Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Este permisa lovirea femeilor in islam?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
656 replies to this topic

#19
poarta-cunoasterii

poarta-cunoasterii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,092
  • Înscris: 19.01.2012

View PostSophistiKat, on 11 martie 2013 - 21:35, said:

Ai dreptate, pregatirea respectiva e necesara atunci când faci apologia aburelilor islamice... Posted Image
Spre ex. Qaradawi, Qutb, Al-Bana sau Mawdudi erau mari teozofi.

Femeia-n sus, femeia-n jos, dar cert e ca în spatiul islamic nu au existat, nu exista si probabil nici nu vor exista femei precum Caterina de Medici, Elisabeta I sau Isabela de Castilla. Posted Image

Tu stii ce inseamna teozofie? Cei enumerati de tine nu au nimic, dar nimic in comun cu asta. Interpretarile lor sunt in linia reformismului salafit, ceva mai relaxate si mai adaptabile, dar bazate pe aceeasi logica.
Nu, a existat, Fatima AS, Zainab, Sukeina :) Vrei sa vezi femei puternice si educateb care au infruntat tirani si prejudecati? Ele sunt.

#20
SophistiKat

SophistiKat

    Semper Fidelis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,502
  • Înscris: 02.10.2010

View Postofi_tm, on 11 martie 2013 - 21:07, said:

Daca ceva poate fi interpretat, atunci poate interpretat oricum si orice interpretare e corecta !!!
De fapt posibilitatea interpretarilor multiple semnifica lipsa de coerenta...un "ghid moral" interpretabil e unul care si-a pierdut actualitatea. :)

View Postpoarta-cunoasterii, on 11 martie 2013 - 21:43, said:

Vrei sa vezi femei puternice si educateb care au infruntat tirani si prejudecati? Ele sunt.
Nu amice, vreau sa vad femei care au condus REGATE, precum exemplele oferite de mine. Ai asa ceva? NU! :console:

#21
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postpoarta-cunoasterii, on 11 martie 2013 - 21:43, said:


Tu stii ce inseamna teozofie? Cei enumerati de tine nu au nimic, dar nimic in comun cu asta. Interpretarile lor sunt in linia reformismului salafit, ceva mai relaxate si mai adaptabile, dar bazate pe aceeasi logica.
Nu, a existat, Fatima AS, Zainab, Sukeina Posted Image Vrei sa vezi femei puternice si educateb care au infruntat tirani si prejudecati? Ele sunt.
Aceste nume care le amintesti sunt necunoscute chiar in lumea islamica si am vazut ca liderii islamici tin foarte mult cont de efortul acestor femei in educatia spirituala in lumea islamica Posted Image  ,"cu o floare nu se face primavara " asa  ca in mileniul 3 vedem o  indobitocire crasa in lumea islamica .

#22
ovidiu_ms

ovidiu_ms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,296
  • Înscris: 06.02.2013
Povesti nemuritoare. Asta este ceva de genu :,, se vor micsora taxele''  si  ,,am oprit jaful baietlor destepti'' (spuse in campania electorala). SIgur ca da.....Posted Image si marmota invelea ciocolata in staniol.
Acum o luna am vazut un musulman  sau terorist ce era el Posted Imagece striga le la un pupitru cum ca Allah  a dat lege, ca femeile sa fie batute: daca vor libertate, daca nu asculta de sot, nu il asteapta acasa, nu i se supun lui, le este interzis sa invete carte...etc. Posted Image

#23
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010

View Postovidiu_ms, on 12 martie 2013 - 01:11, said:


Acum o luna am vazut un musulman  sau terorist ce era el Posted Imagece striga le la un pupitru cum ca Allah  a dat lege, ca femeile sa fie batute: daca vor libertate, daca nu asculta de sot, nu il asteapta acasa, nu i se supun lui, le este interzis sa invete carte...etc. Posted Image

Mai,nu era Florica din Basinosii din Deal ???
Hai,spune drept.....
A ramas mascat de la Haloven...

#24
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postabbulafia, on 12 martie 2013 - 11:59, said:

Mai,nu era Florica din Basinosii din Deal ???
Hai,spune drept.....
A ramas mascat de la Haloven...
Pai voi ati dat legea ca tre sa umble mascati , Allah n-a zis sa va infasurati capul incat sa nu -i vezi fata dar cretinii de immami sau ayatolahi vin cu tot felul de idei care mai degraba otraveste societatea dar tie iti place sa vii cu glume proaste de parca ce fac aia care decapiteaza femei ,copii, sau crestini de prin partile lor e o gluma proasta .

#25
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010

View Postpacopaco1967, on 12 martie 2013 - 12:50, said:

Pai voi ati dat legea ca tre sa umble mascati , Allah n-a zis sa va infasurati capul incat sa nu -i vezi fata dar cretinii de immami sau ayatolahi vin cu tot felul de idei care mai degraba otraveste societatea dar tie iti place sa vii cu glume proaste de parca ce fac aia care decapiteaza femei ,copii, sau crestini de prin partile lor e o gluma proasta .
Eu n-am votat.
M-am abtinut.Ca si la referendum.
Dar daca portul locului era functie de desert,de futunile de nisip,de diferentele de temperatura noapteasi ziua,de a se realiza lipsa transpiratiei...
ce sa ma bag eu sa-l schimb...sa tu...sau alt destept.

View PostSophistiKat, on 11 martie 2013 - 21:51, said:


Nu amice, vreau sa vad femei care au condus REGATE,

Maine o sa te obrazniceti si mai mult si o sa vrei sa conduca si FREGATE...

Edited by abbulafia, 12 March 2013 - 20:42.


#26
SophistiKat

SophistiKat

    Semper Fidelis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,502
  • Înscris: 02.10.2010

View Postabbulafia, on 12 martie 2013 - 20:45, said:

Maine o sa te obrazniceti si mai mult si o sa vrei sa conduca si FREGATE...
Am sa ma obraznicesc atât de tare încât voi pretinde egalitatea dintre sexe în spatiul islamic...inclusiv dreptul fetitelor de a frecventa scoala, drept de care tu nu ai beneficiat, pesemne! :console:

#27
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010

View PostSophistiKat, on 12 martie 2013 - 21:03, said:

Am sa ma obraznicesc atât de tare încât voi pretinde egalitatea dintre sexe în spatiul islamic..1- .inclusiv dreptul fetitelor de a frecventa scoala,2- drept de care tu nu ai beneficiat, pesemne! Posted Image


Serios acum...:
1- este de dorit
2-beneficiu am avut, chef mi-a lipsit...

#28
Ascary

Ascary

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 16.01.2007

View Postovidiu_ms, on 12 martie 2013 - 01:11, said:



Acum o luna am vazut un musulman  sau terorist ce era el Posted Imagece striga le la un pupitru cum ca Allah  a dat lege, ca femeile sa fie batute:
acu' o luna un oltean isi batea nevasta fara de lege   Posted Image

[ http://img163.imageshack.us/img163/1372/violenta19355400.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


"În România, la fiecare 30 de secunde, o femeie este bătută. Violenţa în familie ucide o femeie o dată la trei zile. 12.000 de românce
au căzut victime ale violenţei fizice, în anul 2010, iar 99 au murit. Peste 70 la sută dintre ele sunt victime ale violenţei domestice,
dar 75 la sută dintre cazurile de violenţă conjugală nu sunt raportate."

http://www.rtv.net/r...ideo_20070.html

#29
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010
Violenta in familie  este provocata in mare de ce se transmite in mass-media  , este intentionat facuta starea asta pt Romania , sloganul "dezbina si cucereste " are efect , eu de cand am renuntat la tv  (2 ani )  armonia in familie a revenit ,si sunt bucuros de ce am obtinut .

#30
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010

View Postpacopaco1967, on 12 martie 2013 - 23:14, said:

Violenta in familie  este provocata in mare de ce se transmite in mass-media  , este intentionat facuta starea asta pt Romania , sloganul "dezbina si cucereste " are efect , eu de cand am renuntat la tv  (2 ani )  armonia in familie a revenit ,si sunt bucuros de ce am obtinut .

"Harul domnului a coborat asupra ta........"


(Glumesc...glumesc....)

#31
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postabbulafia, on 12 martie 2013 - 23:37, said:

"Harul domnului a coborat asupra ta........"


(Glumesc...glumesc....)
Nu e gluma , l-am descoperit pe Hristos

#32
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010

View Postpacopaco1967, on 12 martie 2013 - 23:45, said:

Nu e gluma , l-am descoperit pe Hristos

Deci nu era in televizor...

#33
SophistiKat

SophistiKat

    Semper Fidelis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,502
  • Înscris: 02.10.2010

View Postabbulafia, on 12 martie 2013 - 23:55, said:

Deci nu era in televizor...
Tu înca n-ai auzit de tehnologia 3D? Posted Image
Încearca, poate-l vei descoperi si tu pe Iisus, sau Mahomed, în cel mai rau caz... Posted Image

Edited by SophistiKat, 12 March 2013 - 23:58.


#34
Ascary

Ascary

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 16.01.2007

View Postpacopaco1967, on 12 martie 2013 - 23:14, said:

Violenta in familie  este provocata in mare de ce se transmite in mass-media  , este intentionat facuta starea asta pt Romania , sloganul "dezbina si cucereste " are efect , eu de cand am renuntat la tv  (2 ani )  armonia in familie a revenit ,si sunt bucuros de ce am obtinut .
la mine-i invers,cand ma uit la televizor nu mai am timp sa-mi bat nevasta
(asta vara cand cu suspendarea lu' Base nici macar de-o palma n-a avut parte mititica)

#35
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010

View PostSophistiKat, on 12 martie 2013 - 23:57, said:

Tu înca n-ai auzit de tehnologia 3D? Posted Image
Încearca, poate-l vei descoperi si tu pe Iisus, sau Mahomed, în cel mai rau caz... Posted Image
O fi tehnologia 3D, dar televizorul tot  4 cm grosime are...
poate pe Iov sa-l descopar....

View PostAscary, on 12 martie 2013 - 23:06, said:

acu' o luna....[...]

Bine ia revenit,prietene....

Ramasesem pe aci cam singurica....adica singura neislamica ce mai aparam din cand in cand islamul.....
Nu te speria....foarte din cand in cand....

Edited by abbulafia, 13 March 2013 - 00:15.


#36
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View Postpoarta-cunoasterii, on 11 martie 2013 - 17:40, said:

Pe scurt, NU.
Irelevant, atat timp cat aceste lucruri se intampla.

View PostSophistiKat, on 11 martie 2013 - 21:35, said:

Caterina de Medici, Elisabeta I sau Isabela de Castilla. Posted Image
Mare pierdere.

View PostAscary, on 12 martie 2013 - 23:06, said:

"În România, la fiecare 30 de secunde, o femeie este bătută.
In Romania, am vazut mai multi barbati sub papucul femeiil decat femei batute.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate