Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Motorola MotoSmart XT389

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
cristianhanu

cristianhanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 17.08.2007
Si cum ai făcut de le-ai mutat toate pe card?


#20
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006
Pai nu pe toate, aplicatiile care vin preinstalate raman pe telefon,(facebook twitter) ,eventual le poti face update !

Ce am instalat eu si nu am putut muta pe telefon a fost wassup,si yahoo messeger,dar astea nu ocupa mult spatiu.

Celelalte aplicatii,shazam,office,imdb,2 jocuri,cinemagia  etc toate merg puse pe card,ocupa f putin si in telefon intradevar dar ..te descurci !

acuma am 2 jocuri pe telefon + 7 aplicatii si mai am cam 45 mb liberi...nah e un telefon entry level ieftin,dar in banii dati pe el sunt f multumit de ceea ce face !

#21
cristianhanu

cristianhanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 17.08.2007
per total si eu sunt multumit de el dor ca eu mai am doar vre-o 25mb liberi pe tel si nu stiu ce as putea sa mai mut

#22
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006
asta e ,mie mi se pare o imbecilitate maxima faza asta a androidului, sa nu poti muta sau instala direct pe card aplicatiile, si de o mare mare nesimtire da a vinde un telefon cu 120 mb memorie pe care vrei nu vrei trebuie sa-i ocupi !

+ ca sistemul android in sine are probleme de stabilitate...urmatorul meu telefon nu cred ca va fi un android..mai mul ca sigur un nokia din gama lumia,stabilitate exceptionala a sistemului de operare ..intuitiv,totul merge asa cum ar trebui !

Apple iar ar fi prima alegere dar sunt ff scumpe pt ce ofera..

#23
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View PostAl3csutzul, on 17 martie 2013 - 22:08, said:

asta e ,mie mi se pare o imbecilitate maxima faza asta a androidului, sa nu poti muta sau instala direct pe card aplicatiile, si de o mare mare nesimtire da a vinde un telefon cu 120 mb memorie pe care vrei nu vrei trebuie sa-i ocupi !

+ ca sistemul android in sine are probleme de stabilitate...urmatorul meu telefon nu cred ca va fi un android..mai mul ca sigur un nokia din gama lumia,stabilitate exceptionala a sistemului de operare ..intuitiv,totul merge asa cum ar trebui !

Apple iar ar fi prima alegere dar sunt ff scumpe pt ce ofera..
Păi vezi că apare Lumia 520. Ar trebui să aibă tot ce îți trebuie și ai la MotoSmart. O să fie mai scump ceva. Probabil între 600 și 800 la liber. Mai probabil 800 la început.

#24
lenzexe

lenzexe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 31.05.2005
Root pentru XT389 - functioneaza perfect.
http://www.gsmfans.c...?topic=313996.0  - folositi functia translate si totul va decurge normal

aveti nevoie de:
MotorolaDeviceManager_2.3.9.exe
Microsoft AppLocale Utility

RomasterLabSetup_3_1_4(2164).exe

Edited by lenzexe, 06 April 2013 - 18:30.


#25
lenzexe

lenzexe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 31.05.2005
Am sters o multime de lucruri inutile de la Facebook, Maps, dictionare, radio, etc...Am folosit System app remover (nu e free).
Ca sa va mearga aplicatiile ce necesita root aveti grija sa fie bifat depanare usb.
Aveti grija ce stergeti din system: nu aveti functie de system backup inca, Rom Manager neavand inca ceva pentru XT389.
Cu telefonul golit de toate porcariile sunt cam 150mb liberi, iar ram-ul intre 270 si 300mb liberi.

#26
lenzexe

lenzexe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 31.05.2005
Puteti renunta la Home-ul Motorola daca copiati apk-ul Launcher-ului preferat (eu prefer ADW Luncher ex) in system si ii dati la permisions rw r r .. la fel si cu alte aplicatii. Faceti asta daca vreti sa aveti launcher afisat in caz de factory reset.

#27
pgfpopfgp

pgfpopfgp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.07.2007
M-ar interesa daca printre aplicatiile de sistem aveti si voi MTK Android Suite Daemon. Nu stiu daca este o aplicatie de sistem preinstalata sau am instalat-o eu din greseala cand m-am jucat cu MTK Droid Root & Tools. V-as fi recunoscator daca ati posta o lista cu aplicatiile de sistem ale lui MOTOSMART XT389. Eu l-am rootat cu Vroot si Motorola Device Manager (pentru drivere)... Dupa aceea m-au mancat degetele...
Multumesc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate