Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital
 

Laptop si Jocuri

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Zoot

Zoot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,115
  • Înscris: 13.03.2003
Toate jocurile mi se vad in halu din imaginea de mai jos. Ce trebuie facut? E de la soft sau e de la hard ?

Attached Files

  • Attached File  nfs.JPG   96.32K   52 downloads


#2
kodd

kodd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 20.10.2005
si in sistemul de operare iti merge full ? Daca da verifica setarile de la driverele placii video si eventual incearca cu alte drivere. Zii si tu mai multe detalii....

#3
Zoot

Zoot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,115
  • Înscris: 13.03.2003
Evident ca in joc imi merge asa. In winxp merge pe tot ecranu. La ce setarile vietzii sa ma uit ca nu am setari separate pentru jocuri. Am cele mai noi drivere pentru placa video care o am.

#4
kodd

kodd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 20.10.2005
Cand iti incarca windozu fereastra aia iti apare tot asa mica ? Daca da, atunci este o problema de bios (cauta acolo o intrare care se numeste HV Expansion si dai enable daca nu este.).
Daca nu, intra in setarile placii video si dai disable la secondary output daca ai asa ceva.
Alte idei nu mai am.  :peacefingers:

#5
_draken

_draken

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 03.09.2005
Salut. Din poza nu pot sa-mi dau seama ce model de laptop ai ca sa vad ce placa video ai. Eu am ATI pe al meu si am o optiune in drivere pt problema ta.O gasesti in DISPLAY PROPERTIES>SETTINGS>ADVANCED>DISPLAYS>PANEL>SCALE IMAGE TO PANEL SIZE care trebuie selectata.
Problema ta apare de fiecare data cand folosesti o rezolutie mai mica decat cea a ecranului.
Pt ultimele drivere pt placa grafica iti recomand http://www.omegadrivers.net/ -gasesti si pt ATI si pt NVIDIA.

#6
flowrent

flowrent

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,170
  • Înscris: 09.07.2005
Daca vei da rezolutia jocului mai mare ,sa fie egala cu rezolutia ecranului de laptop ti se va vedea fullscrren.Sau ii poti da sa intinda imaginea pe tot ecranul cu o optiune de genul celei de mai de sus..

#7
Jaxx

Jaxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 729
  • Înscris: 12.08.2003
daca intinzi imaginea pe tot ecranul se va vedea mai nasol. Faza aia se intampla pentru ca jocul intra cu rezolutie mai mica decat a panelului si totusi se doreste pastrarea rezolutiei native a display-ului ca sa nu apara efectul de bluring.

daca intinzi imaginea pe tot ecranul se va vedea mai nasol. Faza aia se intampla pentru ca jocul intra cu rezolutie mai mica decat a panelului si totusi se doreste pastrarea rezolutiei native a display-ului ca sa nu apara efectul de buring.

Edited by Jaxx, 23 November 2005 - 13:01.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate