Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

perioada de grație cartela Orange

- - - - -
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#1
R4dhu

R4dhu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 09.04.2011
Bună ziua ! Dețin o cartelă prepay Orange pe care nu am mai reîncărcat-o din decembrie anul trecut...și acum e în perioada de grație. Din motive obiective, doresc să amân cât mai mult posibil următoarea reîncărcare. Știe cineva cum pot afla când expiră perioada de grație ? Nu aș vrea să pierd numărul...

#2
HFL

HFL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 27.12.2005
Pai cand suni la 333 sau *133# ce-ti zice? Ar trebui sa-ti apara "Reincarca pana la..."

#3
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,864
  • Înscris: 25.01.2007
suni la 333.

#4
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Porteaza la erdesh, daca nu ma insel ai 6 luni perioada activa si(?) 6 luni gratie cu 50 eurocenti.

#5
R4dhu

R4dhu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 09.04.2011

 HFL, on 06 martie 2013 - 16:44, said:

Pai cand suni la 333 sau *133# ce-ti zice? Ar trebui sa-ti apara "Reincarca pana la..."

Ms pt sfat...telefonul e al bunicilor ( ei doar primesc apeluri, nu le trebuie mai mult), am să verific mâine când mă duc pe acolo.

#6
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,158
  • Înscris: 15.05.2008
am io o idee, mergi in africa si afla acolo pt asta ai facut un topic nou? cel mai ciuda mie ca raspundeti la asa subiecte bine patiti in shopuri si la parteneri cand sunteti f pe fata daca o meritati

#7
NewFolder

NewFolder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 12.06.2011
e simplu: suni la 333 si o sa vina un mesaj de forma: "sunteti in perioda de gratie, incarcati pana in data X ca sa nu pierdeti numarul".

Daca incarci cu 5e ai prelungit perioada cu 8 luni (8 luni valabilitate zice pe site la Orange de fapt sunt doar 4 luni, Orange e porc) si poti sa transferi cei 5e pe alt numar Orange. Sunt in aceeasi situatie dar eu prefer sa cumpar o cartela prepay valabila 12 luni cu 4 euro si cand expira, Salut, alta cartela, alt numar.

Dar eu nu sunt vreun erou, Orange castiga bani oricum. Orange castiga chiar daca eu m-am mutat pe PrePay. Diferenta e ca eu platesc mai putin.

#8
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,840
  • Înscris: 26.02.2010

 R4dhu, on 06 martie 2013 - 16:36, said:

Bună ziua ! Deţin o cartelă prepay Orange pe care nu am mai reîncărcat-o din decembrie anul trecut...şi acum e în perioada de graţie. Din motive obiective, doresc să amân cât mai mult posibil următoarea reîncărcare. Ştie cineva cum pot afla când expiră perioada de graţie ? Nu aş vrea să pierd numărul...
e suficient sa pui 1 euro pe ea si perioada pana la expirarea numarului se prelungeste cu cateva luni.

#9
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,158
  • Înscris: 15.05.2008
exact ce spuneam le meritati fratilor
ceva super nou la orange incarci 2 euro si vb toata viata si o lasi si mostenire de abia daca mori intra in perioada de gratie si pierzi numarul la primu praznic

#10
XAN

XAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,303
  • Înscris: 01.09.2002
ridic și eu aceeași întrebare: cum pot afla perioada de grație?
Părinții mei au o cartela orange, am apelat 333 și în sms scrie creditul și cît e activ, dar nimic de perioada de grație.
Știe cineva pînă la urmă cum pot afla?

#11
PopM

PopM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 12.05.2014

 XAN, on 10 iulie 2014 - 17:29, said:

ridic și eu aceeași întrebare: cum pot afla perioada de grație?
Părinții mei au o cartela orange, am apelat 333 și în sms scrie creditul și cît e activ, dar nimic de perioada de grație.
Știe cineva pînă la urmă cum pot afla?

Daca inca mai ai perioada activa se poate gasi perioada de gratie doar din contul WebCare sau apeland 444 si vorbind cu cineva de la serviciul clienti!

#12
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 XAN, on 10 iulie 2014 - 17:29, said:

ridic și eu aceeași întrebare: cum pot afla perioada de grație?
Părinții mei au o cartela orange, am apelat 333 și în sms scrie creditul și cît e activ, dar nimic de perioada de grație.
Știe cineva pînă la urmă cum pot afla?

Salut,
asa cum spunea si PopM, poti afla informatii despre perioada de gratie fie din contul online, fie cu ajutorul colegilor de la Serviciul Clienti, prin apel la 444.
O zi buna,
Orange Helper

#13
XAN

XAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,303
  • Înscris: 01.09.2002
am făcut contul online și configurat numărul de telefon (sms 599 etc) dar nu am găsit informația dorită. Oi fi eu bizon. Vreun pont unde să mă uit?

#14
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,158
  • Înscris: 15.05.2008
credit info

#15
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,976
  • Înscris: 18.12.2007
La credit info iti spune doar cand expira perioada activa, nu si cand expira cea de gratie

#16
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,158
  • Înscris: 15.05.2008

 AlexEn, on 16 iulie 2014 - 11:11, said:

La credit info iti spune doar cand expira perioada activa, nu si cand expira cea de gratie
intra in contul orange si casca ochii la credit info si raspunde-mi

#17
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,976
  • Înscris: 18.12.2007
Ma refer la credit info-ul ala de la 333/*133#, in situatia prezentata de XAN. Daca esti inca in perioad activa a contului nu ai cum sa afli de la 333 cat ai perioada de gratie.
Mai usor cu agresivitatea ca nu ne tragem de sireturi.

Edited by AlexEn, 16 July 2014 - 12:18.


#18
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 XAN, on 16 iulie 2014 - 05:38, said:

am făcut contul online și configurat numărul de telefon (sms 599 etc) dar nu am găsit informația dorită. Oi fi eu bizon. Vreun pont unde să mă uit?

Salut,
Gasesti informatia in sectiunea "credit info" ("vezi detalii de consum"/ "perioada de valabilitate").
O zi buna,
Orange Helper

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate