Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Galaxy S4 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
30104 replies to this topic

#4447
iepurasu_poznas

iepurasu_poznas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,764
  • Înscris: 18.10.2008
Procesul nu este deloc complicat! Nu ai dece sa pierzi garantia insa daca vrei sa-l duci la service poti pune inapoi bmg7 cu odin! Cand o sa am timp o sa incerc sa fac cateva tutoriale asa cum am facut pentru Note 2 si S2! Daca vrei sa vezi care sunt pasi uitate aici! Sunt aceiasi pasi numai ca tu vei folosi fisierele pentru S4 si nu de note 2! Odin il poti folosi pe acela din tutorial!

#4448
kvlq

kvlq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,807
  • Înscris: 20.12.2010
Mersi mult,@iepurasu_poznas. O sa revin peste cateva zile cu noutati.

#4449
rafy96

rafy96

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 24.08.2009

 iepurasu_poznas, on 06 august 2013 - 18:39, said:


Ce rom ai?

Era cineva care spunea ca vrea sa cumpere ACEASTA protectie! Daca a cumparat-o poate ne spune si noua cum este,cum se simte!

Am postat eu ceva de genul deși nu știu dacă la mine te referi și da,  am cumparat-o intr-un final.  
E așa buna ca nu am prea puratat-o . Telefonul e mai gros și fără flip-ul de pe față destul de mult cât camera sa fie chiar puțin adâncită în carcasa.  Flip ul acela e foarte enervant , nu are nici un sistem de prindere (unul magnetic mă gândesc ca era bun)  iar de la atâta deschis și închis telefonul începe sa aibă buguri ( carcasa deschisa la maxim și tot iți arata acele notificări pe fundal negru).
cel mai mare dezavantaj este ca nu prea avea rol de husă protectoare . Rama de pe margine era perfect expusă la căzături și lovituri.
Acum am așa ceva : http://m.youtube.com...h?v=H7BdJ4uOgv8
și sunt foarte mulțumit de ea. Cea mai subțire husa pe care am întâlnit-o , textura puțin abraziva deci aluneca mai greu din mana și puțin transparenta cea pe negru , mai mult cea pe alb . Singurul dezavantaj e ca nu acoperă foarte bine și baza dar presupun ca dacă o acoperea nu era așa de ușor de scos cum este acum.
Și a costat 15 lei de la același magazin de unde luasem și flip-ul cu 65 .

#4450
remvirg

remvirg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,104
  • Înscris: 04.08.2007
Mie-mi place sviewuul original care e cam ca cel de care intrebi. E adevarat, protectia laterala e zero.

#4451
iepurasu_poznas

iepurasu_poznas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,764
  • Înscris: 18.10.2008
Mulțumesc de răspunsuri.  Eu as vrea ceva care sa protejeze tot telefonul inclusiv lateral si ecran si sa fie cat mai slim!

#4452
razvanviper

razvanviper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,428
  • Înscris: 31.12.2006

 iepurasu_poznas, on 06 august 2013 - 18:39, said:

Ce rom ai?

Era cineva care spunea ca vrea sa cumpere ACEASTA protectie! Daca a cumparat-o poate ne spune si noua cum este,cum se simte!
Eu spuneam ca o voi cumpara. M-am razgandit.
In primul rand, nu am gasit-o in RO, puteam sa o cumpar din UK ca venea cineva zilele urmatoare in tara, dar am inteles ca face telefonul foarte gros iar flip-ul face aceleasi probleme ca in randurile de mai jos...
Intr-adevar era full protected, display, spate, laterale si colturi... dar are si dezavantajele ei.
Raman la Protective Cover+ pana gasesc ceva mai bun, daca gasesc.

 rafy96, on 07 august 2013 - 10:31, said:

Am postat eu ceva de genul deși nu știu dacă la mine te referi și da,  am cumparat-o intr-un final.  
E așa buna ca nu am prea puratat-o . Telefonul e mai gros și fără flip-ul de pe față destul de mult cât camera sa fie chiar puțin adâncită în carcasa.  Flip ul acela e foarte enervant , nu are nici un sistem de prindere (unul magnetic mă gândesc ca era bun)  iar de la atâta deschis și închis telefonul începe sa aibă buguri ( carcasa deschisa la maxim și tot iți arata acele notificări pe fundal negru).
cel mai mare dezavantaj este ca nu prea avea rol de husă protectoare . Rama de pe margine era perfect expusă la căzături și lovituri.
Tu te referi la S-View original. Eu vroiam sa iau varianta de la spigen, vezi link, un pic mai sus in mesajul asta.

Edited by razvanviper, 07 August 2013 - 11:34.


#4453
remvirg

remvirg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,104
  • Înscris: 04.08.2007
Sviewul meu sta inchis si nu provoaca buguri.
Parti negative:protectia laterala, ecranul din plastic pe care se vad f tare amprentele.

#4454
alexandru_83

alexandru_83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 20.11.2010
Cat de bine protejeaza camera?Am Neo Hybrid acum,dar sincer nu prea imi place.Face telefonul butucanos...

#4455
razvanviper

razvanviper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,428
  • Înscris: 31.12.2006
@ alexandru_83: la ce carcasa te referi?
S-View original e fix un capac normal de pe spate + o coperta pe display. Atat. Protectie = zero

#4456
alexandru_83

alexandru_83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 20.11.2010
La S-View facut de Samsung :) Stiu ca e un capac,doar ca un pic mai gros...


[ http://cdn.ausdroid.net/wp-content/uploads/2013/06/s-view-cover_3.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4457
kvlq

kvlq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,807
  • Înscris: 20.12.2010
Si eu am sview si sunt foarte multumit de el pana acum...imi place ca mentine design-ul telefonului si nu il deformeaza. Cat despre protectie, intr-adevar era ok sa aiba ceva si pentru margini dar atunci nu mai arata atat de bine din punct de vedere estetic. O singura data l-am scapat pe jos dar nu a patit nimic. Ce imi place e ca atunci cand sta pe masa, nu ramane spatiu intre ecran si cover,cu toate ca nu are magnet. Singurul lucru care ma enerveaza e ca raman amprente pe gemulet.


#4458
sergiuhusca

sergiuhusca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 06.03.2009
salut!dragi colegi cum pot verifica un Galaxy s4 daca e neverlocked din fabrica?

#4459
nicotin3

nicotin3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 01.09.2004
Am o problema cu ecranul. De cateva zile am o pata de grasime pe el de vreo 1 cm2, care dupa ce sterg ecranul dispare, dar cum ating in zona aia cu degetul apare din nou. Nu pot sa zic ca e pata de grasime fiindca nu imi dau seama ce e, probabil s-a dus vreo un strat de protectie a ecranului din zona aia. E oarecum enervant fiindca imediat ce ating zona aia ramne amprenta.
A mai intalnit cineva problema asta? E acoperita de garantie? Eu unul nu ma cac pe mine dar nu am dat cu nici o solutie pe el, in afara de una pentru ecrane dupa ce a aparut problema.
Ce folii de protectie ati recomanda ?

@sergiuhusca Cu o cartela de la alt operator

Edited by nicotin3, 07 August 2013 - 15:41.


#4460
sergiuhusca

sergiuhusca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 06.03.2009
exista posibilitatea ca telefonul sa fi fost decodat!Si la update sacse codeze la loc...momentan am o cartela de vodafone in  el!

#4461
emilul

emilul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 08.11.2004

 sergiuhusca, on 07 august 2013 - 15:48, said:

exista posibilitatea ca telefonul sa fi fost decodat!Si la update sacse codeze la loc...momentan am o cartela de vodafone in  el!

E intrebare?  Nu se recodeaza chiar daca a fost decodat.

#4462
sergiuhusca

sergiuhusca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 06.03.2009
ba da!eu am patit asta la s3!mai nou daca o sa citesti pe forumuri o sa vezi ca unii au ramas fara imei...

#4463
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,810
  • Înscris: 31.10.2010

 sergiuhusca, on 07 august 2013 - 16:08, said:

ba da!eu am patit asta la s3!mai nou daca o sa citesti pe forumuri o sa vezi ca unii au ramas fara imei...

Schimbi CSC si nu mai e codat. asa greu e?

#4464
sergiuhusca

sergiuhusca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 06.03.2009
pai poate asta e necodat din fabrica!Nu se poate afla cumva?dupa baseband,csc,etc?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate