Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Ce soft GPS recomandati pentru Romania (Android) ?

- - - - -
  • Please log in to reply
224 replies to this topic

#37
amami

amami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,657
  • Înscris: 20.09.2010

View Postrichelieu, on 25 mai 2013 - 09:17, said:


Citind astea,simt nevoia sa intreb: cate dintre ele erau oficiale si cate crack?
Descarca tu oficial de pe Play Market, ca eu am vrut si nu am gasit.
Eu nu ma pricep la crack, ce inseamna asta?

#38
DayDreamer

DayDreamer

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 07.07.2007

View Postrichelieu, on 25 mai 2013 - 09:17, said:


Citind astea,simt nevoia sa intreb: cate dintre ele erau oficiale si cate crack?
Eu cred ca erau originale&oficiale, toate.

#39
33marius

33marius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 13.01.2013
De acord cu tot ce spune "amami" in posturile sale.TomTom aparut acum este surprinzator de complect,oricum peste IGO primo...de exemplu la mine in oras au aparut acum sase luni doua sensuri giratorii facute provizoriu experimental de primarie sa vada daca rezolva traficul aglomerat din acea zona si culmea au aparut pe TomTom...acum o sa instalez si Sygic sa vad de curiozitate...oricum nu are cum sa fie peste TomTom numai daca nu o sa arate si gropile de pe drum...

#40
pgreed

pgreed

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 21.05.2008
harta romaniei (aplicatie android free) -detaliata si ok pentru navigatie!

#41
DayDreamer

DayDreamer

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 07.07.2007

View Postpgreed, on 04 iulie 2013 - 20:25, said:

harta romaniei (aplicatie android free) -detaliata si ok pentru navigatie!
Cred ca ai uitat sa pui link-ul. :)

#42
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
https://play.google....u.mapof.romania
Foloseste harta din OSM, asa ca mai degraba folositi direct OSMAND, decat sa folositi un program care a dat un copy /paste nesimtit dupa OSMAND
https://play.google....s?id=net.osmand

#43
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,063
  • Înscris: 16.02.2008
Mai trebuie putin revigorat topicul.
Asadar, am incercat primele 5 aplicatii din top free GPS pentru Romania => sunt dezamagit.
Unele au tot felul de panarame de conturi unde tre sa te loghezi, alta se bloca, una era trial doar 7 zile...etc
Singura functionala este Harta Romaniei dar cu multe lipsuri in materie de drumuri judetene si comunale care exista de zeci de ani !
Chiar si drumuri peste baraje ale Oltului nu sunt trecute...
Nu mai zic de faptul ca in Brasov mi-am facut nervi la maxim cu peste 40 de min de impotmolit pe acolo dupa individa care ma ghida ocolind imens fata de directia stiuta de mine...
Am zis sa merg pe mana aplicatiei, si rau am facut.

Noah...asteptam recomandari doar din ce folositi, cu ghidare BUNA audio in romana si harti offline bune si updatate la zi.
Putem sa facem un top al celor pe bani chiar, desi nu am vrut sa dau banii pe ceva cu care sa iau teapa. Macar cele free, le dau afara si basta.

#44
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Sygic este trial 7 zile, a aparut recent harta pt. el foarte buna, cu acoperire 100%, cea veche cred ca nu avea nici 15%.
Navigon are de asemenea harta foarte buna pt. RO.

Ambele au meniu si ghidare vocala in limba romana.

#45
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,594
  • Înscris: 14.10.2004
Am tot citit despre softuri de navigare pe Android si nu pot sa inteleg de ce iGO (dpmdv este cel mai bun) nu intra pe market pentru toata lumea?
Sau sa faca dracu Google aplicatia lor, la cati bani au cred ca in maxim 6 luni este gata.
Gry200 ce telefona ai, nu ai gasit iGO pentru el?

#46
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Google are deja Maps pt. care poti sa salvezi vreo 8 planse pt. folosire offline.
Nu ar fi corect ca Google sa scoata aplicatie cu bani, pt. ca cel putin pt. harta de RO, aceasta este desenata de voluntari.
Pe langa asta isi scot destul de bine banii din reclame incat sa nu simta nevoia sa scoata o varianta cu bani.

Nu vad ce ati vazut toti la iGO (in afara de faptul ca este cel mai piratat program de navigatie).
Atat Navteq cat si TomTom (Sygic) au acum harti destul de bune incat sa nu mai fie nevoie sa folosesti iGO cu harta TopMap.
Plus ca la Sygic ai si vocea Cosminei Pasarin, care este peste accentul moldovenesc al vocilor din iGO.

Edited by gumball3000, 26 July 2013 - 21:22.


#47
dragosDRG

dragosDRG

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,072
  • Înscris: 02.01.2011
Am vazut la un prieten sygic, pare sa se descurce destul de ok. Semnalul gps este putin cam slab, dar banuiesc ca tine si de telefon. El are un se xperia arc s si ii merge ok, nu se blocheaza sau altele, insa trebuie sa fie sub cerul liber, chiar daca e la geam mai da rateuri.

#48
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
nu are nicio legatura semnalul de la GPS cu programul instalat

View PostdragosDRG, on 26 iulie 2013 - 21:30, said:

insa trebuie sa fie sub cerul liber, chiar daca e la geam mai da rateuri.
bine ca nu are pretentia sa aiba semnal GPS si jos la metrou...

Edited by gumball3000, 27 July 2013 - 10:21.


#49
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
Am folosit o buna perioada iGO si am fost destul de multumit de el.
Mai nou mi-am instalat Sygic cu ultimele harti pentru Romania pe care-l folosesc in prezent.

#50
kalin cluj

kalin cluj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 11.02.2007
dacă tot ești la capitolul încercari eu zic sa vezi și waze recent achiziționat de google.  
în sud este o comunitate mare de useri.
hărțile sunt actualizate zilnic.  waze.ro și would.waze.com

#51
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
Am butonat vreo 2 zile Waze dar inainte de a-l cumpara Google si nu prea a reusit sa ma dea pe spate, la vremea respectiva. Inteleg ca a suferit usoare modificari. Urmeaza sa-l testez iar.

#52
razor74

razor74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 816
  • Înscris: 09.10.2006
Nici acum nu o sa te dea pe spate. Este dependent de un trafic gigantic de date si obligatoriu pe 3G. Daca nu stai cu telefonu infipt in cablul de alimentare in mai putin de o ora e gata bateria Posted Image

Edited by razor74, 27 July 2013 - 14:57.


#53
kalin cluj

kalin cluj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 11.02.2007
la waze nu trebuie sa ai date ON dacă vrei sa ai gps gen iGo.  
dacă vrei date reale din trafic.... vorbim despre altceva.

#54
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,063
  • Înscris: 16.02.2008
iGO, testat, => slab si imprecis. Pur si simplu eram pe DN 1R si-mi spunea ca e drum inexistent !!!
Un drum de sute de ani...........
Praf nene, in multe locuri eram pe drumul bun si-mi spunea imbecila de voce sa ma "intorc unde am posibilitatea"...plus ca ma enerva la culme de fiecare data cand treceam cu 1 km peste limita de viteza cu: "ati depasit viteza"....ce mai, varza...

Foarte buna e harta de la google ( practic cea mai buna in acest moment ) dar nu merge fara date mobile.
Semnalul GPS tine numai de hw-ul telefonului. Fara probleme am folosit toate telefoanele smart in autoturism cu plafon de Fe, dar langa geam.
Am auzit de bine Navigon....foarte scumpa oficial...
Ne auzim.

Edited by gry2000, 28 July 2013 - 17:34.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate