 10 % sa zicem,apoi bagi telefonul la incarcat si o lasi pana e full...De preferinta sa nu butonezi telefonul in timpul incarcarii primele 3-4 cicluri.

#29951
StefanGabriel

StefanGabriel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 22.09.2013
Ce se intampla daca flash-uiesc un rom oficial de i9515 la un i9505 ?

#29952
bobo323

bobo323

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,681
  • Înscris: 12.06.2015
Banuiesc ca nu va merge cum trebuie. De ce ai face asta? ^_^

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate