Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?
 Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 Stimulente AJOFM

Cumparare auto cu nr Germania afl...

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 

Incarci cartela si ramai si fara bani si fara optiune...

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
corero

corero

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 01.04.2007
Em patit si eu ceva asemanator.
In general am grija cand ma anunta ca imi va expira optiunea, sa incarc peste valoarea care am nevoie, dar am observat eu ca desi incarc cu valori fixe, gen, 13eur, 16 eur, tot timpul dupa activarea optiunii, cifrele dupa virgula din credit se schimba, chiar daca optiunea e tot valoare fixa, gen 6eur, dar nu am dat prea multa importanta, pana azi cand am ramas fara credit desi verificasem sa am peste 6 eur, aveam mai exact 6.02 eur in cont. Luna trecuta aveam 12.09 eur credit in cont. Unde au disparut 0.07 eur daca optiunea activata era de 6 eur?
Explicatia am aflat-o azi cand am sunat la serviciu clienti sa aflu cum de am ramas fara credit si fara optiune activa, desi aveam 6.02 eur credit in cont. Explicatia e ca de la ora 0 a zilei in care expira optiune si pana la ora cand se activeza automat optiune din nou, practic consum din credit nu din optiunea din luna anterioara, ceea ce mise pare foarte aiurea pentru ca te obliga sa inchizi telefonul sa fii sigur ca nu consumi nimic, pana cand iti activeaza ei optiunea (in cazul meu a fost 6 dimineata, dar daca era 6 seara?) Mai ciudat e ca telefonul meu e programa sa intre pe airplane mode, la ora 0, si sa intre iar in retea la ora 7 dimineata. Deci cum am pierdut eu credit in airplane mode e si mai dubios.
Avand in vedere ca au trecut 3 ani si inca sunt aceleasi probleme, mi se pare o mizerie din parte Orange, dar nu am fost pa OPC pentru ca au fost de acord sa imi activeze ei optiunea, dar sa fiu eu atenta data viitoare, cica...

#20
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,576
  • Înscris: 26.06.2010
Lasa ca eu ramasesem fara 24 de euro.Am avut noroc ca am depus sesizare si am primit creditul inapoi dupa 18 ore.

#21
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

 corero, on 15 decembrie 2016 - 19:04, said:

Avand in vedere ca au trecut 3 ani si inca sunt aceleasi probleme, mi se pare o mizerie din parte Orange, dar nu am fost pa OPC pentru ca au fost de acord sa imi activeze ei optiunea, dar sa fiu eu atenta data viitoare, cica...
Unde s-au dus 3 ani, se mai duc in ca 3 si tot asa.
Pune 1 euro de rezerva peste valoarea optiunii sa ca fii sigura ca se va reactiva chiar si cu micile lor interventii.

Edited by danutz1, 16 December 2016 - 23:08.


#22
DarkUser

DarkUser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 685
  • Înscris: 29.03.2011
La cat de premium se dau ei...doar la Orange se intampla asemenea ineptii!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate