Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Site de filme online pe Adsense!

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
CiprYst

CiprYst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 11.06.2011
Buna all! Am si eu un site de filme online si as vrea sa stiu daca as putea sa mi-l inscriu in adsense? Si daca adsense-ul primeste site-uri in limba romana?

#2
JayBird

JayBird

    IT Professional

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 15.09.2009
Accepta in limba romana dar nu stiu ce intelegi tu prin site de filme online. De unde iei filmele respective?

#3
AndyO2

AndyO2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 24.06.2012
presupunând că siteul e cu filme obţinute din surse legale, fără a încălca drepturile de autor a nimănui (ceva gen trafictube.ro ), şi apoi că respectă termenii şi condiţiile de la Adsense, sigur, de ce nu?

dar nu e cazul tău, nu-i aşa?

#4
failb0x

failb0x

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 30.06.2010
depinde de google daca iti accepta sau nu adsense.probabil ca da.iar adsense-ul depinde de utilizator.daca iti intra useri din america,google vine cu anunturi pentru userii respectivi in engleza.daca se conecteaza la site-ul tau useri din romania,o sa primeasca reclame in limba romana.nu tine de tine in limba este adsense,ci de utilizatorul site-ului.

LE: eu in loc de adsense,mai degraba as folosi site-uri care permit profitshare (vezi eMag)

LE:

View PostAndyO2, on 07 martie 2013 - 19:49, said:

presupunând că siteul e cu filme obţinute din surse legale, fără a încălca drepturile de autor a nimănui (ceva gen trafictube.ro ), şi apoi că respectă termenii şi condiţiile de la Adsense, sigur, de ce nu?

dar nu e cazul tău, nu-i aşa?

daca video-urile sunt incarcate pe un alt server decat al lui (gen site-uri de video-sharing) si le pune embed pe site-ul lui ... totul pt el este 100% legal.e ca si cum ai gasi un milion pe jos.i-ai gasit,nu i-ai furat :)

Edited by failb0x, 07 March 2013 - 19:55.


#5
AndyO2

AndyO2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 24.06.2012

View Postfailb0x, on 07 martie 2013 - 19:49, said:

daca video-urile sunt incarcate pe un alt server decat al lui (gen site-uri de video-sharing) si le pune embed pe site-ul lui ... totul pt el este 100% legal.e ca si cum ai gasi un milion pe jos.i-ai gasit,nu i-ai furat Posted Image

nu, nu e.
şi nu, nu e OK să pui adsense pe astfel de siteuri

BTW: în România e ilegal să-ţi însuşeşti bani găsiţi pe stradă

Quote

Capitolul IV
INFRACŢIUNI CONTRA DEMNITĂŢII
Art. 216
Însuşirea bunului găsit
Fapta de a nu preda în termen de 10 zile un bun găsit autorităţilor sau celui care l-a pierdut, sau de a dispune de acel bun ca de al său, se pedepseşte cu închisoare de la o lună la 3 luni sau cu amendă.
Citiţi mai mult: http://legeaz.net/co...11/art-216-cpen


#6
JayBird

JayBird

    IT Professional

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 15.09.2009
Nu conteaza de unde face embed, daca e continut piratat n-o sa-l aprobe adsense.

#7
CiprYst

CiprYst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 11.06.2011

View Postfailb0x, on 07 martie 2013 - 19:49, said:

depinde de google daca iti accepta sau nu adsense.probabil ca da.iar adsense-ul depinde de utilizator.daca iti intra useri din america,google vine cu anunturi pentru userii respectivi in engleza.daca se conecteaza la site-ul tau useri din romania,o sa primeasca reclame in limba romana.nu tine de tine in limba este adsense,ci de utilizatorul site-ului.

LE: eu in loc de adsense,mai degraba as folosi site-uri care permit profitshare (vezi eMag)





daca video-urile sunt incarcate pe un alt server decat al lui (gen site-uri de video-sharing) si le pune embed pe site-ul lui ... totul pt el este 100% legal.e ca si cum ai gasi un milion pe jos.i-ai gasit,nu i-ai furat Posted Image

View PostAndyO2, on 07 martie 2013 - 19:49, said:

presupunând că siteul e cu filme obţinute din surse legale, fără a încălca drepturile de autor a nimănui (ceva gen trafictube.ro ), şi apoi că respectă termenii şi condiţiile de la Adsense, sigur, de ce nu?

dar nu e cazul tău, nu-i aşa?

Sunt puse embed pe site-ul meu, de pe alte site-uri online, dar toate sunt de pe VK daca stiti de acesta, absolut toate! Eu din cate am citit termenii si conditiile ar fi ok site-ul.



Nu mai stiu ce sa cred...cineva zice ca accepta alcineva ca nu accepta, luminati-ma si pe mine. Stie cineva vreun site de filme online care sa aibe adsense pe el?

View PostJayBird, on 07 martie 2013 - 20:05, said:

Nu conteaza de unde face embed, daca e continut piratat n-o sa-l aprobe adsense.
Sincer nici nu stiu exact exact ce inseamna  piratat, cum stiu care e piratat si care nu?

#8
JayBird

JayBird

    IT Professional

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 15.09.2009
Daca e oferit moca e piratat...

#9
CiprYst

CiprYst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 11.06.2011

View PostJayBird, on 07 martie 2013 - 20:29, said:

Daca e oferit moca e piratat...
Am inteles!


Deci despre VK stie cineva sa imi zica o parere? Sa fiu si eu sigur, si sa imi ziceti daca are rost sa ma mai "strofoc" sa-l pun pe adsene?

#10
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005
1. Nu poti pune adsense pe site-uri cu continut gen.
2. Nu conteaza ca e embed, site-ul e ilegal deoarece pui la dispozitie material pe care nu ai copyright.

#11
CiprYst

CiprYst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 11.06.2011

View PostLensFlare, on 07 martie 2013 - 20:41, said:

1. Nu poti pune adsense pe site-uri cu continut gen.
2. Nu conteaza ca e embed, site-ul e ilegal deoarece pui la dispozitie material pe care nu ai copyright.
Ok, am inteles!

#12
failb0x

failb0x

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 30.06.2010

Quote

Sincer nici nu stiu exact exact ce inseamna  piratat, cum stiu care e piratat si care nu?

daca ar sti si ceice se ocupa de asta ce inseamna cu adevarat,acum nu mai downloadai de pe torrente.

practic sunt multe chestii care se bat cap in cap.sunt ț site-uri cu filme online si multe altele care inca nu au fost trase la raspundere nici pe acum.. gen site-urile de torrente care aduc milioane poate miliarde de euro. de ce sa intri tu la puscarie sau sa iti vinzi casa sa platesti amenda ... daca un site de torrente renumit,care face piraterie pe fata, nu a fost tras la raspundere,inca.

cel mai sigur,si cel mai bun raspuns o sa il gasesti tu,incercand. nu te costa nimic sa incerci. daca ar fi sa te "coste" ceva ar fi,in cel mai bun caz,neacceptarea adesense-ului, si in cel mai rau caz, suspendarea hostului.

#13
CiprYst

CiprYst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 11.06.2011

View Postfailb0x, on 07 martie 2013 - 20:50, said:

daca ar sti si ceice se ocupa de asta ce inseamna cu adevarat,acum nu mai downloadai de pe torrente.

practic sunt multe chestii care se bat cap in cap.sunt ț site-uri cu filme online si multe altele care inca nu au fost trase la raspundere nici pe acum.. gen site-urile de torrente care aduc milioane poate miliarde de euro. de ce sa intri tu la puscarie sau sa iti vinzi casa sa platesti amenda ... daca un site de torrente renumit,care face piraterie pe fata, nu a fost tras la raspundere,inca.

cel mai sigur,si cel mai bun raspuns o sa il gasesti tu,incercand. nu te costa nimic sa incerci. daca ar fi sa te "coste" ceva ar fi,in cel mai bun caz,neacceptarea adesense-ului, si in cel mai rau caz, suspendarea hostului.
Aici ai dreptate! Ca sa iti spun ca ti-am luat-o inainte, deja mi-am facut cont pe adsene! Mi-a fost respins de 3 ori dar continuu sa le trimit, pt ca am un prieten care a zis ca i l-au acceaptat doar dupa ce a insistat de peste 10 ori! Nu strica nimic sa incerc!

#14
failb0x

failb0x

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 30.06.2010

View PostCiprYst, on 07 martie 2013 - 20:54, said:

Aici ai dreptate! Ca sa iti spun ca ti-am luat-o inainte, deja mi-am facut cont pe adsene! Mi-a fost respins de 3 ori dar continuu sa le trimit, pt ca am un prieten care a zis ca i l-au acceaptat doar dupa ce a insistat de peste 10 ori! Nu strica nimic sa incerc!

atunci ... pana iti accepta adsense.. foloseste profitshare :) ca aici trebuie sa pui tu bannere pe site :)

#15
CiprYst

CiprYst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 11.06.2011

View Postfailb0x, on 07 martie 2013 - 20:59, said:

atunci ... pana iti accepta adsense.. foloseste profitshare Posted Image ca aici trebuie sa pui tu bannere pe site Posted Image
punct ro sau com?
Cum este asta? sunt seriosi? comisioane sau clikuri?

sau te referi in general la profitshare? comisioane?

Edited by CiprYst, 07 March 2013 - 21:12.


#16
failb0x

failb0x

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 30.06.2010
sper ca NU e reclama.. dar Emag ofera si comision si click :)

#17
CiprYst

CiprYst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 11.06.2011

View Postfailb0x, on 07 martie 2013 - 21:18, said:

sper ca NU e reclama.. dar Emag ofera si comision si click Posted Image
Aha, am inteles, asta vroiam sa stiu, la ce te refereai, am inteles. Am observat ca tot mai multa lume prefera castigurile prin comisioane decat prin clikuri.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate