Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Tomb Raider (Reborn)

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
-bogdan-

-bogdan-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 31.03.2010
Avand in vedere ca mai sunt 2 zile pana cand jocul va fi disponibil pe PC si console, consider util acest subiect.

Am si Xbox dar voi merge pe varianta pentru PC si am mari asteptari de la jocul asta. Chiar nu ma intereseaza ca ar fi renuntat la vechea Lara pentru  o noua Lara, al carei personaj va fi reconturat usor-usor, atata timp cat jocul va fi pe masura asteptarilor. Ba chiar mai mult, multi l-au asemanat in review-uri cu Uncharted intr-o oarecare masura si asta ma bucura (mereu am privit cu invidie la seria Uncharted din calitate de posesor Xbox).

Genul jocului este Action-Adventure-Platformer si de-asta l-am deschis aici. Daca mai e vreun topic deschis, my bad. Pana una alta, abia astept data de 5 Martie.

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,445
  • Înscris: 19.04.2009
Eu as merge tot pe xbox...nu pot juca altceva in afara de cities xl, sims sau simcity pe PC :lol:


Revenind, la Tomb Raider. E un nou inceput, si e foarte fain. Am asteptat jocul asta atata timp :D

#3
-bogdan-

-bogdan-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 31.03.2010
Pe PC poate fi jucat tot cu controller-ul de XBOX si merge perfect, iar daca configuratia PC-ului pemite, vei avea parte de o grafica mult mai buna, comparativ cu consola.  De-asta merg de multe ori pe mana PC-ului, insa nici cu XBOX-ul nu mi-e rusine.

#4
fucktard

fucktard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 23.02.2013
eu cred ca am terminat vreo 100 de jocuri pc cu emularea controllerului xbox. am un joystick antic de 2 lei. x360ce e genial si super compatibil
chiar imi era dor de ps3... zilele astea se pare ca voi juca un uncharted feminin pe care il astept de vre-un an Posted Image

Edited by fucktard, 04 March 2013 - 09:37.


#5
-bogdan-

-bogdan-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 31.03.2010
Eu stau cam asa, si desi configuratia PC-ului meu e sub cea recomandata pentru joc, sper sa se vada mai mult decat decent:

[ http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/12999_4581049887628_391642759_n.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Can't wait!

Attached Files



#6
GabaGN

GabaGN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 19.08.2006
Am dat precomanda pentru varianta PC ... Sunt chiar curios cum e jocul , am iubit seria , si le-am terminat pe toate ... dar daca ar modifica prea multe fata de sistemul clasic , cred ca as fi putin dezamagit ... nu ma deranja partea cu dinamismul dar imi placea accentul pe puzzeluri si putin folosirea capului , nu neaparat a "calitatilor de gamer".
Sa vedem ce iese ... era mai interesant sa fie o varianta demo cu citeva saptamani inainte de lansarea oficiala... un mic preview ..
PS> O rugaminte... poti sa pui linkul catre acel test pentru sistem ? vreau sa vad daca pot sa il joc pe laptop ... Mersi mult

Edited by GabaGN, 05 March 2013 - 09:36.


#7
-bogdan-

-bogdan-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 31.03.2010
Here you go: http://www.yougamers.com/games/

Alege "Run now" in dreptul jocului pentru care vrei sa vezi cerintele comparate cu sistemul tau.

Legat de puzzel-urile din jocuri sunt de acord cu tine. Pentru asta am jucat cu placere primele episoade ale unor jocuri ca Silent Hill si Resident Evil, care combinau foarte frumos actiunea cu puzzle-uri mind blowing. Se pare insa ca, intr-adevar, in noul Tomb Raider se pune mai mult accentul pe dinamism si nu pe puzzle-uri dar sunt increzator ca va fi oricum ceva entertaining.

#8
GabaGN

GabaGN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 19.08.2006
Mersi mult
Am o mica problema... Nu imi vede placa ATI softul , ci doar placa intel ... Stiti cumva cum sa fac testele cu placa ATI ?

#9
-bogdan-

-bogdan-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 31.03.2010
Nu iti vede jocul? Primesti vreo eroare? Ce model de placa video ai? E up to date?

#10
GabaGN

GabaGN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 19.08.2006
Da nu e problema de driver ... ma refeream la softul de pe net :)
Ati radeon 7670 ...
Ca idee , mi-a venit jocul ... da nu pot citi dvd-ul ... sa speram ca acasa sa imi mearga ... daca nu incerc sa il iau de pe Steam ... si sa folosesc codul primit ...

#11
angel

angel

    Softpedia Viewer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 16.05.2005
La mine merge...pe setari normal si rezolutie maxima. Desi am un GTX 560 si E8400 + 4Gb DDR3 ceea ce se apropie de recomandat, sacadeaza extrem de mult. O sa mai umblu la rezolutie si sa vad cum fac cu setarile sa le potrivesc pentru aproape de Ultra.

Cat despre joc, este destul de fain. Nu pastreaza liniaritatea celorlalte TR - merge mai mult pe ideea de survival. Insa e geniala faza cu lipsa unui HUD evident, e destul de immersive in felul asta.

Edited by angel, 07 March 2013 - 13:39.


#12
Gh3r0m

Gh3r0m

    Le Potato Master

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,981
  • Înscris: 14.04.2008
E un reebot, vor sa arate cum a ajuns Lara sa fie "femeia fatala".
Spoiler

Jocul este superb, imi place mai mult noua Lara, ador accentul ala Posted Image
Vechiul aspect era tipic pervers, o gagica cu balcoane mari si comportament de curva ( fara suparare pentru vechii fani ).

Jocul costa 90 lei pentru PC la magazinele noastre. :)

Edited by Gh3r0m, 07 March 2013 - 15:04.


#13
maryus75

maryus75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,273
  • Înscris: 25.08.2006
jocul e bun,chiar binevenit pt. acest gen care a cam lenevit in ultimul timp.mi se pare si bine optimizat.cu un gtx 660 si un i5 in benchul inclus ,cu setarile pe ultimate la rezolutia de 1680x1050 scoate un average FPS  de 40 si un minim de 30

#14
GabaGN

GabaGN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 19.08.2006
Da , si eu sunt foarte incantat , de ce o iesit , cateodata e chiar prea multa actiune :) , practic au fost faze la care am murit mai mult de 5 ori (faze de bataie la gramada) , dar pe general e un joc superb , si nu ma deranjeaza noile modificari :).
La partea hardware , se pare ca avantajeaza configuratiile cu placi video ATI . Eu joc pe Ultra + TressFX cu un Radeon 5850 (default) , 8GB memorie si un i5 2500k (nimic nu e cu overclock) si are 32 f/s minim , si 42 f/s mediu (1360x768) . Din cate am vazut procesorul nu il foloseste mai mult de 25% , insa se bazeaza puternic pe placa video . Pe laptop Radeon 7670 , cu i7 , merge doar pe normal si fara TressFX , si minim am 28f/s iar mediu 36f/s la aceeasi rezolutie .
Probabil pentru un 1080p la maxim  trebuie minim un HD 7870 / GTX 670 ...

#15
qew

qew

    Tren International

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,752
  • Înscris: 05.11.2010
Jocul mi se pare foarte bun . Merge de jucat si pe configuratii mai slabe . Eu joc pe high settings , dar chiar si asa grafica incanta .

#16
fucktard

fucktard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 23.02.2013
eu il joc la ultra cu 44 fps medie in benchmark dar fara TressFX. cum activez mizeria aia, cum se injumatateste fps-ul. nu merita pentru niste fire amarate de par care sincer, imi par indiferente.

#17
rogue80

rogue80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 01.09.2008
Am cumparat si eu jocul si nu imi pare rau mai ales la pretul de 90 de RON (am ajuns cam la 30%). Ca fan al seriei imi plac modificarile dar imi lipsesc puzzle. Il joc pe hard si e usor jocul ... in rest are de toate. Sa speram ca va avea o urmare si se vor introduce mai multe puzzle - uri care aveau farmecul lor aparte.

#18
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Doar pe mine ma dispera Quick-Time-Events ? Mare prostie ca au bagat atatea...mai bine lasau cutscene-uri normale daca tot vroiau sa faca jocul "action cinematic" style.Pe varianta PC nici nu s-au obosit sa scrie ce trebuie sa apesi.Trebuie sa ghicesti tu ce inseamna rombul respectiv.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate