Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Three-Body Problem

SSD Lenovo este recunoscut doar i...

Identificare eroare centrala

Interpretare vis !
 Premiera in Romania Sepsi - FCU ...

UPS se opreste/restarteaza subit.

Vecini insuportabili, violenti

Semafor și pentru dreapta sa...
 Problema PC nou

Colet prin posta din SUA - valoar...

Unifi Dream Machine, merita?

Achizitie componente PC Gaming
 "Caru cu Bere"

c ++ problema trepte

Este chiar o necesitate contestar...

Camera Sony cu probleme

cum conectez imprimanta sx235w la laptop prin wireless

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

alex_dtrsc

alex_dtrsc

New Member

• Grup: Members
am cumparat recent o imprimanta sx235w si nu stiu cum sa o conectez la laptop prin wireless.mersi

B1u2eyes

B1u2eyes

Member

Din cate retin si la Epson-ul meu, trebuie sa ai laptopul pe wireless, dai drumul la instalarea driver-ului imprimantei si cand ti se va cere,  faci conexiunea imprimanta - laptop prin cablul usb si va trebui sa-ti apara si optiunea de conexiune la alegere, USB ori Wireless...
De asemeni, sistemul de operare sa fie pe 32 biti conform driver-ului imprimantei. Pe x64 trebuie sa-l cauti tu !

Edited by B1u2eyes, 04 March 2013 - 10:18.

gumball3000

gumball3000

...

• Grup: Senior Members
Ce sistem de operare ai?
Trebuie sa instalezi driverul pt. Wi-fi corespunzator sistemului tau de operare: http://esupport.epso...ujHcEU003D&tc=6

cissexpert

cissexpert

Member

incepi instalarea cu cd-ul original de drivere, la un moment dat o sa te puna sa alezi conexiunea: wi-fi sau usb. Alegi Wi-fi dai next si urmezi instructiunile date de instaler.

P.S. O sa ai nevoie de un router sau un acces point intre laptop si imprimanta. Nu merge de pe laptop dirrect la imprimanta.

kamikz

kamikz

Member

iti recomand sa stii setarile de pe router.
pe langa asta, nu lasa imprimanta sa-si ia Ip prin DHCp. La mine in versiunea asta nu a functionat. I-am dat astfel IP fix, si de atunci merge.

Am ales imprimanta in baza unor recomandari de pe net, insa , comparativ cu ce am avut inainte, mi se pare putin instabila. Ma refer aici la setari de pagina versus ce iese din imprimanta. O folosesc cu win7 pe 32 biti.

gumball3000

gumball3000

...

• Grup: Senior Members
da, asa e cel mai bine sa setezi un ip fix pe imrimanta
cel mai bine faci asta din setarile routerului unde ai posibilitatea sa rezervi un anumit IP pt. o anumita dresa MAC

alex_dtrsc

alex_dtrsc

New Member

nu detin nici un router,pur si simplu ma gandeam ca merge direct pe wirelessul laptopului.Am windows 7 32bit si la instalare am avut nevoie de cablu usb caci prin wireless nu mia dat voie.Am instalat-o prin usb dupa care am incercat sa o caut wireless dar fara nici un rezultat

kamikz

kamikz

Member

nu va merge fara router.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate