Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Vand/cumpar/caut/donez

- - - - -
  • Please log in to reply
206 replies to this topic

#19
Xme

Xme

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 16.12.2006
suntem o familie iubitoare de animale, am mai avut papagali si am prins drag de ei. Anu acesta as vrea sa fac cadou de craciun parintilor mei unu sau doi papagali Ara. Stiu ca sunt mari si ca pretul lor este mai mare decat al perusilor. Cu toate acestea as vrea sa cumpar unu. Daca stiti pe cineva care vinde sau vreun magazin va rog sa lasati un mesaj cu locul respectiv.

#20
stylus

stylus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 13.12.2006

View PostXme, on Dec 16 2006, 19:03, said:

suntem o familie iubitoare de animale, am mai avut papagali si am prins drag de ei. Anu acesta as vrea sa fac cadou de craciun parintilor mei unu sau doi papagali Ara. Stiu ca sunt mari si ca pretul lor este mai mare decat al perusilor. Cu toate acestea as vrea sa cumpar unu. Daca stiti pe cineva care vinde sau vreun magazin va rog sa lasati un mesaj cu locul respectiv.
Papagalii Ara, in afara ca sunt din cale afara de galagiosi, sunt si al naibii de scumpi...de la 1000 de EUR in sus... take a look: http://www.ferma.go.ro/

#21
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
incearca sa-i dai steroizi unui perush

#22
rharda

rharda

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 25.07.2006
daca doriti sa vedeti ferma mea de chinchille langa bucuresti tel 0722511516 romulus

#23
castoras

castoras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 786
  • Înscris: 28.12.2006

View Postofelia, on Aug 4 2006, 09:20, said:

si eu ofer gratis pui de hamsteri...deocamdata au doar 4 zile si sunt trei....dak sunteti din BV  ar fi mai simplu... :D


mai are cineva puiutzi de hamster? vreau eu unul!
un EL cu ochi negri si blanitza lunga , preferabil alb crem (ca siberianul pe care l-am avut eu si a murit :(( )
mici, 1-2 luni va rog
BUCURESTI, of ciurse

#24
ericssonk750

ericssonk750

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 437
  • Înscris: 29.12.2006

View PostXme, on Dec 16 2006, 19:03, said:

suntem o familie iubitoare de animale, am mai avut papagali si am prins drag de ei. Anu acesta as vrea sa fac cadou de craciun parintilor mei unu sau doi papagali Ara. Stiu ca sunt mari si ca pretul lor este mai mare decat al perusilor. Cu toate acestea as vrea sa cumpar unu. Daca stiti pe cineva care vinde sau vreun magazin va rog sa lasati un mesaj cu locul respectiv.
Eu am vazut la o expozitie de porumbei in Brasov in 2005 papagal ara la suma de ~9 miliaone nu cum sunt pe www.ferma.go.ro...
De asemenea iti recomad sa iei daca nu ai luat deja un papagal rasa Micul alexander... sunt in jur de 3 milioane si sunt super draguti si iubitori .  :rolleyes:  :D , mananca de toate , is super . am si eu unul si mananca si carne si cascaval de toate .

#25
PisicaAlba

PisicaAlba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 30.09.2006
la petshop animax 6000RON. nu mai numarati zerourile ca sunt scrise corect! si eu m-am crucit, un purcoi de bani pentru pasaroi!

#26
crazymiky

crazymiky

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 05.12.2006

View PostXme, on Dec 16 2006, 19:03, said:

suntem o familie iubitoare de animale, am mai avut papagali si am prins drag de ei. Anu acesta as vrea sa fac cadou de craciun parintilor mei unu sau doi papagali Ara. Stiu ca sunt mari si ca pretul lor este mai mare decat al perusilor. Cu toate acestea as vrea sa cumpar unu. Daca stiti pe cineva care vinde sau vreun magazin va rog sa lasati un mesaj cu locul respectiv.
Te inteleg ca esti iubitor de animale, dar eu nu ii inteleg pe oamenii care afirma acest lucru si totusi ii priveaza de libertate tinandu-i in casa

#27
dragos1809

dragos1809

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 28.05.2006
stiu eu un crescator de la care mi-am cumparat un Marele Alexandru si avea un Ara pe care il hranea cu pipeta si zicea ca il vinde pe la 1000 de euro.

#28
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

View Postcrazymiky, on Jan 6 2007, 05:40, said:

Te inteleg ca esti iubitor de animale, dar eu nu ii inteleg pe oamenii care afirma acest lucru si totusi ii priveaza de libertate tinandu-i in casa

ideea e ca papagalii aia sunt nascuti si crescuti in captivitate. deci fie ca il ti tu in casa fie ca il tine altul, el tot privat e de libertate.

am vazut odata la televizor un reportaj despre un roman care avea mai multi papagali ara si le dadea drumul sa zboare liberi iar ei se intorceau intotdeauna acasa.

#29
grosualexandru2003

grosualexandru2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 28.10.2005
am de vanzare 4 pui de zebre australiene (o luna jumate)
pretul e infim mult sub piata
le dau ca nu mai am timp de ele
4 PUI 50 LEI
pret de piata 25 lei buc

#30
adibas

adibas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 27.01.2006
Asa cum scrie in titlu, donez doua testoase de apa,cred ca de Florida(au cate o linie rosie in spatele ochilor), nu m-a pricep prea bine.Au fost cadou pt. fiica mea de la cineva, iar ea fiind mica(are 5 ani) si eu neavand timp sa m-a ocup de ele(nici nu m-a prea atrag,sa fiu sincer),am considerat ca e mai bine pt. ele sa le ingrijeasca cineva care se pricepe.Nu stiu sa zic ce varsta au (eu le am de 2 luni), dar au cam 10-11cm una si cealalta 9-10cm.
Tel. de contact 0722.272.035

P.S. Eu sunt din Bucuresti

Atasez si niste poze(bricheta este pt. comparatie)


Attached File  IMG_1101.jpg   277K   107 downloads

Attached File  IMG_1102.jpg   285.26K   64 downloads

Attached File  IMG_1103.jpg   249.88K   41 downloads

Attached File  IMG_1104.jpg   296.29K   44 downloads

#31
yo6ial

yo6ial

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 13.10.2006
Mergi, te rog, la cel mai apropriat cabinet veterinar, sau pet-shop, si vorbeste cu oamenii aceia, mai intai, totusi, la un veterinar care se ocupa de animale de companie e preferat, cel putin te poate sfatuii mai bine, poate cei de lai pet-shop nu vor, intodeauna,  ce-i mai bine pentru broscutele alea...
Apoi, daca nu ai rezultate, incearca www-ul ;)
Cu un medic veterinar, fata'n fata., poate stai altfel de vorba.
Noroc, si ai grija de pitici ;)

#32
Graveland

Graveland

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 07.08.2006
Sau poti sa incerci la un magazin de specialitati asiatice.

#33
SunLight_Madness

SunLight_Madness

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 30.01.2007
niste inaripate superbe! recomand !

#34
kitto

kitto

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 10.12.2006
Mai ai broscutele? As fi interesata de o broscuta  :naughty: .

#35
adibas

adibas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 27.01.2006

View Postkitto, on Feb 6 2007, 00:37, said:

Mai ai broscutele? As fi interesata de o broscuta  :naughty: .


Le mai am.Nu vrei sa le iei pe amandoua?Daca da da-mi P.M.

Sau suna la 0722.272.035

Edited by adibas, 08 February 2007 - 18:43.


#36
dorel232004

dorel232004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,253
  • Înscris: 04.02.2007

View Postadibas, on Feb 12 2007, 14:31, said:

Topic closed

Mai lasa-l deschis; am si eu 4 bucati, tot de Florida, tot gratis, au cam 15-20 cm (marimea). Daca vrea cineva si cu bazin (cu masa, filtru, etc), 3,5 mil. Fii-mea le creste de vreo 4-5 ani, acum a crescut si vrea sa le dea la un iubitor. Astept mesaje!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate