Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Galaxy S4 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
30104 replies to this topic

#19
Gh3r0m

Gh3r0m

    Le Potato Master

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,981
  • Înscris: 14.04.2008
Ma streseaza ca au pastrat acel buton fizic de home, trebuia sa invete de la nexus :(

#20
[ady]

[ady]

    Hopeless Dreamer !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 23.04.2006
[ https://dl.dropbox.com/s/lsho0vleotjd2ba/Screenshot%20%2857%29.jpg?token_hash=AAFjdhVXyY9cNun-YIRQyr5yCL2QK3S7bNiJpF8znIK3Pg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View PostDaniJ90, on 15 martie 2013 - 01:57, said:

Dezamagita lumea pe acolo....
Are si de ce. Lansarea a fost un circ jalnic.

#21
razvanviper

razvanviper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,428
  • Înscris: 31.12.2006
Aceeasi lungime cu S3, dar e mai ingust (ca latime) si mai subtire... si chiar mai usor.

#22
the_ice_master

the_ice_master

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 20.03.2008
Chiar n-o putut schimba design-ul? Cate telefoane de la Samsung o sa fie pe piata fix cu acelasi design?

#23
MrNeo

MrNeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,871
  • Înscris: 22.06.2007

View Postrazvanviper, on 15 martie 2013 - 02:02, said:

Aceeasi lungime cu S3, dar e mai ingust (ca latime) si mai subtire... si chiar mai usor.
Si chiar nu imi place.
Eh a trecut si marea dezamagire, NEXT is in May. :D

#24
TVWLTOOZ

TVWLTOOZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,335
  • Înscris: 26.03.2011
Cel puțin s-au ridicat peste concureță și anume HTC One și Xperia Z. Cu toate că un preț bun la ultimile două pot înclina mult balanța.

#25
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,104
  • Înscris: 22.11.2011
Eu sincer sunt dezamagit :(....Daca stiam ca telefonul ce e la chinezi de atatea zile o sa il vad si in seara asta, nici macar nu ma deranjam sa stau atata....De cand au lansat S2 Plus parca au luat-o razna astia de la Samsung, ma doare undeva de functiilea alea de traducere si albume foto, are L9 Q-translator, Optimus G Pro poate si el la fel sa filmeze cu camera din fata si cea din spate in acelasi timp, are remote control si altele, deci ce aduce nou telefonul asta? NIMIC!!!

#26
BlueAviCii

BlueAviCii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 02.03.2010
Minunat este mai compact decat S3.

Concurenta mai are timp pana in Aprilie sa vanda cateva bucati Posted Image
S-a intors regele.

#27
xxz

xxz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 21.01.2010
Nu vreau sa fiu carcotas si stiu ca o sa imi sariti mult in cap dar...
1. Toata lumea dadea cu balega in Apple ca vezi dom'le ce design invechit, ca de ce nu au modificat 98.7% din aspect etc
2. Chiar nu putea in toata prezentarea sa arate ceva LIVE? Adica numai video-uri frumos editate si aranjate cu ce stie sa faca telefonul?
3. Photo&sound ala consider ca este o aberatie. De ce sa fac o poza in care sa aud un sunet, nu pot sa filmez direct? Sau care e faza?
Pe de alta parte, ecranul este impresionant, mult prea mare in opinia mea, dar impresionant. La fel si Knot, pare o chestie cu adevarat utila, ca sa nu mai zic de posibilitatea de a-l folosi cu manusi.

Edited by xxz, 15 March 2013 - 02:13.


#28
MrNeo

MrNeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,871
  • Înscris: 22.06.2007

View PostTVWLTOOZ, on 15 martie 2013 - 02:06, said:

Cel puțin s-au ridicat peste concureță și anume HTC One și Xperia Z. Cu toate că un preț bun la ultimile două pot înclina mult balanța.
Depinde pe cine intrebi, mie imi place mai mult HTC One.

#29
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,441
  • Înscris: 26.02.2012
Imi mentin ideea, designeri Samsung ar trebui concediati.

#30
TVWLTOOZ

TVWLTOOZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,335
  • Înscris: 26.03.2011

View PostMrNeo, on 15 martie 2013 - 02:09, said:

Depinde pe cine intrebi, mie imi place mai mult HTC One.

Păi am făcut o comparație pe gsm arena. Și mie îmi place foarte tare HTC One, dar dacă ar fi ca  Xperia Z rezistent la apă și praf ar fi vis.

Până una alta..Posted Image
[ http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/6809580_700b.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#31
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,104
  • Înscris: 22.11.2011
"It even uses the same Hyperglaze finish, which while not as bad as many make it look, is hardly the most premium finish out there."

#32
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,004
  • Înscris: 23.01.2010
am ramas putin dezamagit,cel putin din cauza aspectului....nu ca nu imi place forma lui dar deja seamana prea mult cu S3 si Note 2,cat despre acele noi functii nu pot zice ca mau fascinat prea mult,o sa le avem si noi cei cu S3,bine nu pe toate....

nu am vazut la prezentare sa arate cum face scroll unei pagini din privire,asa cum lauda acea functie.....
si nu pot intelege cum de chinezii aia au deja varianta s4 dual sim inainte ca telefonul sa fie prezentat???
in rest ce a zic,imi place dar nu vad asa o mare diferenta intre s3 si s4 cel putin fizic,sigur o sa coste vreo 700 de euro pe la noi daca nu si mai bine,nici nu ma mai uitam la prezentare  daca stiiam ca o sa arate cum am vazut cateva zile in urma

in fine....oricum tot pe samsung merg in continuare,cu bune si cu rele....asta in ciuda celor cu iPhone Posted Image

Edited by AdL84, 15 March 2013 - 02:20.


#33
catavlad

catavlad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 28.12.2008
eu astept sa il vad si sa testez cat mai multe din "minunile" cu care au incercat sa-mi ia asta seara ochii.
sunt incantat ca au pus capac din policarbonat si rama aia metalica, de functiile noi pt filmare, chiar si de chestia cu translatorul daca merge asa cum ar trebui, de husa aia decupata cat sa arate putin ecranul si de alte cateva chichite. aaa.. bateria de 2600, ecranul mai performant si econom.. in fine, etc.
insa nu duce schimbari majore. prea multa reclama pt nu prea multa inovatie. cel putin nu una utila.
pentru cei care au sarit peste S3 eu zic ca este o optiune mult mai buna decat a fost S3 la vremea lui. se vede evolutia. se vad retusurile. la aceiasi bani ca S3-ul la aparitie ar fi o superafacere.
le multumim baietilor pt reprezentatie, dar speram sa vedem mai mult decat circ data viitoare ;)
PS    si multunim si pentru noul topic.

Edited by catavlad, 15 March 2013 - 02:17.


#34
[ady]

[ady]

    Hopeless Dreamer !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 23.04.2006
Grosimea si ecranul sunt impresionante. Totusi raman la parerea ca SII va ramane cel mai bun telefon ce l-au facut pana acum samsung (desigur, ca design. Specs au totusi o vechime de 2 ani)

#35
razvanviper

razvanviper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,428
  • Înscris: 31.12.2006
Am uitat sa ma uit sa vad cati s-au uitat in timpul prezentarii.

Oricum, a fost cam foarte simpla prezentarea, nimic live, doar prezentare in slide-uri, gen PowerPoint Posted Image

(Editat. Am sters specs)

Edited by razvanviper, 15 March 2013 - 02:23.


#36
[ady]

[ady]

    Hopeless Dreamer !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 23.04.2006

View Postrazvanviper, on 15 martie 2013 - 02:19, said:

Am uitat sa ma uit sa vad cati s-au uitat in timpul prezentarii.

Oricum, a fost cam foarte simpla prezentarea, nimic live, doar prezentare in slide-uri, gen PowerPoint Posted Image
Aproape 500k.
Specs la poti vedea in primul post din acest thread.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate