Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu pot reinstala windows 11

Replacement grip pentru racheta t...

clima cu sunet ciudat

Baterie Externa Solara, Power Ban...
 Am vazut odata un film...

Problema scurgere apa rama termop...

Durata estimata de viata a unei i...

Identificare filet butelie r290
 Sifon pe circuitul frigorific.

Vizibilitate Hard Disk nefolosit ...

Salariu minim european in Romania

verificare specificatii lapgop Asus
 Problema cu o camera Panasonic MD...

Probleme cu reddit

Problema sunet boxa noua

Despre proiectarea drumurilor urb...

Sony DCR-HC27E

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

cocaie

cocaie

Junior Member

• Grup: Members
Am o astfel de camera pe care nu am folosit-o de cateva luni. Dupa ce am incarcat acumulatorul bam vrut sa schimb caseta, aesit port caseta, dar dupa ce am introdus caseta noua nu sa mai inchis port caseta. ce trebuie facur.

emicon

emicon

New Member

• Grup: Members
Eu am avut aceeasi problema dupa ce cineva s-a asezat din greseala pe camera mea Sony, care era pusa pe bancheta din spate a unei masini! Norocul meu ca bancheta a fost moale. Atunci nu mi s-a mai inchis port-caseta. Am verificat tot sistemul de inchidere si am incercat sa detensionez orice parghie ce mi se parea ca merge mai greu si, dupa mai multe inchideri mai ferme si deschideri, am avut surpriza sa constat ca totul mergea ok. Asta si dupa ce am verificat prin repetate miscari daca usa care inchide port-caseta nu este cumva indoita. Precizez ca nu am invartit niciun surub, nicio piulita, ci doar am incercat sa misc parghiile care mi se pareau ca se misca mai greu. Imi era si frica sa nu stric ceva!

La alte camere acumulatoarele trebuie sa fie complet descarcate daca nu se folosesc aparatele video timp de cel putin 3 luni. Asa e la Sony. Poate o fi ceva de la acumulator - asigura mai greu energie pentru ca a stat mult timp inactiv .... Mai incearca sa deschizi si sa inchizi de mai multe ori port-caseta. Poate trebuie ca acumulatorul sa fie pus la incarcat mai mult timp avand in vedere ca a stat inactiv mai multe luni.

Succes!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate