Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 

perioada de grație cartela Orange

- - - - -
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#19
cypryan1

cypryan1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 12.02.2014
Cartela lu mama a intrat in gratie de mai mult de 1 si jumatate, adica trebuia inchis numarul de mult dar se pare ca pe mama o pasuieste, eu as incaraca=o doar ca din cauza politici tampite de a nu putea sa transferi de pe ea daca nu ai iconsumat mai maimult de 5 euro pe ea mi-e nu-mi comvine sa o incarc, dece spun asta , mama nu da telefoane deloc de pe acest numar, il tine doar sa fie sunata deci nu are rpst sa tot incarc si sa nu pot transfera bani pe alt numar, mai bine cumpar alta cartela ca ies mai ieftin.

Cum pot afla daca pot transfera de pe acel numar /////ca este in gratie dupa cum am spus, eu as incarca-o cu 7 euro dar sa stiu ca pot tranfera pe alt numar minim 5 euro ”””

#20
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postcypryan1, on 09 august 2014 - 17:50, said:

Cartela lu mama a intrat in gratie de mai mult de 1 si jumatate, adica trebuia inchis numarul de mult dar se pare ca pe mama o pasuieste, eu as incaraca=o doar ca din cauza politici tampite de a nu putea sa transferi de pe ea daca nu ai iconsumat mai maimult de 5 euro pe ea mi-e nu-mi comvine sa o incarc, dece spun asta , mama nu da telefoane deloc de pe acest numar, il tine doar sa fie sunata deci nu are rpst sa tot incarc si sa nu pot transfera bani pe alt numar, mai bine cumpar alta cartela ca ies mai ieftin.

Cum pot afla daca pot transfera de pe acel numar /////ca este in gratie dupa cum am spus, eu as incarca-o cu 7 euro dar sa stiu ca pot tranfera pe alt numar minim 5 euro ”””
Salut,
Transferul de credit de pe o cartela PrePay este oferit in termenii si conditiile afisate pe site  https://www.orange.r...r-ro.html  Te asteptam cu un mesaj privat in care sa ne comunici numarul mamei tale. Il vom verifica si vom reveni cu un raspuns.
O zi buna,
Orange Helper

#21
cypryan1

cypryan1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 12.02.2014
Nici nu ma gandesc sa dau numarul ptr. ca va fi inchis , cred ca are 2 ani si ceva  de cand a fost luat sim-ul si niciodata reincarcat, deci sigur daca o sa incarc de ex. cu 7 euro sa o i-a de la inceput nu o sa-i pot transfera pe alt sim, deci chestia este ....cand se inchide alt numar si gata !!!

Daca bagati reguli idioate asta este, asa bagam 7 euro si apoi ii transferam pe numarul meu, eu imi activam optiune si pe cartela mamei remanea trebuirile asa cum trebuie, adica valabilitate 2 luni si restu gratie.

Oricum eu am acasa vreo 4 sim-uri neactivate care acum vreo 3 ani le-am luat cu 7 ron sim-ul cu 4 euro , a fost un fel de oferta , cand inchide numarul astioa de la orange ...activez frumusel un alt sim si gata mai tine un an, apoi si restul tot asa .

Si daca tot mai baga reguli idioate o sa ma portez frumusel la RDS si gata.
urmeaza in viitor ca sa faceti la prepay termneul de valabilitate o luna , ca sa-si incarce in fiecare luna omul de pe prepay ca sa poata da un tel.

Edited by cypryan1, 14 August 2014 - 21:10.


#22
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Eu cred ca simurile pe care le ai de 3 ani nu mai sunt valabile, asa ca nu te mai baza pe ele. Au si astea o perioada de valabilitate, nu le activezi, sanatate, nu le poti tine pe vecie

#23
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,142
  • Înscris: 15.05.2008
daca ai dat doar 7 lei pe el sunt sanse sa fi fost din alea promo,care daca nu le activezi in 3 luni se expira
dar nu e musai si poate ai norocul sa fie simuri normale si le poti activa cand doresti,chiar daca e de 4 euro vei primi of de 5 si daca vrei creditul tot 5 vei primi
acum si cu,cele normale au fost niste probleme cu ele,sunt sanse sa mearga toate,1 sau 2 sau niciuna

#24
cypryan1

cypryan1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 12.02.2014
Asta sa o credeti voi , tocmai am activat acum jumate de an un sim cumparat din acelasi timpuri , deci nu sunt de alea promotionale, acum 4 ani a fost o moda de gaseai sim-uri ieftine, eu le-am luat cu 7 ron de la un chiosc de ziare si sunt nelimitat , arata-mi unde scrie pe sim prepay ca e valabil pana la o anumita data, deci nu incercati sa ma contraziceti ca stiu despre ce vb.

#25
aquadig

aquadig

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 10.05.2005

View Postcypryan1, on 15 august 2014 - 09:42, said:

Asta sa o credeti voi , tocmai am activat acum jumate de an un sim cumparat din acelasi timpuri , deci nu sunt de alea promotionale, acum 4 ani a fost o moda de gaseai sim-uri ieftine, eu le-am luat cu 7 ron de la un chiosc de ziare si sunt nelimitat , arata-mi unde scrie pe sim prepay ca e valabil pana la o anumita data, deci nu incercati sa ma contraziceti ca stiu despre ce vb.

ai dreptate. pe simurile cadou pe care le primesti de ex la cumpararea unui telefon nu se specifica nicio data limita de activare. le activezi cand vrei.
la vdf e regula de trei ani.

#26
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,142
  • Înscris: 15.05.2008
parca mai am sim de 4 euro expirate sigilate nu te da cocos daca nu sti mai multe decat ce ai in sertar

#27
cypryan1

cypryan1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 12.02.2014
Vb romaneste sa intelegem ceeea ce vrei sa spui , normal ca am 4 sim0uri ....am sspus altceva sau ce?


A normal ca nu i nytelegi ceea ce am scris, am spus ca in prezent am 4 sim-uri, nu ca as fi cumparat atunci 4 sim-uri, atunci cand le-am cumparat am cumparat veo 10 sim-uri, si sti de ce , ptr. ca atunci era permisibil sa transferi inmediat banisori pe alt sim ( adica pe nr, meu ) si ieiesi mult mai convenabil decat daca reincarcai, dar nu stiu cum naiba astia de la orange au introdus acea regula ca nu poti sa transferi părimi bani de pe un sim nou sau ceva de genul asta doarece multi faceau chestia asta deoarece se ieftinise un sim cum nr. si era mai convenabil sa ei un sim cu nu,mar ca apoi sa transferi ceea ce era pe nr. cu sim decat sa reincarci.///////probabil aia de la orange au realizat ca asa se procedeaza si au bagat regulile astea de rahat !!!
deci daca nu crezi si daca nu intelegi te rog taci .

Edited by cypryan1, 15 August 2014 - 22:33.


#28
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,142
  • Înscris: 15.05.2008
am inteles f bine
io am expus toate posibilitatile ce se poate intampla
daca te-ai pricepe ai sti ca nu sunt asa negre regulile
nu faceau asa multi
erau putini doar ca in cantitate mare,deranja

#29
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
@ceanu, poti sa oferi o optiune cadou folosind creditul unei cartele proaspat activate?

#30
Stegal

Stegal

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,285
  • Înscris: 13.05.2004
Poti sa ai cartela si de 5 ani sigilata si o activezi acum. Pe ei nu-i intereseaza ca a stat in dulap ca nu au numar alocat pe ea si nu il tine blocat acea cartela. Ei se multumesc cand o activezi si peste 10 ani deoarece se aloca un numar din centrala si au un numar in plus.


Este adevarat ca daca nu primesti nici un apel timp de 3 luni la o cartela noua ei tu-o inchid ? Asa scrie pe site.

#31
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,912
  • Înscris: 18.12.2007

View PostStegal, on 16 august 2014 - 10:19, said:

...ca nu au numar alocat pe ea...

Complet gresit, cartelele preplatite au deja numar alocat. Nu mai da informatii eronate.

View PostStegal, on 16 august 2014 - 10:19, said:

Este adevarat ca daca nu primesti nici un apel timp de 3 luni la o cartela noua ei tu-o inchid ? Asa scrie pe site.

Da, este adevarat.

#32
twinkly_red

twinkly_red

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 18.06.2014

View Postceanu1980, on 06 martie 2013 - 20:26, said:

am io o idee, mergi in africa si afla acolo pt asta ai facut un topic nou? cel mai ciuda mie ca raspundeti la asa subiecte bine patiti in shopuri si la parteneri cand sunteti f pe fata daca o meritati

Mai desteptule, nu toti sunt destepti ca tine. Altii fac bani in timp ce tu studiezi ofertele orange.

#33
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,538
  • Înscris: 10.04.2009
^ bine ca ai dezgropat topic-ul pt a posta ceva "util"

gg :|

#34
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
Orice incarcare cu 7 euro prelungeste perioada de gratie cu 240 de zile
Atentie ca perioada de gratie se prelungeste doar cu 50 de zile la incarcarea de 5 euro.

Edited by K-X-T, 10 June 2015 - 19:21.


#35
ryan87bc

ryan87bc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 04.03.2015

View Postcypryan1, on 15 august 2014 - 22:25, said:

Vb romaneste sa intelegem ceeea ce vrei sa spui , normal ca am 4 sim0uri ....am sspus altceva sau ce?


A normal ca nu i nytelegi ceea ce am scris, am spus ca in prezent am 4 sim-uri, nu ca as fi cumparat atunci 4 sim-uri, atunci cand le-am cumparat am cumparat veo 10 sim-uri, si sti de ce , ptr. ca atunci era permisibil sa transferi inmediat banisori pe alt sim ( adica pe nr, meu ) si ieiesi mult mai convenabil decat daca reincarcai, dar nu stiu cum naiba astia de la orange au introdus acea regula ca nu poti sa transferi părimi bani de pe un sim nou sau ceva de genul asta doarece multi faceau chestia asta deoarece se ieftinise un sim cum nr. si era mai convenabil sa ei un sim cu nu,mar ca apoi sa transferi ceea ce era pe nr. cu sim decat sa reincarci.///////probabil aia de la orange au realizat ca asa se procedeaza si au bagat regulile astea de rahat !!!
deci daca nu crezi si daca nu intelegi te rog taci .
Am activat chiar azi de proba un sim de 4 euro... si surpriza nu era expirat. Am chiar 5 euro pe cartela Posted Image

Edited by ryan87bc, 19 June 2015 - 22:47.


#36
cypryan1

cypryan1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 12.02.2014
Acea cartela fiind cumparat de mult tare banuiesc, nu ???

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate