Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Stergere cont google

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
andreimarinica

andreimarinica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 10.04.2012
Salutare!Am o intrebare urgenta,eu am un galaxy ace 2 si am bagat doua conturi google in el,acum vreau sa il sterg pe primul,si imi zice ca trebuie sa revin la setarile din fabrica dar toate datele personale vor fi sterse.Asta inseamna si contactele din agenda?Va rog mult sa ma ajutati!Multumesc!

#2
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005
cred ca contactele din agenda iti raman in contul google, tu stergi doar datele sincronizate pe telefon.

#3
karmenutza01

karmenutza01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 22.07.2007
Ieri am facut si eu reset de fabrica. Contactele din agenda s-au sters. Din memoria telefonului. Eu le-am salvat inainte pe sim. Le poti salva pe cardul SD. Si dupa reset le importi din nou.

#4
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008
Daca ai setat sa-ti faca backup la contacte si online in contul google principal de pe telefon atunci dupa hard reset le poti recupera extrem de usor, prin simpla definire a contului respectiv google si sincronizare.

#5
MrNeo

MrNeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,871
  • Înscris: 22.06.2007
Cea mai usoara metoda de eliminare a contului fara hard reset este:
Intri in Agenda -> Menu -> Accounts -> click pe cont -> Remove account.
Attached File  1.jpg   39.52K   162 downloadsAttached File  2.jpg   52.58K   136 downloadsAttached File  3.jpg   50.35K   125 downloads

#6
AxelRo

AxelRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 21.09.2006
Raspunsul este aici: http://www.droidiser...t-from.html?m=1
Metoda testata de mine, functioneaza 100%, atentie doar telefoane cu root !

Edited by AxelRo, 22 March 2013 - 04:10.


#7
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011

View PostAxelRo, on 22 martie 2013 - 04:07, said:

Raspunsul este aici: http://www.droidiser...t-from.html?m=1
Metoda testata de mine, functioneaza 100%, atentie doar telefoane cu root !
Am si eu o problema de genul asta; mi-am facut un alt cont google, insa, daca ma loghez cu el, nu-mi mai arata aplic. cumparate pe vechiul cont. Cum sa fac ca sa le vada, sa-mi confirme ca sant cumparate? Cum sa le transfer (combin cumva) din vechiul cont in cel nou? Daca as reusi asta, as vrea apoi sa sterg vechiul cont atat din Play store cat si din Google Account, insa doar dupa ce imi transfer pe noul cont acele aplicatii cumparate din Play store. Am incercat sa gasesc o metoda de combinare, de transfer, insa nu am reusit nimic. Stiti careva o metoda sigura de a face asta?

#8
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008
Din cate stiu nu ai cum. Odata cumparata o aplicatie pe un cont nu ai cum sa o transferi pe altul.

#9
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011

View PostHider141, on 22 martie 2013 - 15:06, said:

Din cate stiu nu ai cum. Odata cumparata o aplicatie pe un cont nu ai cum sa o transferi pe altul.
OK, multumesc Posted Image

#10
AxelRo

AxelRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 21.09.2006
Si eu am cateva apk cumparate de pe un cont anulat. Am trimis un mail dezvoltatorului : Rom Toolbox-Jrummy. Cand o sa am un raspuns va anunt !

#11
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011

View PostAxelRo, on 22 martie 2013 - 18:11, said:

Si eu am cateva apk cumparate de pe un cont anulat. Am trimis un mail dezvoltatorului : Rom Toolbox-Jrummy. Cand o sa am un raspuns va anunt !
Multumesc Posted Image  Nu am multe, vreo 8, insa sant scumpe, categoria "Tools", gen Titanium, ROMTool Box, Root Expl., BatteryPlus, Animated Weather, etc, toate PRO.

#12
AxelRo

AxelRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 21.09.2006
Iata raspunsul oficial:

Thank you for your email.

Unfortunately, due to the way Google has set up its Play servers, transferring purchases between emails is not possible. However, If you would repurchase the app from the new email and send me a copy of the new receipt, I’d be happy to refund the first purchase! Just be sure to let me know both emails.

Thanks!

Grady ~Jrummy Apps Support Team

#13
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011

View PostAxelRo, on 24 martie 2013 - 12:54, said:

Iata raspunsul oficial:
Thank you for your email.
Unfortunately, due to the way Google has set up its Play servers, transferring purchases between emails is not possible. However, If you would repurchase the app from the new email and send me a copy of the new receipt, I’d be happy to refund the first purchase! Just be sure to let me know both emails.
Thanks!
Grady ~Jrummy Apps Support Team
Intre timp am aflat si eu "rezolutia" in cazul asta, oricum, multumesc.

#14
bumbu_87

bumbu_87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 27.09.2012

View PostMrNeo, on 07 martie 2013 - 18:33, said:

Cea mai usoara metoda de eliminare a contului fara hard reset este:
Intri in Agenda -> Menu -> Accounts -> click pe cont -> Remove account.
Attachment 1.jpgAttachment 2.jpgAttachment 3.jpg

Bravo frate, ai explicat cel mai bine!

#15
bunicutzu16

bunicutzu16

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.03.2009
buna ziua,nu stiu daca am intrat bine la acest topic.dar am si eu o problema.
am salvat toate contactele pe contul google acum ceva timp pe un telefon android.acel telefon l-am vandut.problema e ca pe acel telefon inca se pot vedea contactele din contul google.se pot salva contactele din nou pe sim ,apoi sa sterg contactele din contul google?
Multumesc anticipat.

#16
goodoane

goodoane

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 16.01.2005
Contactele sunt atasate contului tau google si le poti sterge manual din interfata web. Pe telefonul respectiv ar trebui sa stergi contul tau google sau sa faci factory reset. Contctele tale din contul tau de google vor fi disponibile pe orice dispozitiv cu android atunci cind folosesti contul google pt. a te loga in play store. Ele sunt in cloud si cum am spus mai sus le poti modifica si din web atunci cind te conectezi in contul tau.

#17
pedro2767

pedro2767

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 976
  • Înscris: 19.02.2011
@bunicutzu16
Binenteles ca se poate .
Procedura este : intri  la contacte > import /export > export pe cartela sim ...apoi din contul google (gmail, google contact...cel mai usor de pe PC)stergi contactele.
Dar intrebarea mea este , de ce ai dat telefonul cu contul tau google( deoarece altfel nu imi explic cum poate sa mai apara contactele tale in acel telefon). Cel mai simplu era , inainte de vanzare ,sa fi facut un factory reset la telefon si noul proprietar isi punea el contul lui in telefon...


Edit : in timp ce scriam ,ti-a raspuns si userul @ goodoane...Posted Image

Edited by pedro2767, 08 November 2014 - 18:35.


#18
bunicutzu16

bunicutzu16

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.03.2009
multumesc pt informatii.revin cand reusesc sa rezolv problema.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate