Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.
 Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...
 O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...
 

Discuții despre Eurosport 1, Eurosport 2 și Eurosport 4K.

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
9797 replies to this topic

#1
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
Am cautat si nu am gasit un astfel de topic dedicat transmisiilor de la posturile Eurosport 1&2. In schimb, am vazut mai multe topice/topic-uri raspandite despre anumite sporturi promovate de Eurosport, asa ca m-am gandit sa deschid si eu un topic unde sa discutam despre ce sporturi mai promoveaza/transmite Eurosport in România.

Si pentru inceput vin eu cu programul luni martie 2013.



Quote

În martie, Live la Eurosport și la Eurosport 2.



Sezonul de iarnă e aproape de final însă începe în forță seria transmisiunilor din ciclism, snooker și motorsport
Calendarul european de ciclism începe în martie cu Paris - Nisa. A 71-a ediție a prestigioasei întreceri va putea fi urmărită la Eurosport și Eurosport 2 în perioada 3-10 martie. Campion în 2012 a fost Bradley Wiggins. Urmează Turul Cataluniei (18-24 martie), E3 Harelbeke (22 martie), Criteriul Internațional (24 martie), Cele 3 zile de la De Panne (26-28 martie) pentru ca totul să culmineze cu Turul Flandrei (31 martie) - una dintre clasicele de prim rang din ciclismul mondial.
Martie este luna în care ne vom lămuri în mare proporție în legătură cu podiumul din Bundesliga, dar și în ceea ce privește situația de la retrogradare. Leverkusen - Bayern Munchen este derbiul lunii martie din Bundesliga. Trebuie spus că aceasta este o partidă specială pentru bavarezi mai ales pentru că Leverkusen este singura formație care a reușit să câștige până acum în fața celor de la Bayern. Se întâmpla tocmai în octombrie 2012, chiar pe arena din Munchen.
Schi alpin, biatlon, schi fond, sărituri cu schiurile sau freestyle - toate aceste domenii ale wintersportului își vor găsi loc printre transmisiunile Eurosport și Eurosport 2 din martie. Nu trebuie uitate Campionatele Mondiale de Curling: 16-24 martie la Riga (feminin) și 31 martie - 8 aprilie la Victoria (masculin).
Tot în martie aflăm cine va juca finala NextGen Series, turneul de fotbal destinat celor mai bune academii din Europa. Sferturile de finală sunt programate în perioada 18-21 martie pentru ca semifinalele să se joace la data de 29 martie. Învingătoarea se va decide în urma finalei din data de 1 aprilie. Campioană en-titre este formația Inter Milano.
Openul Mondial se va încheia pe 3 martie însă fanii snook-erului se pot delecta în perioada 14-17 martie cu meciurile de la Player Tour Championship din Galway/ Irlanda. Finalul de lună aduce la Eurosport și Eurosport 2 Openul Chinei (25-31 martie). Peter Ebdon este campionul din 2012. Acesta este ultimul turneu pe puncte din circuitul mondial înainte de Campionatul Mondial, acolo unde și-a anunțat prezența și Ronnie O'Sullivan.
Sezonul de Superbike a fost deschis săptămâna trecută prin cursa de la Phillip Island în timp ce piloții din WTCC iau primul start din 2013 la data de 24 martie la Monza. În acel weekend are loc și a treia etapă din ERC (Insulele Canare/ Spania). La data de 26 martie avem Inside ERC Magazin.
Sursa: http://tv.eurosport....to3643865.shtml

#2
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Cam slabuta grila pentru un asa mare brand.

#3
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007
Nici Tirreno Adriatico, nici Milano San Remo...

#4
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
La Eurosport eu ma uit doar la snooker, acopera toate marile turnee anuale.
Din pacate snooker-ul "pierde" mereu in fata unor sporturi de iarna, a fotbalului, tenisului etc...
Nu de putine ori se intrerupe transmisia in mijlocul unei reprize, dupa 1-2 frame-uri, pentru a se comuta la alte sporturi.

Edited by megafanro, 16 March 2013 - 15:41.


#5
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005

View Postopop, on 02 martie 2013 - 15:26, said:

Nici Tirreno Adriatico, nici Milano San Remo...

Daca nu ma insel anul trecut a fost cel putin Milano San Remo.

P.S. Cred ca va fi si Tireno Adriatico uitate pe saitul lor la program TV la data de 6 martie la Eurosport 2 la ora 15:45 CICLISM: Cursa Tirreno-Adriatico, în Italia (120min). Dar, probabil in mare vor da inregistrari, iar ca prioritate la transmisia live va fi Paris-Nisa.

#6
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007
Mda, deci doar vineri va fi Tirreno-Adriatico live, in rest doar inregistrari.

#7
eddiesor

eddiesor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 965
  • Înscris: 24.10.2004

View Postopop, on 02 martie 2013 - 16:41, said:

Mda, deci doar vineri va fi Tirreno-Adriatico live, in rest doar inregistrari.

Şi prima etapă e live, miercuri, ora 15:30, la Eurosport 2. Apoi, săptămâna viitoare sunt live etapele şase şi şapte, luni şi marţi, la Eurosport 1.

View Postopop, on 02 martie 2013 - 15:26, said:

Nici Tirreno Adriatico, nici Milano San Remo...

Milano - San Remo este în direct la Eurosport 1 la data de 17 martie.

#8
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
Incepusem sa ma obisnuiesc pana si cu programul elitist de miercuri seara ( golf & ...) dar iar fotbal ? Nu la  Cupa Africii   ma refer ca ala nu e chiar fotbal  .

#9
GabytzuX08

GabytzuX08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,779
  • Înscris: 26.02.2008
Bine ca n-au renuntat la WTCC!
De Paris-Dakar (cursa de anduranta) stiti ceva?!

#10
eddiesor

eddiesor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 965
  • Înscris: 24.10.2004

View PostGabytzuX08, on 09 martie 2013 - 09:23, said:

Bine ca n-au renuntat la WTCC!
De Paris-Dakar (cursa de anduranta) stiti ceva?!

A fost deja. În ianuarie. Nu se mai numeşte Paris-Dakar ci Raliul Dakar şi nu mai are loc în Africa, ci în America de Sud.

#11
GabytzuX08

GabytzuX08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,779
  • Înscris: 26.02.2008
Posted Image
Mai au americanii ceva de acaparat?! Ce nu le mai ajunge? Ce nu mai au?Posted Image
Deci s-a zis și cu Paris-Dakarul...

#12
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010

View PostGabytzuX08, on 10 martie 2013 - 03:25, said:

Posted Image
Mai au americanii ceva de acaparat?! Ce nu le mai ajunge? Ce nu mai au?Posted Image
Deci s-a zis și cu Paris-Dakarul...

Din cate stiam eu s-au mutat in America de Sud din cauza problemelor de securitate din Nordul Africii mai precis Mauritania si Mali, de aia a si fost anulat in 2008 iar in 2009 a fost mutat in argentina si chile.

Edited by marcel201, 10 March 2013 - 10:10.


#13
imulet

imulet

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 24.08.2006
Buna ziua, M-am inscris ieri la Eurosport player. Am platit taxa si m-am conectat, dar nu reusesc sa vad decat programul LIVE. Am incercat sa vad un program difuzat cu o zi inainte, dar nu pot. Cursorul se misca, il fixez pe ora dorita, dar nu merge. Acest lucru se intampla pe toate calculatoarele cu care m-am conectat. Nici pe Samsung Galaxy 3 nu pot sa vad programele difuzate deja, ci doar programele LIVE. In prezentare spun clar ca se pot viziona toate programele din ultimele 7 zile. Va rog sa ma ajutati cu un sfat. Multumesc

#14
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,508
  • Înscris: 16.12.2006
Ia legatura cu cei de la Eurosport. :)

#15
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005

View Postimulet, on 16 martie 2013 - 14:31, said:

Buna ziua, M-am inscris ieri la Eurosport player. Am platit taxa si m-am conectat, dar nu reusesc sa vad decat programul LIVE. Am incercat sa vad un program difuzat cu o zi inainte, dar nu pot. Cursorul se misca, il fixez pe ora dorita, dar nu merge. Acest lucru se intampla pe toate calculatoarele cu care m-am conectat. Nici pe Samsung Galaxy 3 nu pot sa vad programele difuzate deja, ci doar programele LIVE. In prezentare spun clar ca se pot viziona toate programele din ultimele 7 zile. Va rog sa ma ajutati cu un sfat. Multumesc

Cand am folosit eu ultima data acest serviciu adica acuma un an nu aveam probleme in a vedea programele inregistrate doar ca acestea aveau comentariu audio original nu cel in Limba Romana dar de mers mergea, vezi poate ai acolo o adresa de la tehnic vezi ce spun ei, in perioada urmatoare cred ca voi face din nou abonament pe o luna sper sa nu fie probleme.

#16
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
Greuter Furth - Borussia Dortmund 0-5 la pauza. Urmeaza si Realul. Posted Image




______________________________________


FINALA

[ http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/4/4e/ULEB_Eurocup_logo.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



[ http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/5/5d/Bilbaobasket.png/170px-Bilbaobasket.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]vs [ http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/7/7c/Logo_Lokomotiv-Kuban.jpg/170px-Logo_Lokomotiv-Kuban.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



Ora 22:00 @ Eurosport 2 - Arena Spiroudome din Charleroi


Edited by Vla0d_, 13 April 2013 - 16:24.


#17
invisionn

invisionn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 07.02.2013

View PostVla0d_, on 13 aprilie 2013 - 16:24, said:

Greuter Furth - Borussia Dortmund 0-5 la pauza. Urmeaza si Realul. Posted Image




Putea fi mult mai mare scorul :)))

#18
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
De asta nu-mi place mie ca Eurosport are Bundesliga, vedem doar 1 meci pe etapa pentru ca la ei aproape toate meciurile sunt la aceeasi ora.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate